Kérdések és válaszok

Indította DoomKiller, 2010 augusztus 10, 06:46:54 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Reconka


if(self==window)
{
alert('nem vagyok  ajfrembe,  tok jo mert beincludolhatok a normalis css fajlt');
}
else
{
alert('facebookos verzio');
}

esetleg teljesen mas stilus lappal, de masik directoryba csinalsz masolatott a facebook szamanak. Bar nem ertem miert lenne ez jo neked, hisz fbnek is van foruma..

NevemSenki

Igazabol a jo az benne, hogy lefoglalom magam.
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Reconka

Idézetet írta: NevemSenki Dátum 2011 november 28, 04:25:06 DÉLUTÁN
Igazabol a jo az benne, hogy lefoglalom magam.
ha elkezd esni a ho, atmehetnel anyamnak segiteni, meg neha napjan porszivozhatnal is.. koszi :)


NevemSenki

Ma volt egy szabadnapom, pont az jart a fejemben hogy elmegyek neki segiteni havat lapatolni.  :D
Amugy kesz lett, eltelt vele az egesz nap. De legalabb jol elvoltam.



Ezt a menupontot a Page-en csak akkor latjak az emberek ha tolnak egy Like-ot az oldalra ( egyebkent csak egy tok van, es egy kiiras ).
Kilistazza az aktiv forumtemakat, majd ha tetszik valami csak egy kattolas es mar _blank-al el dob a forumban a megadott reszhez. Meg kicsit csiszolok rajta, de legalabb jol elvoltam. Ha valakit erdekel hogy hogy csinaltam akkor szivesen megosztom. Nem valami nagy dolog, de szorakozni jo. Biztosan egyszerubben is lehetett volna csinalni, sot, de igy is mukodik.

Udv. Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Ádiss

#199
Valaki tudna segíteni abban, hogy miképpen tudnék legjobban levédeni egy oldalt XSS, MySQLInjection és egyéb ilyen hackelések ellen?

Megoldottam.

Veszíteni? Nyerni? NEM, SOHA!! Én csak játszani szeretnék.. mindíg.

NevemSenki

Hali, újra itt. Kis segítségre lenne szükségem.

FTP + SQL + PHP + PDF

Feltöltök egy fájlt ( PDF ) egy tárhelyre, a  PHP script ( lefuttatás után ) bereggeli adatbázisba a fájl nevét, és az elérési útját. Ha akarom akkor tudjam listáztatni A-Z-ig, és tudjak keresni is benne, és egy linkel meg tudjam tekinteni a PDF fájlt. De ha a fájlt törlöm a tárhelyről az törlődjön az adatbázisból is. És többet ne lehessen rálelni.

Valami ötlet hogy hogy kezdjek hozzá, vagy esetleg ha valaki tud egy ilyen konstrukciót amin már csak kevés átalakítani való lenne, az írjon legyen szíves.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Rocsorayen

Hát szerintem keress egy FTP file listázót, és adatbázis nélkül teszteld le. Adatbázissal én nem tudom hogy lehet megoldani. :/

NevemSenki

Alakul a dolog, találtam egy ilyet.

http://bytes.com/topic/php/insights/740327-uploading-files-into-mysql-database-using-php

Csak egyetlen egy buta kérdésem van, hol a fájl? Teljesen jól működik, feltöltöm, listáz, le is tudom tölteni.
De hogy a fájl nincs az FTP szerveren az biztos. Vagyis én nem látom. Akkor hol van?
Érdekes, az egyik tárhelyen működik a dolog, átviszem máshová, ott pedig nem. Az adatbázis az maradt a régi, csak a tár változott....

Ötletek?

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Az előző megoldódott, ha valaki kíváncsi rá akkor szóljon.

De most egy másik nagyon hülye problémával találtam szembe magam. Kicsit érdekes a dolog, de ezzel szenvedek már egy ideje, és nem megy a dolog.

Auto height --> iframe

Adott egy phpbb fórum ( a jó kis gyakorlóoldalam :D ) és adott egy e107.
A PhPBB sablonfájlokat használ a megjelenításhez, a főoldal sablonfájlja az index_body.html.
Hogy ne azt kelljen cseszegetnem állandóan, így behúztam egy blog.html-t ( sablont )
Idéz<!-- INCLUDE blog.html -->

A blog.html-be betoltam az iframe-t, ami egy aling="middle" divben van, hogy ugye középen legyen az egész. Másképp is lehetett volna.... tudom.
Idéz<div align="middle">
        <iframe class="column" src="/e107/index.php" width="100%" frameborder="no" scrolling="no"></iframe>
</div>

Innen is látszik hogy egy könyvtárral bentebb van telepítve az e107, és annak az index.php-ját húztam be.

Ide kéne nekem egy megoldás, auto height-re. Mert ugye ez a fórum listázás, és a statisztika között van.

