(: Wow Cliens, Web, Flash, minden kis trükk ami kellhet. :)

Indította NevemSenki, 2010 augusztus 16, 12:31:26 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

NevemSenki

Köszönöm. :)

Túl sok az adat wowhead-en... így nem tűnik fel hogy mennyi de mennyi hiba van benne...... Valami eszméletlenül sok dolgot javítottam már ebben az armory-ban... de még messze nincs vége....

Nagy globális weboldal.... ilyen rengeteg hibával.... meg vagyok botránkozva...
Kijavítgatom, és küldök nekik egy Update-et. :D :D

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Minap sikerült egy pöppet belenyúlnom egy SWF fájlba. :)

Kicserélődött a " models " mappa. :)


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki



Pihenés képen kicsit teszteltem 3.3.5.12340 alatt a Feedback-et. Egyenlőre úgy tűnik hogy tökéletesen működik!

Így néz ki a bejelentés után az adatbázistábla:

Kód (mysql) Kijelölés
insert into `bugreport` (`id`, `type`, `content`) values('12','<1>3.3.5</1><37>0</37><2>12340</2><3>Jun 24 2010</3><4>Egyes Realm</4><5>enUS</5><6>Baelgunk</6><7>80</7><9>Male</9><11>Kalimdor</11><13>Valley of Strength</13><19>Coordinates, DevTools</19><27>Overlord Runthak</27><31>11 11 2013 12:23:36</31><39>0</39><32>11 11 2013 12:23:48</32><40>05A003843C5248A0278A72</40><20>TomTom</20><28>Orgrimmar Overlord Runthak</28><33>4</33><41>OG NPC</41><8>Orc</8><10>Warrior</10><12>Orgrimmar</12><21>0000000000000000000000000000000320510130023212233110511351000000000000000000000000000</21><35>3</35><42>FB100A454050A01422,`,System Default,Primary Sound Capture Driver,Primary Sound Driver</42><36>3</36><38>0</38><34>4</34><0>2</0><18>51, 73</18><22>30974:0:2834:2735:0 21504:0:0:0:0 30980:2604:2728:2735:0 3428:0:0:0:0 30976:3297:3100:3056:3049 34547:0:3377:0:0 30978:0:3377:0:0 34568:983:3377:0:0 34442:1147:3268:0:0 30970:1603:3377:0:0 51991:3839:0:0:0 22725:3791:0:0:0 32782:0:0:0:0 32863:0:0:0:0 18541:983:0:0:0 35576:3830:0:0:0 35576:3830:0:0:0 0:0:0:0:0 5976:0:0:0:0 0:0:0:0:0 0:0:0:0:0 0:0:0:0:0 0:0:0:0:0</22><30>Mobs</30>','Username: Rendszergazda\nComputer: NEVEMSEN-2DFF09\nProcessors: 2\nProcessor vendor: intel\nProcessor speed:   2.33GHz\nMemory: 2046MB\nOS: WinXP\nVersion: WoW [Release] Build 12340 (Jun 24 2010 23:54:57)\nRealm: Egyes Realm\nAccount: ADMIN\nCharacter: Baelgunk (level 80 Orc Male Warrior)\nMap: 1 (Kalimdor)\nZone: Orgrimmar - Valley of Strength\nPosition: 1586.381348 -4401.780273 5.388255, 3.812284\nTarget: Overlord Runthak\nAuras:\n Rampage(29801)\n Battle Stance(2457)\n Mount Speed(48776)\n');


Magyarázat az értékekre:

Kód (lua) Kijelölés
FEEDBACKUI_FIELDS = {
[0] = "feedbacktype",
[1] = "version",
[2] = "build",
[3] = "date",
[4] = "realm",
[5] = "locale",
[6] = "name",
[7] = "level",
[8] = "race",
[9] = "sex",
[10] = "class",
[11] = "map",
[12] = "zone",
[13] = "area",
[14] = "position",
[15] = "facing",
[16] = "speed",
[17] = "chunk",
[18] = "coords",
[19] = "addonsloaded",
[20] = "addonsdisabled",
[21] = "talents",
[22] = "equipment",
[23] = "who",
[24] = "where",
[25] = "when",
[26] = "type",
[27] = "surveyname",
[28] = "surveyid",
[29] = "surveyobjective",
[30] = "surveytype",
[31] = "surveyobtained",
[32] = "surveysubmitted",
[33] = "category1",
[34] = "category2",
[35] = "category3",
[36] = "category4",
[37] = "combats",
[38] = "deaths",
[39] = "averagelength",
[40] = "videooptions",
[41] = "text",
[42] = "soundoptions",
[43] = "objectname",
};


Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Még hogy egy SWF fájlba nem lehet belenyúlni... dehogynem...
A Hex Editor csodákra képes.

