Quest Írása

Indította nastus, 2010 december 15, 08:42:52 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nastus

Láttam, hogy elég sokan problémákkal küzdenek egy quest elkészítésében, majd beállításában, hogy hol is lehet felvenni, illetve leadni. Ezért, most ezeken az embereken próbálok meg segíteni.

Először is, bemész a world adatbázisodba, azon belül quest_template. Itt beszúrsz 1 új sort.
Entry: amit szeretnél, hogy a quested idje legyen, de ügyelj arra, hogy az az id még ne legyen eddig benne az adatbázisodban.(a quest_template-n belül a többi helyen szerepelhet ez az id az minket most nemzavar)
Method: az maradhat 2esen
Min level:  Ide azt a szintet kell beírnod, amien szinttől tudják megcsinálni ezt a questet. (Pl: Ha 10-est írsz oda, akkor lvl 10-től fogja tudni elvégezni a questet.)
Max level: Maximális Szint amikor még látja a questet. Elvégezni ezután is elfogja tudni, csak már xp nem fog érte kapni.
Quest level: itt azt állíthatod be, hogy hanyas szintű a quested.
Type: Típusa
Requied Races: Hogy mien faj tudja elvégezni ezt a questet. (Pl: 10-est írsz oda, akkor csak taurenek fogják tudni elvégezni ezt a questet).
Race id's:
Human: 1
Orc: 2
Dwarf: 4
Night Elf: 8
Undead: 16
Tauren: 32
Gnome: 64
Troll: 128
Blood Elf: 512
Draenei: 1024

Ezeket a Req-kat szerintem mindenki érti, ha nem írjon és leírom neki.

Suggest Players: Hány játékos szükséges a quest elvégzéséhez.
Limit time: Itt betudod állítani, hogy ha időre szeretnéd, hogy csinálják a questet, akkor beállithatod például, hogy egy órájuk legyen a quest elvégzéséhez. Ha nemszeretnéd, hogy időre menjen hagyd 0-áson a sort.

Bonus talent: Ide tudod beírni, hogyha elvégzi a questet menny + talent pontot kapjon.
Reward Arena Points: Itt azt tudod beállítani, hogy ha elvégzi a questet akkor menyi aréna pontot kapjon.
PrewQuestid: Ha ezt a questet sorozatnak akarod, akkor ide kell beírni, hogy mi az ezelőtti quest id-je.
NextQuestid: Ha sorozatba akarod, ide kell beírnod, hogy mi lesz a következő quest, annak az idjét.
RewXpId: Ide azt kell beírnod, hogy ha elvégzi a questet menyi xp-t kapjon.
Title: Quested Neve
Details: Ide a qvested részleteit.
Objectives: Quested Feladata
End text: Ezt írja ki ha megvan a quest itemed.
CompletedText: Ezt írja ki ha sikeresen végrehajtottad a küldetést.

FONTOS: Itt a Title,Details,Objectives,Endtext,Completedtext-nél  ameikhez irtál azokelől a kis kockából szedd ki a pipát.

Reqitem: Azok az itemek amelyekhez szükség van a qvest elvégzéséhez.
ReqitemCount: Hány db-ra van szükségek ezekből
ReqCreatureorGOid: Annak a mobnak, illetve objectnek az idjét kell ide beírni, ami szükséges a küldetés elvégzéséhez.
ReqCreatureorGOidCount: Hány db-ra van szükség abból a mobbol, illetve a gobjectböl.
RewitemId: Annak az itemnek az id-je amit megfog kapni, ha elvégezte a küldetést.
RewitemIdCount: Hány db-ot kapjon ebből az itemből.
RewRepFaction: Annak a Reputation-nak az id-jét kell ide beírni, amien reput kapjon, ha elvégezte a küldetést.
RewRepValueId: Mennyi reput kapjon ebből a factionbol.
RewHonorAddition: Menyi honort adjon a quest.
ReworReqmoney: Menyi goldot adjon, vagy menyi goldot vegyen el, ha elkészült a küldetéssel.
RewSpellCast: A quest rád fogja castolni ezt a spellt, ha elkészültél a questel. (Pl: Ha a Power World: Fortitude id-jét írod be, akkor ha elkészül a quest ráfogja nyomni a playerre. Valamint aki még nemtud scriptelni, azoknak így is meglehet oldani a buff npc-t).

Na most elkészűlt a Quest.
Miután elfogadta a db a questet, azután átmegyünk a creature_questrelation táblába.
Ittis kiválasztjuk a Beszúrás Menüpontot.
Itt Tudjuk beállítani, hogy meik npcnél lehessen felvenni a questet.

