Blizzlike - lenni vagy nem lenni

Indította ident, 2011 január 26, 07:20:53 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

ident

Sziasztok!

Sok k
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Shyro

Szia ident!

Véleményem szerint ez a fajta "leamortizálódás", nem csak egy konkrét okra vezethető vissza. Ezt a folyamatot jópár tényező befolyásolja. A legfontosabbak, amelyeket bárki észrevehet:

1, "Röghöz kötés":

A Blizzlike szerverek, vagy alacsony szórzóval rendelkező szerverek - szó szerint - nem adják meg azt az esélyt, hogy a játékosok elvándoroljanak. A játékos karaktere értékes, mert hosszú időt alatt, sok energiát fektetett bele a játékos. Tehát a játékosok Blizzlike kategóriában vándorolnak a legkevesebb eséllyel. (FUN kategóriában a karakter érték alacsony, tehát ha átmész egy másik szerverre, az nem akkora "pazarlás")
Ide tartozik a Blizzlike szerverek szoros közössége, míg ez FUN-ok körében lazább. Legtöbbször a játékos már csak a közösség miatt is marad.
Tehát egy új Blizzlike szerver egy új kezdet, egy újrakezdés. Kevesen vállalják ezt be, a minőség ellenére is.

2, Játékos - Szerver arány:


Most térjünk át azokra a játékosokra, akik még nem "telepedtek le". Természetesen a magyarországi játékosok száma nem igazán növekszik, tehát ezen játékosok száma kevés. Ezzel szemben a szervereké folyamatosan bővül, változik, ingadozik. Ez azt eredményezi, hogy sok szerver jut kevés játékosra. A játékosok kevés %-a képes ezek közül megkülömböztetni a minőségit, és a "halálra" ítélt szervert. Ez szintén rontja az esélyeket.

3, "Cataclysm":


Ahogyan említetted Te is, a Cataclysm kiegészítő is befolyásolja mindezt. A WoTLK kiegészítővel az volt a baj, hogy a játékos csak 10 szint megtételénél tapasztalt újdonságokat, tehát új karakterrel végig kellene játszani ugyanazt a 70 szintet, ugyanúgy. A Cataclysmnál pedig megéri teljesen előlről indítani! Ez szerintem a Blizzlike szerverek esélye, nem pedig hátránya. Szerintem inkább a WoTLK miatt volt kevesebb forgalma az induló szervereknek. Ha lenne 1 rendes emulátor, és egy jó Blizzlike tört Cataclysmre, hidd el jönnének. Új élmény, ingyen. :)

ident

#2
Szia!

Köszönöm a választ, ezt pm-ben már áttárgyaltuk veled, most érett bennem odáig, hogy kikérjem mindenki véleményét a témában és hogy hogyan látják a helyzetet. Másik ok, hogy rengeteg időt és energiát öltem bele a Fhatys-ba, mint ahogyan egy blizz szerverbe "illik" és egy pillanat alatt foszlott szerte az egész. Ma is értetlenül állok hogy mi történt, megfoghatatlan a dolog. Többeknek felajánlottam, közzé is lett téve, hogy van egy saját gép, "garázdálkodjunk" rajta közösen, tegyük össze amink van, ne legyünk kiszolgáltatva senkinek se. Különféle okokból meghiúsultak mindig ezek a törekvéseim is. Azokat sajnálom csak, akik amiatt mentek el tőlünk, mert kevesen voltunk, mert bár technikailag rendben voltunk/vagyunk, sőt(!!!) xarrá voltunk mindig is dicsérve (köszönöm ezúton is a kellemes szavakat), mégse jött senki. 1 év és 4 hónapja megyünk. Ha körbetelefonálunk, összejön 10 fő. Pedig a vándorláshoz biztosítottunk mindenki számára elegendő opciót, hiszen áthozatal is lett nálunk (bár nagyon nem szerettem volna, de a többiekkel közösen arra jutottunk, hogy több playert hozhat).

Még pár hónapig biztos megyünk, de ami utána jön, már nem látom olyan tisztán. Ha lesz player folytatjuk ugyanúgy, ha nem lesz, kihozzuk a gépet a szerverteremből és a rajta lévő háttéralkalmazások amik nem a Fhatys-WoW részei átkerülnek egy másik gépre.

Egy biztos, nem fogom bukásként értékelni, mert kineveltünk olyan játékosokat akik eredetire már úgy mentek, hogy többet tudtak játéktechnikailag, mint azok akik 2-3 éve eredetin játszottak és mert közben olyan embereket ismertem meg, mint ennek a fórumnak a közössége, vagy épp mert rengeteget tanultam közben is. És azért jelentős azon játékosok száma is, akik egyszerűen csak megunták a WoW-ot, mivel ezt is meglehet unni, mint bármi mást.