Hogyan lehetne ezt megoldani. Nem állok neki leírni hogy én miket próbáltam ki, de egyik sem vált be valamiért, lehet én rontottam el valamit.

Előre is köszi a segítséget!

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Noss..... vagy inkább úgy mondanám szívem szerint hogy " Foss... "

Vázolom az egészet, aki tud segíthetne kicsit. Mert nem értem az egészet már.

prob.html

Idéz<html>
    <head>

    </head>
    <body>
<a href="/blog/index.php" target="tartalom">Katt</a><br>

<iframe name="tartalom" id="tartalom" src="" width="847" height="2130" scrolling="no" frameborder="1" marginwidth="0" marginheight="0"></iframe>
    </body>
</html>

e107 részei, ez a betöltendő.

header_default.php-ban módosítottam egy kicsit:
Idéz
// External links handling
$js_body_onload[] = 'meret()';

// Theme JS
if (defined('THEME_ONLOAD')) $js_body_onload[] = THEME_ONLOAD;
if (count($js_body_onload)) $body_onload = " onload=\"".implode(" ",$js_body_onload)."\"";

//
// J: Send end of <head> and start of <body>
//
echo "</head>
<body".$body_onload."><script>
function meret()
{
window.parent.document.getElementById('tartalom').style.height = document.getElementById('x-wrap').offsetHeight;
}
</script>
\n";

A kiválasztott téma header változójában megadott Id-t hansználtam a scriptben:
Idéz
$HEADER = "
     <div id='x-wrap'>
        <div id='x-top'>
           {XLOGIN}

Tökéletesen működik a dolog, itt meg lehet nézni:

http://www.hobby-site.blogja.net/2.html

Ha ezt az egészet, vagyis csak a proba.html-ben található iframe cucot betolom a phpbb sablonfájljába, így:

overall_footer.html

Idéz</div>
</div>

<div id="page-footer"></div>
   

</div>

   <div class="copyright">
   <br />Powered by <a href="http://www.phpbb.com/">phpBB</a>&reg; Forum Software &copy; phpBB Group
      <!-- IF TRANSLATION_INFO --><br />{TRANSLATION_INFO}<!-- ENDIF -->
      <!-- IF DEBUG_OUTPUT --><br />{DEBUG_OUTPUT}<!-- ENDIF -->
      <br />Terayon v4.1.0 created by <a href="http://lithosphere.deviantart.com/">Lithovation Studios</a> &copy;
   </div>

<div>
   <a id="bottom" name="bottom" accesskey="z"></a>
   <!-- IF not S_IS_BOT -->{RUN_CRON_TASK}<!-- ENDIF -->
</div>
<!-- IF SN_MODULE_IM_ENABLED -->
    <!-- INCLUDE socialnet/im.html -->
<!-- ENDIF -->

<a href="/blog/index.php" target="tartalom">Katt</a><br>
<iframe name="tartalom" id="tartalom" src="" width="847" height="2130" scrolling="no" frameborder="1" marginwidth="0" marginheight="0"></iframe>
</body>

</html>

AKKOR NEM MŰKÖDIK! MIÉRT? A próba oldalon automatán lekéri, és beállítja a height tull.-t, de ha beteszem a sablonba ott már nem állítja be, hanem a megadott  iframe height értéket veszi alapul, és arra méretez. ( height="2130" )

Egy hozzáértő emberke segíthetne ebben, szépen kérem.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Reconka

nem ertem miert kell szopni iframel.. deprecated

java konzolt kene  olvasgatni, szerintem ez a baj:
http://en.wikipedia.org/wiki/Same_origin_policy


NevemSenki

Idézetet írta: Reconka Dátum 2012 április 20, 06:17:50 DÉLUTÁN
http://api.jquery.com/load/

ez sokkal jobb cucc

Erre nem találtam rá, nagyon köszönöm a segítségedet! Ment a +1. Még egyszer, köszönöm a segítséget!

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Devis

hali
php-t még annyira nem értem, mostanában kezdtem el vele kicsit jobban foglalkozni.
most ott tartok h van egy login rendszerem, hozzá db. Működik rendesen, de azt nem tudom hogy azt hogyan tudom megoldani hogy egy menü pontot csak akkor lásson hogy ha be van jelentkezve.
Ha valaki segít azt megköszönöm :]
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Devis

Idézetet írta: Devis Dátum 2012 május 12, 07:51:19 DÉLELŐTT
hali
php-t még annyira nem értem, mostanában kezdtem el vele kicsit jobban foglalkozni.
most ott tartok h van egy login rendszerem, hozzá db. Működik rendesen, de azt nem tudom hogy azt hogyan tudom megoldani hogy egy menü pontot csak akkor lásson hogy ha be van jelentkezve.
Ha valaki segít azt megköszönöm :]

Up: megoldottam
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Powered by EzPortal