Heroic és normal mod!

Indította xD, 2011 július 28, 05:12:10 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

xD

Hello mindenkinek...
Arra lennék kiváncsi, hogy hogyan tudom beállítani egy boss lootját heroicba?
Normalban úgy kell, hogy world : creature_loot_tempalte és beirom a normal entry-t és már csinálom is, de heroic id-t nem találok, azt hol keressem? mármint, hogy irjam be wowheadra? heroicként irom akk se adja...
Alapelv úgyan az, csak hc id vel kell csinálni...

Szilárd

Üdv!
A heroic entry-t úgy tudod megkeresni, hogy:

SET @ent :=XXXX; -- írd át arra az npc-re, aminek a heroic mode-jának szeretnél lootot adni.
SET @hent :=(SELECT `difficulty_entry_1` FROM `creature_template` WHERE `entry`=@ent);

DELETE FROM `creature_loot_template` WHERE `entry`=@hent;
INSERT INTO `creature_loot_template` (`entry`,`item`,`ChanceOrQuestChance`) VALUES
(@hent,itemed_neve,100);


Reference-ben nem tudom, hogy meg lehet-e oldani, valószínű, csak most nincs kedvem átnézni, hogy ott hogyan működik : D
Java / C# / Swift Programmer

Apple
----------
OS X / iOS User
iPhone 6 Plus
iPad Air 2
MacBook Pro 13" Retina

xD

#2
TrinityCore-t használok...
És annyit szeretnék, hogy pl. naxxba Kellthuzad lootját belőjem, de a heroic lootot...
normal kell thuzad entry ez :15990
De én úgy tudom, hogy van heroic Id is ...de hát kitudja...
Minden esetre amit fent leírtál azt nem igazán értem.
Mert amit creature_loot_templateba beállitok lootot az a normal modé... de én a heroicét szeretném beállítani... AKi tudja hogy kell irja le pontosan léci...

Gm el bemek naxxba kellthuzadhoz... .npc info :entryje 15990
útána bemek 25 heroicba és akk is .npc info és akk is 15990 ...

Szilárd

#3
[code][code]
SET @ent :=XXXX; -- írd át arra az npc-re, aminek a heroic mode-jának szeretnél lootot adni.
SET @hent :=(SELECT `difficulty_entry_1` FROM `creature_template` WHERE `entry`=@ent);

DELETE FROM `creature_loot_template` WHERE `entry`=@hent;
INSERT INTO `creature_loot_template` (`entry`,`item`,`ChanceOrQuestChance`) VALUES
(@hent,itemed_neve,100);


Ebben a kódban 2 részt kell módosítanod
: SET @ent :=XXXX; - ebből az XXXX-et írd át Kel'thuzad normal módjára, tehát jelen esetben 15990.
Elmagyarázom, hogy hogyan is van Kel'thuzad entryje: 25 módban is azért 15990-t ír neki, mert csak egyszerűen egy difficult_entry-t kap a mob. Ha megnézed adatbázisban, akkor azt láthatod, hogy:
entry: 15990
difficulty_entry_1: XYZ (ezt nem tudom fejből, ezért írtam ezt helyette) - Tehát nem 15990 a 25-ös módos entryje, hanem ez az XYZ. Ha nem sikerül ebből megértened, akkor nagyon sajnálom, de szerintem hagyd abba ezt a szerveresdit.

Ez a rész: SET @hent :=(SELECT `difficulty_entry_1` FROM `creature_template` WHERE `entry`=@ent);

Kiszelektálja neked a dificulty_entry_1-et az adatbázisból, tehát magyarán neked nem kell azt megkeresni. Amint látod a keresést az @ent hivatkozással megadott ID-nél teszi.

Tehát az általam linkelt kódban az XXX-et módosítsd 15990-ra(ez Kel'thuzad id-je) és állítsd be, hogy milyen cuccokat szeretnél neki adni, azt pedig lejjebb linkeltem.
Így kell majd beírnod:
(@HENT,item_idje,100),
(@HENT,masodik_item,100),....);

Tehát kiemeltem neked, hogy @HENT-et kell majd az id helyére írni. Ezt egy sql-el importálod a szerveredre, de ezt remélem, hogy tudod. Az item_idje helyére azt kell beírnod, hogy melyik cuccot dobja, a 100 helyett pedig, hogy milyen százalékkal.

Ha nem sikerül ez alapján megoldani, akkor komolyan hagyd abba, mert amiket eddig olvastam az nem valami biztató.[/code][/code]
Java / C# / Swift Programmer

Apple
----------
OS X / iOS User
iPhone 6 Plus
iPad Air 2
MacBook Pro 13" Retina

xD


ident

Abban igaza van Cornernak, hogy volt szó, hogy Malcrom átrendezi az egész struktúráját a heroic módoknak, 1-2 boss már azzal megy, azaz nincs difficulty entry, hanem külön npc id-je van egyes bossoknak. Thuzad (még?) nem ilyen :)
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Powered by EzPortal