(: Wow Cliens, Web, Flash, minden kis trükk ami kellhet. :)

Indította NevemSenki, 2010 augusztus 16, 12:31:26 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

NevemSenki

#195
Igen is meg nem is.

Volt egy Topic amiben a Tera nevű játékra hívták fel a figyelmet. Én is kipróbáltam, és ott ragadtam.
Nagyon jó a játék. Nem úgy van mint törtön, minden működik. Nem azt kell nézni hogy mi buggos mi nem.. a spell-ek, hogy megadja-e a bónuszt vagy csak kiírja.... stb...
A project megvan, sikerült lementenem nagy nehezen.
Sajnos itt törtön az embereket csak a buffer NPC, a Jump event és a hasonló tökkelütött butaságok érdeklik.
Vagy ha éppen ez nem, akkor MOP-ot fejlesztgetnek, vagy éppen az SMS támogatórendszerre és a VIP-re építenek egy 10 lélekszámú szerveren.
Nemrég jött be az a dID váltó NPC, nem tudom mi a rendes megnevezése. Tökkelütött felesleges hülyeség.... Főleg itt wow-ban.
3.3.5.12340-as Funn szerverek tele vannak Lv60 Lv70 szetteket + kiegészítőket áruló NPC-kel. Kérdezem én hogy minek? Lv80-on ami instant, van értelme azokat megvenni?
Valahogy felnyílt a szemem, lehet az új játék végett, vagy nem tudom.
Már a wow hostokkal is erős gondok vannak.
A kliens senkit sem érdekel.
Soroljam még?
Elment a kedvem..... röviden ennyi, és mindez a fentebb említett dolgok miatt.

Egyenlőre szünetel a dolog, de nem hagytam abba! Megvan a Magyar kliens, a szerver, a db... Sokat kell még tanulnom, de szépen lassan majd összehozom.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

foxcon666

értem :(
Kár érte gondolom a weboldalt nem szeretnéd addig meg osztani még nincs teljesen kész..
Jól gondolom?


NevemSenki

Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

foxcon666


NevemSenki

Egy nagyon buta kérdés....

A C-t lehetne keverni a Webbel? Az adatbázist a C kezelné, hasonlóan mint egy emu betöltené a dolgokat, majd a lekéréseket tőle kérném.

Mondjuk... minta hozzá akarnék férni, a TC által betöltött dolgokhoz, csak éppen neten keresztül.

Most gondolom aki ezt olvassa ilyen fejet vág:  ???

Üdv.: Senki  ???
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Shyro

Sima C?
Standard könyvtárak között nincs olyan, amit használhatnál. Persze, mindent meglehet írni nulláról. Általában nem írnak C - ben weboldalakat, nem véletlen. Ezáltal nem is igazán írnak C - ben adatbáziskapcsolat megvalósító library - t.
PostgreSQL - éknek viszont van: http://www.postgresql.org/docs/9.2/static/libpq.html
makeSystem :: Integral a => [a] -> [a]
makeSystem l = concat (zipWith (\ a b -> replicate (fromIntegral a) (fromIntegral b)) l [ product x | x <- inits l ])
makeSystem [ 60, 60, 24, 7, 52 ] = ?

NevemSenki

Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Shyro

C++ - ban már több a potenciál, sőt, szerintem minden nagyobb adatbázis - hoz talál az ember hozzá API - t. Igaz, ha jobban utananéz/rákeres az ember rájön, hogy manapság már mindenhez van minden. Tehát, nem is ezzel érvelnék. Inkább ezzel: a programtervezés az a komolyabb szoftverfejlesztés fő része és ezen a ponton (szerintem) fölösleges még kódról, nyelvról, környezetről beszélni. Amint megvan a terv, vele együtt az elvárások, szükségletek, sorolhatnám, azután érdemes voksolni, hogy miben/hogyan/mivel valósítja meg az ember a programját. Ez most egy nagyon elvonatkoztatott gondolat, de a lényeg, hogy a feladatnak kellene meghatároznia, hogy például miben írsz meg egy programot, hogy C++ - ban avagy sem.

Persze, az ember erre azt válaszolja, hogy én PHP - ban tudok programozni, így abban írom. Szerintem ez hibás, rossz hozzáállás. Ez az, amit ki akartam hangsúlyozni.

Végezetül, ha a C++ kódolás/program adta hátrányok/előnyök kombinációja fekszik a legjobban egy feladat megoldásához írt programhoz, akkor azt fogják használni. Biztosan van rá ellenpélda, de szerintem webfejlesztés terén nem ez a nyelv a megfelelő.

Körvonalazódjon benned a feladat, kapj minél részletesebb képet a programról. Majd a jelenlegi technológiák közül válaszd a hozzá legoptimálisabb kivitelezést. Ezt tudom hozzáfűzni.

(+) Tanulás, érdeklődés, ismeretek bővítése céljából ellenben mindig mindent szabad.
makeSystem :: Integral a => [a] -> [a]
makeSystem l = concat (zipWith (\ a b -> replicate (fromIntegral a) (fromIntegral b)) l [ product x | x <- inits l ])
makeSystem [ 60, 60, 24, 7, 52 ] = ?

NevemSenki

Ez egy nagyon szép válasz volt. Egy letisztult, értelmes, normális gondolatmenet.
Jó volt olvasni.
Ez a kérdés a reggeli kávé mellett fogalmazódott meg bennem, és gondoltam megkérdezem.

Ezekkel a dolgokkal csak a lehetőségeket veszem számba, hogy mik azok amik kivitelezhetők, és mik nem, hol állnak a határok. Egy adott dolog miért jó és miért nem. Ki hogyan látja a dolgokat.