Viszont ha "túléljük" és lesz játékos is, akkor még nagyon sok új és jó dolog fog várni mind a játékosokra, mind pedig rám :) Sajnos a jövőt nem látom előre, csak azt tudom mondani, hogy mi még 2-3 hónapig biztos elérhetőek leszünk, addig még tudunk várni.

De látva más szerverek online listáit és átböngészve a fórumjaikat, 1-2 blizz szerver kivételével nem tudok túl bizakodó lenni.

PS: ha nem lenne világos: számomra a WoW megszűnik, ha a Fhatys is leáll...
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Skyne

Igazada van Ident, nem megy ez a biznic, mi ráadásul még nehezebb helyzetben vagyunk, de nekem is ez a tapasztalatom amit leírtál, kopnak a blizzes playerek. Meghát hígul a szerveres "szakma", és nem akarok megint belemenni, de egyre inkább az a benyomásom hogy az egyre fiatalabb generációk életstílusa, és dolgokhoz való hozzáállása is más, az elmúlt pár hét-ben hónapban, nállunk öszejött egy igazi oldschool wowos közösség, jó tárasgá értelmesen el lehetett velük beszélgetni, megértőek, és anti lichkingesek mint én :Đ a beszélgetések során szép lassan kiderült hogy bizony az átlag életkor bőven a 20 fölött van, még úgy is hogy a szerver csapatából csak én vagyok (kereken 20) ezen életkor közelében, ebből gyorsan következik a játékosok életkora, meglepett, nem szoktam ezzel foglalkozni, de sajnos nagy általánosságban véve, a msot leírtak nem jellemzőek a mostani "fiatalokra".

Mikor én kezdetem a szervereéssel foglalkozni, durván ezelőtt 2 évvel, még FUN szerveren, már akkoris látszott ez az átalakulás, egy kislétszámú jó közösségből, viszonylag gyorsan kinőtünk egy nagyobbacska szerverré de ezzel párhuzamosan esett az értelmi színvonal is, és z folyamatosan gyorsult. Hála az egyre jobb emuknak, az egyre jobb leírásoknak, sok a szerver, sok a (viszonylag) jó szerver, a játékosok elkényelmesedtek. Kevesen emlékszünk már azokra az időkre mikor örülütünk hogy egyáltalán van tört wow, nem hogy "cs van benne king!!??" csak hogy egy nemrég itt megjelent igen maga színvonalú megszólalást idézzek...

És még folytathatnám, de már álmosodok, meg ígyis elég hosszú lett, szóval ez a véleményem kicsit kusza kicsit érthetetlen de az enyém, és úgyérzem le kellett írni.

For the Fhatys!!

(Ident PM-ben kérhetnék vmi IM elérhetőséget? köszi előre is.)

LuXXoR

Hát én nem igazán vagyok FUN párti jelenleg a Taurin játszok és nem azért mert olyan jó a közösség vagy olyan sok minden megy hanem szimplán azért mert ott van player...És és elég sok szervert kipróbáltam...volt olyan ami nagyon tetszett szépen összerakott volt sok minden ment de nem volt player..de nem 1 olyan szerveren jártam ahol semmi nem ment össze vissza volt minden és elég sok player volt...Szóval ez így nem igazságos de viszont blizz szervereknél 2-3 ember nem igazán tud mit csinálni ellenben egy FUN szerveren ahol alapcuc a T3562 és az S5231 és 2en kinyomják ICC-t :D Szóval annak hogy egy blizz szerver most beinduljon nagyon nagyon kevés esélye van :( Pedig szeretnék egy normális szerveren játszani....

Kerge

háát igen... sajnos ez van. szerintem ezek a "Gondok" szimplán a szerverek player létszámai, illetve a lusta plajerek miatt vannak. én speciel útálom a fun szervereket. egyszerűen nem értem hogy miért ennyire "fussunk a player után, és gyilkoljuk meg, mert mert én vagyok a 'raj' gyerek, hiszen olyan cuccaim vannak, amiknek az eredeti  wowhoz semmi közük nincsen..." -orientáltak. példának okáért, az egyik haverom 1 éve wowozik csak pvp szerveren (ugye említenem sem kell hogy melyiken...), a honor szerzés összes módját keni-vágja, de 3 instát nem tud felsorolni...

pont ezen okból kifolyólag akarok most pve szervert Készíteni, mert akkor lehet, hogy többen ráj..md.
()