Napokon belül jövök egy konkrét példával....

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Hali.

Az utolsó ellenőrzést hajtom végre, és teljes egészében Replikálva lesz a wowhead megjelenítője!


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Roamer

Nagyon fajin. :D Kíváncsi vagyok a végeredményre :) Nekem sajnos a 3d character megjelenítő nem adja ki az itemeket, de majd ha a fusion személyreszabásával végeztem megnézem hogy lehetne megoldani. Még az is lehet, hogy igényt tartanék a tiedre, ha nem gond ^^"

Üdv: Roamer
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

NevemSenki

Először nézzük meg hogy mire jutsz a megjelenítővel, és ha mégsem.. akkor megbeszéljük. :)

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Hali.

Igaz hogy ráment egy egész napom, de kitaláltam hogy hogyan lenne megvalósítható azt az egyedülálló dolog, ami csak eredetin van.... mégpedig a Static Render.

De szükségem lenne segítségre, és persze aki segít ezt kivitelezni azzal megosztom. De csak azzal / azokkal az emberekkel.

Aki kicsit ért az AS2 vagy AS3-hoz ír írjon rám, vagy éppen ide! Amennyiben nem lesz ilyen ember, lassan, nagyon lassan megoldom magamtól is. Sajnos meg kell tanulnom a dolgokat.
De ha ez így alakul, akkor ne is kérje tőlem senki a kész terméket. :)

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

AximCore

Idézetet írta: NevemSenki Dátum 2014 február 07, 12:36:10 DÉLUTÁN
De ha ez így alakul, akkor ne is kérje tőlem senki a kész terméket. :)

Üdv.: Senki
Nem kötekedés képet, de ha nem segít más és egyszer elkészülsz akkor mit csinálsz vele ? Van szervered/weboldalad ahol bírod hasznosítani ? Vagy csak ott fog heverni a gépeden és reménykedsz benne, hogy nem veszik el ? :) Azt értem én hogy ebből tanulsz meg minden de ha publikálnád többen tanulhatnának belőle vagy esetleg tovább fejleszthetnék. Tényleg nem kötekedés miatt írom csak érdekel, hogy egy ember miért nem adja ki azokat a dolgokat amiből nincs profitja és igazából csak tanult belőle.
"Tanítani lehet az ostobát, de gondolkodásra bírni nem."
A Talmud

Windows Firewall
http://devopsreactions.tumblr.com/

Why use Windows, if you have open doors... to Linux

NevemSenki

#234
Értelek, és a kérdés nagyon jó!

Nekem van szerverem, weboldalam, kicsit egyedi adatbázisom, Magyar Kliensem ( plusz a többet használt nemzetköziek ruRU, frFR, stb.. ) ezek mind installer-ekkel, nem ám ilyen direct vagy torrent alapon történő letöltésekkel. Nem portable dolog, hanem telepítős mint Blizzard bácsinál. Tracker-ek és DKGND alapú letölthetőség. 3 féle armory. Stb... 2 éve fejlesztem már a dolgokat. Attól hogy nem indulok neki egy frissen forgatott emuval egy online VPS bérlésnek, attól a dolgok itt vannak. :) Amiket leírtam, kérdeztem itt a Fórumban, azok mind mind egy egy részhez kapcsolódtak, amik a mai napra már működőképesek.
Összeszedtem a különféle kliensekhez ( Locale kód szerint ) a szöveges tartalmakat. Mint Quest-ek, Item-ek.. stb...
Felállt a weboldal, egy új sablonkezelővel.

Igazándiból már csak a Static Render van hátra, a magyar dolgok ( szerver oldalról ) és a VIP elkülönítés meg a Trial account rendszer.

Ahogy elnéztem a szervereket, azokat az embereket akik szervert indítanak... valahogy nekem nem az jön le hogy " normálisan " 100%-ig akarják megcsinálni a dolgokat.

Én egyes egyedül a TC Core-t vettem máshonnan, és szépen elkezdtem tanulni a dolgokat.. és napról napra, heteken, hónapokon, éveken át jutottam el idáig.

Sok külföldi is többek között, kéri a weboldalamat... az Armory-mat.. mikor ezt mikor azt. És mindezt azon kis buta videókból amit félúton készítettem. Érdekes.... ha adom, akkor is csak nektek Magyaroknak!