Id: Npc id-je akinél felfogod tudni venni a questet.
Quest: A quest idje.

Ezután creature_involvedrelation tábla, és ottis Beszúrás Menüpont.

Id: Npc id-je akinél le fogod tudni adni a questet. (Ha azt akarod, hogy ugyanannál az npcnél adja le akinél fel is vette, akkor egyértelmű, hogy mindkét táblába ugyanazt az id-t irod)
Quest: A quest idje.

Remélem sokakon kicsit tudtam ezzel segíteni:)

ident

Folyton összekeveritek:

creature_involvedrelation = ahol leadod a küldetést
creature_questrelation = ahol felveszed a küldetést
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

nastus

Javítva. Köszi, hogy szoltál:)

kagebunshin


Requied Races-re kicsit másképp emlékszem.

Human: 1
Orc: 2
Dwarf: 4
Night Elf: 8
Undead: 16
Tauren: 32
Gnome: 64
Troll: 128
Blood Elf: 512
Draenei: 1024

Ha pedig több faj is fel tudja venni akkor azok összege pl.: dwarf és undead, 4+16=20

De ha nem így lenne akkor nem szóltam :).
"-Egy dolgot viszont elárulhatnál nekem. Ki találta ki, hogy a fák őreinek erejével szálljatok szembe velem, mert nem te ugye? Te nem tudtad!
-Nem... de azért vagyunk többen, hogy valaki tudja."

ident

Idézetet írta: kagebunshin Dátum 2010 december 15, 01:41:50 DÉLUTÁN

Requied Races-re kicsit másképp emlékszem.

Human: 1
Orc: 2
Dwarf: 4
Night Elf: 8
Undead: 16
Tauren: 32
Gnome: 64
Troll: 128
Blood Elf: 512
Draenei: 1024

Ha pedig több faj is fel tudja venni akkor azok összege pl.: dwarf és undead, 4+16=20

De ha nem így lenne akkor nem szóltam :).

Igen így a helyes, plusz:

0 vagy 1791 = mindenki

690 (2 + 16 + 32 + 128 + 512) = Horde Quest

1101 (1 + 4 + 8 + 64 + 1024) = Alliance Quest
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

nastus

Hmm... oké csak nekem már elég régen levannak írva txt fileba, és nem nagyon használtam azt. Onnan másoltam át ide, de javítom. Köszönöm, hogy szoltatok:)

Jaiyna

És hogy kell megadni hogy Honort kérjen, és Arena pontot adjon?:S

$0undX

RewHonorAddition: Menyi honort adjon a quest.
Reward Arena Points: Itt azt tudod beállítani, hogy ha elvégzi a questet akkor menyi aréna pontot kapjon.

Asszem ez a 2ő ami ezzel kapcsolatos. Honor => aréna váltáshoz script kell szerintem.

Jaiyna

Köszi a segítséget, de most teljesen összevagyok zavarodva, mert a Neocoreos fórumozó, azt mondta hogy questel is meglehet, de én nemtalálom hozzá azokat a sorokat. A Scriptben tudnál segíteni PM-ben?

nastus

Nemkell script... egy egyszerű questel meg lehet csinálni a váltást.

nastus

Jayina, attól függ mennyire értesz az adatbázis kezeléshez. Ha még nem  nagyon, akkor vigyél a szerveredbe egy kis token rendszert is, mert azokat könnyebben tudod kezdelni, questbe foglalni, váltani stb... De ha már komolyabban foglalkozol vele, akkor ha szeretnéd leírom neked a váltás scriptjét.

toky1996

Sziasztok annyi problémám hogy az NPC nél nem tudom fel venni a küldi-t és a ques-t az meg egyből kész van ha be adolom magam nak vagy is azt írja complet

Mane

creature_involvedrelation és creature_questrelationnál rakd be az npc-t és questet, reloadold és benne lesz. Az meg, hogy completed attól lehet, hogy nem adtál meg neki olyan requirementet amit annak is érez, pl Trinityben általában ha csak playerkillt adsz meg custom küldinél autocomplete lesz, nem veszi figyelembe.

toky1996

Nem én disznó irtás küldit csináltam de fel fel tudom veni de leadni nem tudom az npc-nél és meg csináltam amit írtál

kagebunshin


Próbáld meg törölni a cache mappát. Ha az sem segít akkor valamilyen formában látnunk kellene, hogy is néz ki a quested.
"-Egy dolgot viszont elárulhatnál nekem. Ki találta ki, hogy a fák őreinek erejével szálljatok szembe velem, mert nem te ugye? Te nem tudtad!
-Nem... de azért vagyunk többen, hogy valaki tudja."

Powered by EzPortal