XMas WoW DEV

Roli

#6
Na, azért a Fun Szervereket, se kéne ilyen egyhangúan leszólni ott is vannak jók, nekünk mikor volt, lehet lesz is ;D ;D  ;D; Nem volt t3434, nem csináltunk, nem láttuk értelmét, ugyanúgy instáztak az emberek, voltak klánok, összejött egy  jó társaság, néhánnyal ma is tartom a kapcsolatot(Voltak vendorok, de akkor is jó volt egy instát letolni fullosan :) ). Szóval, nálunk is instáztak, Fun volt, de blizzlikehoz hűek maradtunk, azért nem árt, ahol az ember körbe tud nézni egy instába fullosan, taktikát dolgozhat ki. Talán kevesebbet kell szenvedni, egy blizzen... Meg azért a Fun is egy jó dolog, én már durván olyan 1 éve nem wowoztam, reményeim szerint nem is  fogok, de ha wowoznék, akkor biztos hogy egy Fun szerveren kezdeném, mert ott vissza lehet szokni a játékra is. Amúgy nem tudom itt voltatok-e, de nem egy ilyen témát, éltem már túl, ahhoz képest, hogy nem vagyok olyan idős, sőt fiatal vagyok. Mindig ki volt beszélve, megvolt  beszélve, elvoltunk, mi anno, inditottunk nem egyszer egy Blizzlike, szervert is, a fun mellett, nem érte meg. Igen, már akkor is úgy voltak vele, minek az, ha ott van a másik. De a normálisabb emberi faj, átjött és ott is játszott, adtunk kedvezményeket. Hát Funon meg rakhattuk ki az embereket, ip bannal, nem érte meg, egy idő után kaptak acc-ra is, az se érte meg, mert nem volt értéke se a karakternek se accountnak, egy idő után elkezdtünk hostbant osztogatni, tűzfalról, az már bevált, megtanulták egy darabig,  hogy lehet normálisan is viselkedni. Fun szerver volt, és nyugalom.  Playerek jöttek mentek. Mi megvoltunk, ők is, de a legtöbb player, Blizz-re ment, mert kiakarta próbálni, volt aki visszajött, volt aki nem.. Aki egy darabig nálunk volt, egy idő után  újra visszament, és egy idő után ott is maradt. Egy Fun Szerver, illetve a létszáma ingadozni fog, és megszűnik, mert senkinek sincs ereje, a sok marhát felügyelni stb. Blizzlikeon pedig nem maradtak ott ezek a marhák, és még több normális ember van mint marha, akárki akármit mond, többen vagyunk normálisak, ezért fognak a blizz szerverek élni, eredeti is él, a WoW virágzik, Új fénykorát éli. És ez így van jól, lesznek újabb szerverek, de megszűnnek, a régieknek meg nincs értelme bezárniuk,(mert eddig volt, akkor ezután miért ne?) akár fun akár blizz mert megy ez a folyamatos vándorlás. Lehet hogy kiöregednek egyesek belőle, lehet nem, de mindig lesznek újak akik elkezdik, mert milyen jó dolog felhúzni egy karaktert nem? Élvezzük, élveztük. Szóval, aki kitart, az megkapja a jutalmát. Még ha most nem is úgy látszik. Ki kell tartani. Mert ha már egy játéknál nem megy. Máshol mi lesz.


Remélem értelmes így 0:09kor írva, témához néhol vagy lehet egészbe nem kapcsolódik, mindenkinek maga dolga, megítélni :)

De mondjuk így belegondolva, Nem dicsőség, talpon maradni, elbukni se dicsőség, viszont minden bukás után felállni, Dicsőség.

Jóéjt :D

Kerge

én tudom hogy van 1-2 jó fun szerver, de nagyon nehéz ezeket megtalálni... ilyen is kell ahhoz, hogy meglegyen az egyensúly. egyébként szerintem nem kevés a magyar wowos, hanem kevés a magyar... szerintem mindenki tudna mondani legalább 2 wowos ismerőst, és nekem csak az osztályomban vagyunk 6-an ;)



XMas WoW DEV

Skyne

nahjó de kis túlzással minden 10 playerre jut egy szerver...

LuXXoR: ez a hozzáállást soha nem tudtam megérteni, azért vagy ott mert ott van sok ember, de ezzel az összes ottan játékos így van, de akkor az első "sok" játékos hogy került oda? :D meg ha van jobb szerver (nem mondom hogy van, ezer éve tauriztam csak a pletykákat hallom) akkor ez a rengeteg játékos átmenne oda akkor ott lenne sok player és jobb körülmények között játszahatnának, és miért nem mennek? mert a taurin sincs egy normális összetartó közösség sem akik összefognának, hanem már ottis megy az egymás furkálása utálása irigykedés stb.