Ez a Static-render dolog egy olyan dolog, amivel már azóta küszködök mióta nekiálltam ennek az egésznek. Mert tudtam, éreztem hogy ez bukta lesz.... Mert nem találtam tört szerveren ilyet, még hasonlót sem.
Mert mindenki az Arez CMS-nek, vagy még annó a Paradox Acc Managgernek tapsolt.
Építettek egy olyan webet mint amit én is fejlesztek, de érdemes belenézni... Aquvamale vagy milyen CMS-nek nevezik. Annyi felesleges butaság van benne hogy hihetetlen.

Nekem nem sok ember segített, nem adott senki sem kész dolgot a kezembe, igaz, nem is kértem. Én pedig adjak oda egy olyan dolgot aminek a kitalálása hónapokig tartott, nem beszélve a megvalósításról?
Inkább mindenki tapsoljon, úgy ahogy eddig az új Fusion Theme-nek, vagy éppen az Azer CMS-nek.
Az ilyen szervereknek nem kell egy ilyen program... felesleges.
Főleg valami buta Funn szerver-en meglátnám... a hajam kihullana!!

Egy szó mint száz, írhatnék ide regényeket, de mindenki csak addig jut el hogy " megy és kész " Én most egyesével nézem át a wowhead megjelenítőjéhez kapcsolódó összes Item-et NPC-t Object-et, és mindezt 2 dolog miatt.
1, Hogy amikor én használom, és odaadom nektek ahogy ígértem tökéletes legyen!
2, Hogy kijavítsam a wowhead rengeteg hibáját, ami jelen esetben szám szerint, az ellenőrzés felénél 521 darab hiba, eddig!!!

Kicsit összeszedetlenül írtam le a dolgokat ma is 16 órát dolgoztam, de ha van valami kérdés szívesen válaszolok!   :)

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Csak érdekesség képen belinkelnék egy képet. Nagyon szép kinézetű Item-ek is vannak a játékban, külön Ali és Horda oldalra! 


Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

EroniX

Idézetet írta: NevemSenki Dátum 2014 február 07, 12:36:10 DÉLUTÁN
De ha ez így alakul, akkor ne is kérje tőlem senki a kész terméket. :)
Idézetet írta: NevemSenki Dátum 2014 február 07, 05:21:27 DÉLUTÁN
Hogy amikor én használom, és odaadom nektek ahogy ígértem tökéletes legyen!
Lehet én értettem félre, de ebben a két mondatban logikai malőr van. Most csak azokkal fogod megosztani a munkád akik segítettek vagy mindenkivel? Amennyiben az előbbi áll fent és gyakorlatilag a fórum nem profitál a projektből akkor mi a fenének készítetted ezt a topicot?
Azuregos Delta Force

NevemSenki

#237
Hali.

Kicsit félreérthető lehettem, de ezt a végén írtam is.

http://infobarkacs.hu/index.php/topic,4920.msg82069.html#msg82069

Erre utaltam akkor, mikor azt írtam hogy odaadom és nektek is készítem.

Indítottam már Topic-t, ahol ugyanezt C-ben próbáltam, más oldalakról közelítettem meg a dolgot.
Voltak más témák is, ahol feldobtam egy ötletet, volt aki pártolta és azt mondta hogy segít kivitelezni, és nem felejti el. A Topic-ban a mai napig semmi előrehaladás nem volt. Olyan téma volt amihez én nem értek, a hozzászóló pedig igen.

Ahogy elnéztem a dolgaimra senki sem kíváncsi, de ha valami az égből leesik arra mindenki rámegy, ezt látom a letöltések számából. De még annyi sem telik hogy megköszönje vagy akármi.

Ezért adjak oda egy olyan dolgot amivel nem kevés időráfordítással és munkával rájöttem, és nemsokára kivitelezem?

Itt a lehetőség, lehet ebben a dologban segíteni. De ahogy elnéztem senki sem törte magát se abban hogy az Armory-ban segítsen, a 3 féle Armory közül egyikben sem!

Ahogy látom Az AS sem megy senkinek. Súgok valamit, nekem sem megy... egyáltalán nem.

Akkor mindenki várja a letöltési linket, és a beüzemelési útmutatót? Hm.... érdekes.....

Kicsit nem egyoldalú a dolog?

A Topic pedig azért van, mert én itt kezdtem... és most itt tartok. Aki érdeklődik, annak szívesen segítek ha tudok. De amint látom érdeklődés sincsen. Ha most én nem írom oda hogy " nem adom oda csak úgy " akkor egy árva szó se került volna ide más tollából!

