Quest készítése 3.3.5ön

Indította Apoldar, 2010 október 09, 12:31:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Apoldar

Hali!
Hogyan lehet elkészíteni 3.3.5a-n questet?

Pl: egy token váltó questet.  mondjuk 50boj-t váltson át 50wsg pontra.

Bocsi az új topicért de néztem már quest készítéseket, meg is csináltam de nem működtek azok a megoldások :S

ident

ReqItemId
ReqItemCount

WTF 50 WSG micsoda?

Ha esetleg WSG Tokenra gondoltál:

RewItemId
RewItemCount

A fieldek remélem nem szorulnak magyarázatra.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Apoldar

erre gondoltam:

DELETE FROM `quest_template` WHERE `entry` = '900113';
INSERT INTO `quest_template` (`entry`, `ZoneOrSort`, `MinLevel`, `QuestLevel`, `RequiredRaces`, `SpecialFlags`, `Title`, `Details`, `Objectives`, `OfferRewardText`, `PointOpt`, `CompleteScript`) VALUES ('900113', '3459', '1', '70', '0', '1', 'Item gyűjtő quest', '', '', '', '0', '900113');
DELETE FROM `quest_end_scripts` WHERE `id` = '900113';
INSERT INTO `quest_end_scripts` (`id`, `delay`, `command`, `datalong`, `datalong2`, `x`, `y`, `z`, `o`) VALUES ('900113', '0', '1', '0', '0', '-13234.119141', '217.386627', '31.675938', '1.068150');

INSERT INTO `wow4-2`.`creature_questrelation` (`id` ,`quest`)
VALUES ('9905400', '900113');
INSERT INTO `wow4-2`.`creature_involvedrelation` (`id` ,`quest`)
VALUES ('9905400', '900113');

ident

Valamit félreértel a quest_end_scripts-el (és egy ilyen item csereberélős questhez nem is kell, ami kell azt fentebb leírtam)

http://www.trinitycore.info/index.php?title=Scripts_tc2#command

command 1 = EMOTE
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Apoldar

Bocsi. És még 1 kérdésem lenne. A quest az npcben van.Ez az NPC egy token váltó. Azt hogy lehet megcsinálni hogy ne kelljen felvenni hanem csak rákattintok és meg is csinálja a token váltást? és akkor nem kell fel venni meg leadni a questet..

Girosz

Küldivel úgy, ahogy te szeretnéd nem lehet megoldani. Vagy marad a frédi béni féle felveszem-leadom módszer, vagy csinálsz scriptet, asszem van is ilyen a fórumon.

$0undX

A script kezdőknek bonyolult, maradjon a frédi bénis szerintem, már mint persze te döntesz de most nincs kedvem részletes leírást / scriptet írni neked, és mivel GONDOLOM nem tudod egyedül megírni (elég bonyolult, nekem is utána kéne néznem) ezért tényleg maradj a felveszem leadomnál, nem katasztrófa.  :D

Apoldar

#7
MAradok a frédi béninél XD... de most megint van 1 problémám...

Lacabacsixxx

bocs hogy belemakoghok de kérdezném hogy hogy adom egy npc nek a quetst hogy fel és le lehessen nála venni - adni? trinitycore erre kellene köszi előre is

LuXXoR

Idézetet írta: Lacabacsixxx Dátum 2010 október 11, 09:09:20 DÉLUTÁN
bocs hogy belemakoghok de kérdezném hogy hogy adom egy npc nek a quetst hogy fel és le lehessen nála venni - adni? trinitycore erre kellene köszi előre is

1. A quest_template táblán emgcsinálod a q-t
2. A creature_questrelation táblán beállítod hogy melyik npc-nél vegye fel
3. A creature_involvedrelation táblán beállítod hogy melyik npc-nél adja le

Lacabacsixxx

Köszönöm

Nálam az volt agond hogy megcsináltam a questet és csak itt creature_questrelation adtam hozzá :D

Powered by EzPortal