Terület másolása

Indította Shimion, 2012 április 12, 01:09:03 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Shimion

Halika!
Igazából nem tudom, hová illene ez a téma, amit ide leírok. Scriptekbe, vagy adatbázisba. Ha rossz helyre írom sorry.

Olyanról már hallottam, olvastam is, meg láttam is más szerón, hogy 1-1 területet elkerítenek, pl: egyik szerón egyik instának hyjal egy területe volt a karakterek kezdőhelye, vagy más helyeket, eventekhez. De ebben a formában nem tudom, mennyire maradna meg az eredeti formája annak az elkerített területnek, mármint, ha elmennék Hyjalbe, ott kötnék e ki, ahol elkerítették, ott látnám az npc-ket, stb, vagy ahogy ki kellene néznie. Igazából amit én el szeretnék érni, hogy pl: Silvermoon -t megduplázni. Hogy lenne az a barátságos szép város, a bloodelfek fővárosa, meg lenne 1 másik sylvermoon, amibe már mást raknék. Pl az npc-k ellenségesek lennének. Vagy valami mást.
Egyik instát átalakítottam, pontosabban átrendeztem gameobjektekkel, hogy otthonosabb legyen. És egy olyan 5tletem támadt hozzá, hogy bele rakni, portálokat, amik a fajok fővárosának másába portálnának, ahol minden ellenség, a királyok bossok, és ha leölik, érdekes itemeket dobna, amit máshol nem dobna, vagy árulna semmi.
Nem tudom, mennyire valósítható ez meg. Az adatbázisban nem igazán találtam meg a map-ok, vagy zónák listáját. De gondolom, hogy az nem lenne elég, hogy belerakok egy pályát, entry meg minden nélkül, és azt már használhatnám is.
Nem vagyok még tapasztalt ezen a téren, és remélem, hogy úgy írtam le, hogy még érthető is.
Mindenesetre köszönöm szépen előre is a válaszokat.

MySQL

Ezek a helyek alapból benne vannak a játékban.

Stormwind: .go xyz -8966.5 512.701 96.3532 723
GoldShire: .go xyz -9966.5 512.701 96.3532 723

Most hirtelen ennyit tudtam de ha valakinek van még az jóljönne nekem is :D

NevemSenki

Én már azon kezdtem el gondolkodni hogy meghülyültem, néha tök mást olvasok mint ami oda van írva...... de azért írok valamit.

Mi van abban az esetben ha azzal a phase dologgal oldanád meg?( ezt egyébként sosem értettem )
Volt olyan, hogy letett az ember egy NPC-t vagy Object-et, és nem látta. Na akkor rá kellet tolni hogy Pahese 1 [ enter ] vagy valami ilyesmi. Ha jól tudom SM-ben nincs sehol sem ilyen Phase megoldás. Szóval nem ütköznél gubancba. Marad SM úgy ahogy van, majd Phase 2-ben lepakolod az NPC-ket Objecteket, és a Player-t dobálod a 2 Phase között.

Üdv.: Senki

Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Shimion

#3
Azért nem oldottam meg így, mert még csak most kezdtem, és még nem tudok sok dolgot, többek között ezt sem :) Ha elmondanád hogyan kell, annak nagyon örülnék :) Blade, nagyon szépen köszi a koordinátákat, nagyon sokat segített, nagyon örültem, mikor oda tudtam portolni :)
Köszönöm szépen a válaszokat :)

.TouCH

Amúgy van erre egy tök egyszerű megoldás. Mi anno azt csináltuk, hogy bekapcsoltuk a fly módot, a sebességünket felvettük mondjuk 10-re és fölülről, vagy valami wallhackel, átmentünk a falon, és bementünk az instára, a kapu használata nélkül. Ergo oda lepakoltuk az npc-ket mivel az csak sima terület, ugye nincs ott semmi, csak ha az instába bemész akkor látod az npc-ket. Így ha lepakolod ezzel a módszerrel, akkor azok ottmaradnak, és a régi npc-k is megmaradnak amik eredetileg az instába voltak, csak akkor lehet ugye látni, ha bemegyünk az instába.

Remélem tudtam segíteni.

TouCH
Tanulj egész nap, játssz egész este!

kagebunshin


Üdv!

