Quest XP és Reputation

Indította Tudvari, 2010 október 02, 06:42:34 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Tudvari

sziasztok,tudom hogy ezt már máshova is írtam,de csak szerkesztésben és ha nincs új üzenet akkor senki se tud válaszolni.
A quest xprewardját hogy lehet beállítani meg van az XPrewid vagy melyik adat a quest templatéban de vmiért nem jó,és a frakció rewardnál 3 féle van: RewRepFaction1 RewRepValueId1 RewRepValue1
hoogy ha pl zandalar tribehoz akarok reput adni akkor hogy töltsem ki mert régen csak 2 volt hogy frakció id és érték de most ha beírom pl hogy 270 1 10 akkor nem kapok reput csak úgymond minden frakciót "felfedezek" és kiírja hogy your are now hated with stb neutral with stb

ja és be lehet az valahogy állítani hogy 80 felett is legyen xp csík mert kapok xp-t 80 felett is de nincs csík,vagy valamilyen parancs ami lekérdezi adatbázisból.

előre is köszi a segítséget

ident

A második kérdésre kezdem:

- A kliens 80-ig mutatja, ezzel nem tudsz mit kezdeni. Lekérdezni az aktuális XP értéket pedig a characters adatbázisból tudod:

characters/characters/xp

Itt ha belekevered a level mezőt is akkor kombinálva a world/player_xp_for_level adataival kijöhet egy jó megoldás (esetleg beindíthatja a player xp csíkot is ha kitöltöd a lvl 80 feletti adatokra vonatkozólag, ezt ki kell próbálnod, de kétlem).

--------------

A quest xp függ a:
- questlevel-től http://www.trinitycore.info/index.php?title=Quest_template_tc2#QuestLevel
- és a RewMoneyMaxLevel-től http://www.trinitycore.info/index.php?title=Quest_template_tc2#RewMoneyMaxLevel

A questlevelt ha -1 -re állítod, akkor a karakter szintjét nézi. Ez NEM a quest felvételéhez szükséges szint, hanem a reward kiszámolásában van szerepe!

Találsz dbc linkeket is a wiki-n, azok is hasznosak.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Tudvari

hát még a reputationos válaszra nem jött válasz de akkor az xp csík nem megoldható max egy php lekérdezést csinálok és az kimutatja hogy mennyi xpje van.

de még mindig nem értem hogy ha pls egy questnek ha sárga (vagyis egyszinten van a playerrel) akkor mit kell beírnom hova hogy pl.: 10000 xp-t adjon?

Apostol

#3
Reputáció...
Ott azért van több,hogy többet is tudj(opcionálisan) adatni.
Ergo akarsz Orgrimmarhoz reput akk kitöltöd a RewRepFaction1-t és a RewRepValue1-t a többit pedig 0n hagyod.
Ergo ha Orgrimmarhoz és Darkspear Tribe-hoz akarod,akkor RewRepFaction1(OG) és RewRepFaction2(Darkspear Tribe) és RewRepValue1& RewRepValue2-t fogod kitölteni.

Tudvari

nem érted...
na mind1 most nem fogom elmagyarázni az a lényeg hogy már rájöttem.
azért köszi mindenkinek.

Elysyum

Idézetet írta: -WRASP- Dátum 2010 október 04, 07:12:04 DÉLUTÁN
nem érted...
na mind1 most nem fogom elmagyarázni az a lényeg hogy már rájöttem.
azért köszi mindenkinek.

Illik a megoldást megosztani ^^.

Tudvari

tudom csak azt nem tudom hogy ha az elöző válaszólónak is tc db-je van akkor neki hogy hogy nem úgy van mint nekem hogy a 1 repuhoz 3 adat tartozik: RewRepFaction1 RewRepValueId1 RewRepValue1
de az utolsót üresen kell hagyni és ha pls a középsőbe 3-at írsz akkor az 75 reput jelent az 5 az meg 250-et.

Apostol

RewRepFaction:Ide beírod a faction id-t DBC-ből
RewRepValueId: Ide akkor írsz valamit,ha a RewRepFaction:0,ez az érték  QuestFactionReward DBCből kerül kiszámolásra(Gondolom pl neutrál quest,akk alli allis repu,horda horda reput kapjon ne is-is)
RewRepValue:ide pedig a mennyiség.
ValueID-t sose használtam még,és működik.
Így már érted?
/Most nézem fentebb is valueid-t írtam value helyett,bocs/

Powered by EzPortal