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

EroniX

#238
Idézetet írta: NevemSenki Dátum 2014 február 08, 02:35:28 DÉLUTÁN
Kicsit nem egyoldalú a dolog?
De bizony nagyon is az. Ámbátor ha elvárod a segítséget akkor nem te készíted a közösségnek hanem a közösség magának! Ellenkező esetben mivel nem fogod publikálni az egész téma teljesen felesleges lévén, a fórum tagjai a közzétett képeken kívül nem fognak se tudással, se konkrét kóddal gazdagodni. Engem személy szerint a kliens és az armory sose izgatott igazán, de a kész kódba szívesen belenéznék, és szerintem ezzel nagyon sokan így vannak. Továbbá érdekes kérdés, hogy kitől vársz tulajdonképpen segítséget? Talán Azzerothtól vagy esetleg rasocsabitól?, erről a fórumról rég eltűntek azok a komoly lexikális tudással rendelkező felhasználók akik hozzátudnának tenni egy ilyen méretű projekthez. Akik megmaradtak, azoknak se idejük se kedvük nincs belevágni egy teljesen új, számukra ismeretlen technológián és kódon alapuló dologba.

A külföldi ellenes hozzászólásaidat pedig egyszerűen nem tudom hova rakni, arra fele sokkal komolyabb csapatok, közösségek vannak és sokkal emberiebben állnak hozzá a problémákhoz. Ha a Trinity csapata is ezt a mentalitást követné akkor egy halom játszhatatlan szarkupac lenne az összes tört szerver.

De ne érts félre, én sok sikert kívánok a továbbiakban is, mindig jó ha az emberek valami újat próbálnak alkotni.
Azuregos Delta Force

NevemSenki

Igen, 2 lehetőség áll fent. Az egyik az hogy együtt csináljuk, én is rész veszek benne. A másik pedig az hogy megcsinálom és megosztom.
Ha ugye közösen csináljuk, teljesen érthető hogy mindenki megkapja. De ha én csinálom egyedül, akkor miért is lenne úgymond " kötelező " megosztanom?

Gondoljunk csak a nemrégiben bedobott Repack-ra. Itt a fórumon történt.
Ilyen meg olyan dolgok vannak benne, ez meg az... tök jó dolgok.
És kapsz egy repack-ot.

Megcsinál valaki valamit PHP-ben, meg is osztja, csak éppen a fele kód titkosítva van.

Nálam ilyen lehetőségek nincsenek, olyan lenne mint egy PNG kép kiterjesztés nélkül. Csak sima fájlnévvel. A hülye is rájöhet hogy az egy kép, mikor kiírtam a letöltésnél hogy egy képet kell letölteni.
Kis gógyival egy képmegjelenítővel fogja megnyitni.

Nálam nem lehet ilyet csinálni, az egyik SWF betölti a másikat. Nem kell adatbázis, se semmi más.... GET alapú az egész. Szóval.... ha megkapja, se a forráskódot nem fogja látni.. de alkalmazni tudni fogja.

Belenéznél, érdekel? Megmutatom!

A másik meg az, hogy elég rosszul érint hogy Magyar létére a sok tizenéves buta gyerek csak a külföldi dolgoknak tapsol... legyen az zene, websablon, akármi....
Tény, hogy vannak olyan fórumok ahol feltenném ezt a kérdést, és nem telne bele 10 percbe és megjönne a válasz.
De a gond ott van, hogy én se angolul nem tudok ( jobban mondva próbálom elfelejteni ), és amit én csinálok nem a külföldieknek csinálom.
Mint ezt a rohadt wowhead-es megjelenítőt sem!

Érdekel valakit ezen dolog amit csinálok? Írjon ide, vagy írjon rám.. kérje el... Odaadom!
De nem érdekel senkit!!!!!

Kicsit felidegesített a téma, de tudod mit? 

IdézAmennyiben az előbbi áll fent és gyakorlatilag a fórum nem profitál a projektből akkor mi a fenének készítetted ezt a topicot?

Ebben igazad van, a büdös semmiért. :)

Én most ezzel a lendülettel kiszálltam ebből az egészből, ezt a Topic-ot nem törlöm ki, elfér. Ha valakinek szúrja a szemét akkor majd szól, vagy kitörli. .

Maradok az oldalon mint Admin, ha netán valami gond lenne, vagy esetleg témát kéne áthelyezni.

Üdvözlettel. :) NevemSenki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Powered by EzPortal