P.S.: (ezzel nem LuXXoR-t a Tauri-t vagy az ottani vezetőséget akartam megsérteni, ha mégis ez jött volna le akkor előre is sorry)

devil

Én is Taurin játszok és sztem sok ember azért nem megy el másik szerverre mert sok energiát fektetett a karaktereibe, és úgy vannak vele gondolom hogy Tauri egyhamar nem fog megszűnni..hála a sok VIP-nek akik ész nélkül küldik sms-t :D

LuXXoR

Skyne: Nem szívesen vagyok én se ott csak
1. ott játszik minden ismerősöm
2. Hiába mondom nekik h menjünk keresünk másik szervert stb nem jönnek mert már van ott egy szépen összerakott karakterük
3. A tauri az egy elég régi szerver ott már játszanak ha most onnan mi 10 en elmegyünk egy új szerverre játszani akkor is maradnak még 3200-an átlagban fent mi pedig leszünk 10 en egy új szerveren és ha elmegyünk oda játszani ki garantálja azt hogy nem szűnik  meg 2 hónap múlva mert megunta a tulaj? Szóval így nézve a taurin biztonságban van a karakter mert ugye a sok VIP az fizeti a szervert +még az adminoknak is jut:D

Skyne

1. ez oké érthető
2. hány szerveren van karakter áthozás, csak hogy ne menjek át reklámozóba Fhatys, vagy ha reklámozni akarok nállunk is.
3. Fhatys mióta üzemel? nem mondanám nem stabilnak csak hogy megint egy példát emeljek ki.

És persze nem 10 embernek kell világot váltani, "egy fecske nem csinál nyarat", dee ha elég sokan összefognának már lehetne változni, de sajnos ez hiányzik belőlünk magyarokból az összefogásra való hajlam :(

Luxx: bocsi ne vedd kötözködésnek nem beléd akarok kötni csak kicsit átlátni/megérteni/leírni a helyzetet.

LuXXoR

Skyne:
Nem veszem mert igazad van :D

2. Már nem 1 olyan karakter áthozásos űrlapot láttam ahol pl kérik a realmot az acc nevet és a jelszót is ... pl lehet h ettől picit megriadnak az emberek és nem merik megadni mert féltik a karaktereiket(Én meg értem azokat is akik kérik mert vannak gonosz játékosok akik beakarják csapni őket:D)...Fhatys-on is van és nem kérnek semmi jelszót de szerintem ott akik átviszik a karakterjüket azok 50%-a 1 hét múlva már másik szerveren "Játszik"  mert ugye 1-1 ember hiába megy :S Még lehet hogy egy egész guild is kevés ha nincs elég allis vagy elég hordás...Szóval lehet hogy a guild áthozatal kifizetődőbb  lenne (Igaz macerásabb és bizonytalanabb is) Jó igen most erre azt írnád hogy "De az is nagyon sok helyen van" de nem biztos hogy az a rendszer ami van az jó mert lehet hogyha egy guild picivel többet kapna mint amilye van a saját szerverén akkor menne(Most nem arra gondolok hogy mindenki kapjon T9 et meg S7 et hanem kis apróságok)

3. Igen az a  Fhatys de szerintem az te is belátod hogy van nem 1 olyan szerver ami hostingos 12 éves gyerek bérli abból a pénzből amit az anyucikajától kapott...És ha valaki 2x átvitt egy karit egy új szerverre ahol player se volt a szerver is megszűnt 2 hónap utána akkor szegény játékosnak elmegy a kedve a szerver keresgetéstől és játszik ott ahol addig játszott

"És persze nem 10 embernek kell világot váltani, "egy fecske nem csinál nyarat" "
De ha 10 ember keresne egy új szerót és megtalálnák azt ami a legmegfelelőbb akkor az a 10 ember szólna még 10 nek hogy "Hé ide gyere mert itt rendesen megy minden nem úgy mint az Xyz szerveren" És akkor már 20an lennének és ha az az új 10 és szólna még 10 haverjának hogy menjen oda akkor már rögtön 30 an lennének szóval az a 10 ember is elég lenne csak az a baj hogy az a 10 ember sincs meg és ha meg is lenne akkor se biztos h a haverjaik mennének a rossz tapasztalatok miatt


Skyne

Na igen megint ide jutunk mint már oly' sokszor a leges legnagyobb hiba az hogy felhígult a szakma... minden 10 játékosra jut egy szerver, minden 10 szerverre egy hosting, ez sok mindennek köszönhető, megvan a hsotok közt az árverseny, így viszonylag alacsonyak az árak, bárki meg kaphatja a szerverét hozzáértés nélkül, és ha már szervere van természetesen azt hiszi ért is hozzá, és ebből születnek a szebbnél szebb gyöngyszemeink, és persze a kibárándult játékosok.

tunnr

Srácok van megoldás gyertek a NeoCorenak a cata emuját fejleszteni és akkor mindenki jön a mi szerverünkre mert cata:D

Powered by EzPortal