Első olvasásra "majdnem" lehetetlennek tartottam, viszont a phase amit NevemSenki javasolt az szerintem beválhat.

A pontos működését én se ismerem csak kicsit játszottam vele régen.
Megpróbálom szavakba önteni mire jöttem rá illetve szerintem hogyan működhet.

Van ugye egy phase tulajdonsága a játékosoknak is meg az npc/mob/gameobject is.
Alap esetben mindkettő 1. Ha a játékos 1-esbe van nem lát semmit ami a 2-esbe és fordítva. Viszont ha 3-asba van akkor látja mindkettőt.

Feltételezem 2 hatványait kell tekinteni különálló phase-nek. Hasonlóan mint a különböző flag-eknél vagy pl questeknél a RequiredClasses, RequiredRaces.

Instákban nem használtam, de nem hiszem hogy ott másképp működne.

Amennyiben csak hyjal-t szeretnéd módosítani arra a kalimdor északi részén lévő hyjal megfelel, mert az instás hyjal úgy tudom külön map-pon van oda szerintem nyugodtan pakolhatsz.

Silvermoon-t pedig ilyen módon úgy tudod megduplázni, hogy belogolsz a gm kariddal. átváltod phase 2-re és a gm mode legyen kikapcsolva. Ilyenkor te sem látod a phase 1-es elemeket és ha jól tudom amit ilyenkor addolsz be az automatikusan phase 2-be kerül.

Ezek után már csak az oda-vissza utat kell elkészíteni, hogy teleport közbe/előtt/után legyen egy phase váltás.
Talán ez a nehezebb része. Az oda teleporttal még nincs gond. Viszont ha egy játékos odamegy nem feltétlen kell neki a te portálodon át visszamennie. Hs, mage portáljai, dk portál, warlock megidézheti, meg még kitudja mi.

Másik probléma lehet még, hogy a játékos halála befolyásolja-e a phase-t. Ha nem akkor látja-e pl a spirit healer-t.

Valószínűleg nem egyszerű megcsinálni az ilyen dolgokat, de ha mégis belevágsz akkor sok sikert és kitartást hozzá.

Azt hiszem ennyi. Remélem sok hülyeséget nem mondtam már elég rég láttam közelről emut.

u.i.: Eredetileg úgy terveztem, hogy csak pár mondatot írok. Aztán ez a valami kerekedett belőle...
Korábban kéne lefeküdnöm.
"-Egy dolgot viszont elárulhatnál nekem. Ki találta ki, hogy a fák őreinek erejével szálljatok szembe velem, mert nem te ugye? Te nem tudtad!
-Nem... de azért vagyunk többen, hogy valaki tudja."

Shimion

#6
Üdv mindenki!
Végülis sikerült megoldani a problémát, kicsit bonyolultan, de sikerült. Először a phases dologgal próbálkoztam, de a portokkal gondjaim adódtak, meg amit mondtál is Kagebunshin, számtalan módszer van arra, hogy ne a saját portomon menjen onnan ki egy játékos. Aztán egyik weboldalon találtam egy teljesen lapos páláyt, egy leírással, hogyan tegyem be ezt a játékba, és ez adott egy 5tletet. Kikerestem a játék fájljaiban silvermoon fájljait, szóval magát a WDT-fájlját, meg a hozzá tartozó ADT meg WDL stb, és másik névvel ujra beraktam az MPQ fájlba, majd a DBC fájlokba, map.dbc és area.table.dbc-be beleírtam a pálya nevét, entryjét koordinátáját, meg amit kell, a többi területhez hasonlítva próbáltam kitölteni, és végülis, sikerült oda portálnom.
Bár ha azt szeretném, hogy más is csatlakozzon a szerveremhez, neki is le kéne tölteni, de én ebből nem egy rendes szervert akarok csinálni. Egyik, hogy nem lenne hozzá elegendő netem, másik, az úgy nem lenne szerver, hogy órák hosszát tartó DC van, csak azért, mert én alszomXD Én csak mindíg szerettem ilyesmivel foglalkozni, vannak hozzá fura ötleteim, és szeretnék magamnak egy olyan wowot csinálni, ami 1 megy net nélkül, 2 nem kell 25 ember hozzá, hogy leüssek egy instát hozzá :)

Powered by EzPortal