Portál / Teleporter készítés.

Indította Dengan, 2010 november 20, 02:11:24 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Dengan

Hali!

Portált szeretnék készíteni, ami shatiba dobja a playereket. Az alap már meg van, csak hiányos a tudásom:
Eddig ezt silabizáltam ki:

  • Entry: Gobject azonosító
  • Type: 22 (Mert tudtommal az teszi "Use"-olhatóvá a gobjectet)
  • Display ID: Amilyet szeretnénk hogy kinézzen
  • Faction: 0 (Elméletileg ez a semleges és mindkét frakció által használható, ha jól gondolom)
  • Data0: És ha nem tévedek, akkor ide kerülne be a másik táblában lévő azonosító, ami alapján eldobna xy helyre

A gondom a következő:
Nem tudom melyik az a tábla amire a Data0 hivatkozik.
Illetve nem vagyok biztos abban sem, hogy a "Faction" megfelelő (de ezt úgyis letesztelném).
A "Shattrath Portal to Orgrimmar"-hoz hasonlót szeretnék készíteni.

Előre is köszönöm.

[TrinityCore Rev:1755  2.4.3]

Elowy

A faction az jó 0-án szerintem de nekem legalábbis jóvolt :D

és ha nem tévedek a data0-ás tábla a spell_target_position

a spell_target_position táblában kikeresel 1 tetsző id-t és azt módosítod
Target map: ha outland akkor 530
Xyz: ahova akarod, hogy portolja a playert ott beírod .gps és kimásolod a számokat.

Remélem tudtam segíteni
Rage WoW fejlesztő.

Dengan

Idézetet írta: Deloss Dátum 2010 november 20, 04:03:37 DÉLUTÁN
A faction az jó 0-án szerintem de nekem legalábbis jóvolt :D

és ha nem tévedek a data0-ás tábla a spell_target_position

a spell_target_position táblában kikeresel 1 tetsző id-t és azt módosítod
Target map: ha outland akkor 530
Xyz: ahova akarod, hogy portolja a playert ott beírod .gps és kimásolod a számokat.

Remélem tudtam segíteni

data0-ban nem tévedsz, viszont nem a "spell_target_position" táblában kell :S
(Beszúrtam egy sort, megadtam a gps koordinátát (XYZO szerint), restart, a portál kész, kattintható, de semmi nem történik  :-\ )

szotyo

#3
Miel?tt nyitsz egy topicot keresgess google-n:D
Az esetben ha a Type: 22, akkor a Data0 hoz a spell ID-t kell be

Dengan

Idézetet írta: Prenden Dátum 2010 november 20, 05:08:44 DÉLUTÁN
Mielőtt nyitsz egy topicot keresgess google-n:D
Az esetben ha a Type: 22, akkor a Data0 hoz a spell ID-t kell beírni.
http://www.trinitycore.info/index.php?title=Gameobject_template_tc2#data0-23

Faction ID-nek meg a 35 ajánlom, az allynak és hordának is friendly.

Idézetet írta: Dengan Dátum 2010 november 20, 02:11:24 DÉLUTÁN
[TrinityCore Rev:1755  2.4.3]

TC1-et használok.

Egyébként köszi, működik.  ;).
Viszont akkor megszeretném kérdezni, hogy saját koordinátára való portál készítést hogyan lehetne megoldani?

Elowy

ha te írsz be spell id-t akkor az ugy sehogysem fog működni... írj át egy meglévőt, és az id-jét írd be a data0-ba.

vagy keress wowheaden ilyen spellt, ami elportol.

http://www.wowhead.com/search?q=portal#spells

Rage WoW fejlesztő.

szotyo

Szerintem meg ne gameobjectet használj portálnak, hanem csinálj egy gossip NPC-t, legegyszerűbb szerintem:D

Dengan

Idézetet írta: Prenden Dátum 2010 november 21, 01:07:13 DÉLUTÁN
Szerintem meg ne gameobjectet használj portálnak, hanem csinálj egy gossip NPC-t, legegyszerűbb szerintem:D

De gobject meg stílusosabb :P

$0undX

ja, és sokat érsz a baromi jó stílusoddal ha nem tudod használni -,-

Methos

Szerintem az npc teleporter stílusosabb, nézd meg netherstormban azon belül stormspike -ban a fehéren világító npcket, mindig az ő displayüket használtam :D

$0undX

Attól hogy leszavazod nem leszel menőbb, inkább megoldást mutass fel szavazgatás és mások megoldásának kritizálása helyett, noob.

Dengan

#11
Idézetet írta: $0undX Dátum 2010 november 21, 05:57:56 DÉLUTÁN
Attól hogy leszavazod nem leszel menőbb, inkább megoldást mutass fel szavazgatás és mások megoldásának kritizálása helyett, noob.
Idézetet írta: $0undX Dátum 2010 november 21, 01:40:24 DÉLUTÁN
ja, és sokat érsz a baromi jó stílusoddal ha nem tudod használni -,-

De most őszintén te ki a tököm vagy itt?
Egyrészt nem én szavaztalak le, de most a pofázásodért megtettem. Tudtommal ez egy olyan forum, ahol az emberek segítik egymást, nem pedig osztják a másikat orrba szájba. És szerinted én hol kritizáltam mások megoldását? Neked nincs életed? Egy ideje már figyelgetem a hozzászólásaid, de nem reagálok rá, mert nem méltatlak még csak arra sem. De az, hogy most idejössz, és osztasz, az kiborít. De most akkor neki látok én is:

  • Ahogy látom büszkén állítod, hogy 14 éves vagy, de az a kiírás már lassan 2 éve kint van.
  • Lehet hogy a tudás szinted megvan, de az értelmi szinted vetekszik egy 9 évesével. Azok viselkednek hasonlóan, mikor nem kapják meg amit akarnak.
  • Úgy viselkedsz mint egy mosdós k*rva, csak sírsz mindenért, mert téged senki nem ért meg.
  • Ha továbbra is ezt a mentalitást alkalmazod a fórum társaiddal szemben, rövid időn belül rengeteg ellen lábasod lesz.
  • Most velem hozzá adhatsz - a szerintem már amúgy is bő listádhoz - még egy főt.
  • Csak nem családi problémák vannak otthon hogy másokon töltöd ki a haragodat?
  • Vered magad a tudásodra, de eddig egy normális megjegyzést nem láttam tőled az elmúlt 6 hónapban.
  • Mindenkit csak szidni/ócsárolni tudsz, és ez valószínűleg azért van, mert silány egy életed lehet.
  • Ami még nagyon ledöbbent veled kapcsolatban, az az, hogy téged nem moderálnak be, holott másokat rögtön, amint egy rossz szót szólnak.
  • És végül, általában mikor egyik ember a másikat "osztja", akkor a saját hiányosságait vetíti ki a célszemélyre. [noob]
Részemről ezzel befejeztem a flame-elést mert még tudnám a pontokat felsorakoztatni, és ha még ennél lejjebb süllyedek, elérek a Te szintedre, és legyőzöl a rutinoddal. Márpedig az ilyen és ehhez hasonló alantas szájhősködés, "mérjük össze kinek a farka nagyobb" dolog nem az én stílusom, és meg vetem az ilyen személyeket.

És csak ismételni tudom magam, ha nem tudsz értelmeset hozzászólni, és csak közösségromboló megjegyzéseidet tudod tonnaszámra rázúdítani a fórumra, akkor lehet szedni a sátorfádat. Én nem vagyok kíváncsi a Te megjegyzéseidre, és megkérnélek rá, ha nyitok egy témát, legyél olyan kedves, és kerüld el azokat nagy-ívben.

Még mielőtt jönnél a "Te sem tudod használni a keresés gombot/sávot", közölném veled, igenis tudom, csak mivel olyan emulátor verziót használok, ami már nem annyira elterjedt, ezért előfordul, hogy az, ami már ide egyszer le van írva, az számomra - részben - használhatatlan.

Én jobb szeretem magam türtőztetni az ilyen és ehhez hasonló megjegyzésektől, de Te még belőlem is kihoztad. Ezzel részemről befejeztem, és a továbbiakban a téma címével, és a fentebb felvetett problémával kapcsolatos megjegyzéseket várnám ide.

[Tudom, hogy amit írtam, sok helyen támadható pontokat tartalmaz, de szinte biztos vagyok benne, hogy ezekkel a sorokkal mély sebet ejtettem a kicsi szíveden.]

Köszönöm:
Dengan.

Skyne

#12
Egyeseknek denagy arcuk lett, itt "két év" alatt (Regisztrált:   2010-05-05, 10:32:27)  ::) mellesleg szvsz teljesen igaza van Sound-nak odáig hogy hiába stílusos meg szép meg stb. ha nem tudod megcsinálni (megjegyzem kb 4 leírás van ezen a fórumon, vagy meg vagy 40 egyéb oldalakon, de nem nemfogom megmutatni, találd meg a fene nagy egóddal együtt). ráadásul senki enm monta hogy az a hsz neked szól, egyértelmű (szerintem) hogy a szavazgatóhoz próbál sound szólni, az egy dolog hogy te magadra vetted, ez szerintem el is mond mindent...

$0undX

#13
Sebet ejtett

Dengan

Idézetet írta: Skyne Dátum 2010 november 21, 10:18:47 DÉLUTÁN
Egyeseknek denagy arcuk lett, itt "két év" alatt (Regisztrált:   2010-05-05, 10:32:27)  ::)
Attól függetlenül hogy akkor reggeltem be, még előtte is nézegethettem a fórumot, nemde? >.>

Idézetet írta: Skyne Dátum 2010 november 21, 10:18:47 DÉLUTÁN
senki enm monta hogy az a hsz neked szól, egyértelmű (szerintem) hogy a szavazgatóhoz próbál sound szólni, az egy dolog hogy te magadra vetted, ez szerintem el is mond mindent...

Szerintem egyértelműen rám célzott, mert úgy vette, hogy kritizálom a gossipes megoldást. Holott nem, csak szimplán másik megoldás érdekelne.


Idézetet írta: $0undX Dátum 2010 november 21, 10:39:14 DÉLUTÁN
Sebet ejtettél a kicsi szívemen, heh ezen jót mosolyogtam ;D
....

Örülök neki hogy örülsz neki.
És írtam hogy több helyen támadható "firkálmányom". Szimplán kiakadtam, mert nem bírom mikor osszák az észt egy szimpla benyögésre. (Én kérek elnézést.  :-X) Ha meg nem megoldható a dolog, szerintem máshogy is lehet közölni. Szerintem.

_________________________________________________________________________________________

Az érdekelne, hogy portal gobjectnél beállítható-e egyedi koordinátára való teleportálás?

Powered by EzPortal