Én erre adok egy +1 -et.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Kicsit foglalkoztam ma a weboldallal.

Locale-k szerint beoszlopoztam a Shideshow-t és a híreket. Alapértelmezésként Magyar a nyelv a weboldalon. De ha belép akkor automatikusan megkapja a kliense szerinti Locale besorolást. És átvált az oldal arra a nyelvre. Ez persze bármikor megváltoztatható az oldal alján. Ez ugye kis előnyökkel és kis hátrányokkal is jár, mert ugye ha kicsit globálisra akarjuk a weboldalt, akkor ki kéne tölteni minden mezőt, lehetőleg a megfelelő nyelven. Előnye, ha kitöltjük akkor veszélyesen tetszeni fog a külföldieknek is.

A hírek tábla:

Kód (mysql) Kijelölés
create table `hirek` (
`id` int ,
`title_0` varchar ,
`title_1` varchar ,
`title_2` varchar ,
`title_3` varchar ,
`title_4` varchar ,
`title_5` varchar ,
`title_6` varchar ,
`title_7` varchar ,
`title_8` varchar ,
`szoveg_0` text (196605),
`szoveg_1` text (196605),
`szoveg_2` text (196605),
`szoveg_3` text (196605),
`szoveg_4` text (196605),
`szoveg_5` text (196605),
`szoveg_6` text (196605),
`szoveg_7` text (196605),
`szoveg_8` text (196605),
`szerzo` varchar ,
`szerzolink` text (196605),
`image` varchar ,
`date` timestamp ,
`hozzaszolasok` int
);


Még egy dolog lenne, a [ print ] és az [ echo ] utasítás kicsi dilemmája. Csak egy képet osztanék meg.



Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

#205
Hali.

Újra itt, de csak ideiglenesen.

Kicsit foglalkoztam a weboldallal. Úgy oldottam meg a dolgot, hogy Kliens-nek megfelelően különböző nyelveken lehessen böngészni a weboldalt. Példának okáért a híreket hoznám. Ha bejelentkezel, kiolvassa hogy milyen kliens-el játszol és annak megfelelően állítja be a nyelvet, de ez bármikor megváltoztatható az oldal alján. Az érdekesség innen kezdődik. Vannak beépített pluginok, mint például a " related-articles " ezek is az éppen aktuális nyelvnek megfelelően válnak olvashatóvá.
Most kicsit a keresővel is foglalkoztam, végre megjavult a gépem sok dolog ami eddig nem ment az oldalon, újraírva ( ugyan úgy ) végre működik. Szóval a keresőben a beállított nyelven érdemes keresni. Én mondjuk a Magyar szót keresem LIKE lekérdezéssel a hírek szövegtörzsében és a  title-kben. Ha az oldal angol nyelven van, akkor a kereső semmit nem fog találni, de viszont ha az oldalon a Magyar nyelv van beállítva és a hírek valamely részében megtalálható a " Magyar " szó akkor találatot kapok és egy kattintásból már oda is léphetek. De viszont ha az oldal angol nyelvre van beállítva, és én nem a " Magyar " szóra keresek rá hanem a " Hungary " szóra akkor szintúgy rátalálok a megfelelő hírre.
Egy szó mint 100, oda kell figyelni az oldalon beállított nyelvre mert különben nem található meg a számunkra kellő információ. :)

Alakulgat a dolog. :)


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

#206
Készen lett az Event-ek plugin is. Igaz, még nem teljes, biztos lesz mit csinosítani rajta. Nem kell átírni semmit se a DB-ben, se sehol máshol. Meg kell adni a beállításokban az időeltolást, és mindent kiszámol magától.

Ma nincs semmilyen Event, de majd később lesz. A későbbiekben résznél max 5 darabot listáz.


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Üdv.: Senki

Frissítés!

Szerintem hasonlít az eredetire....


Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Zolee

Hali.

Örülök, hogy ismét itt vagy és ismételten belevágsz kicsit a Weboldal fejlesztésébe. :)
(Még, ha csak ideiglenesen is tértél vissza.)

Semmiképpen ne hagyd abba, persze ahogy időd engedi úgy foglalkozz vele, nem fogom rád erőltetni a dolgot.
Folyamatosan követem a fejlesztéseket, csak nem szoktam kommentálni a dolgot. :D

Azt hiszem egyre profibb CMS-t tudhatsz magad mögött, remélhetőleg a továbbiakban is így lesz.

Üdv.

NevemSenki

Köszönöm, jól estek a szavaid! Lassan lassan, de halad a dolog.
Sajnos vannak olyan dolgok, amik kivitelezéséhez... másként fogalmazok, egyszerűbb kivitelezéséhez ( hogy könnyebben össze lehessen hangolni a TC-t a webbel ) szükségesek lennének Core módosítások is.

Kitartok azon állításom mellett hogy nem változtatok semmit a TC-n, hogy akárki fel tudja tenni és használni tudja.
Nem is olyan sokára külön fog ágazni a project. Lesz egy olyan weboldal ami nem igényel Core módosításokat, és lesz egy olyan ami igen. Értelem szerűen a második lesz a fejlettebb és a gyorsabb, de ahhoz előtt valamilyen szinten a C-vel is elég jó barátságba kéne kerülnöm.

Legalább van egy ember aki figyelemmel kíséri a munkámat, ez engem örömmel tölt el.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Tudvari

Szerintem (magamból kiindulva) sokan követik a munkásságodat,csak írnak hozzászólást.

Powered by EzPortal