(: Wow Cliens, Web, Flash, minden kis trükk ami kellhet. :)

Indította NevemSenki, 2010 augusztus 16, 12:31:26 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

NevemSenki

Hali. Zenegepet epitek itthon, es hat az nem 1, es nem is 2 dologbol all.
Az OP rendszert es a progit mar megcsinaltam. Elrejtettem az XPt teljesen, es csak a zenegep progi tolt be. Barmilyen mas program megadhato, a lenyeg itt az hogy az XP teljesen eltunik. Kikapcsoltam a felesleges szarokat.
Vagy akit erdekel a teljes kivitelezes az irjon HSZ-t, ha mar osszejon 2 ember akit erdekel akkor leirom reszletes a dolgot.

Udv. Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Ez egy nagyon hasznos oldal. A jelenlévő fórumozók közül nem hinném hogy sokan tudnák kezelni a kiterjesztett keresést Noptepad++ -ban. Itt egy útmutató, mindenről amit el lehet vele végezni. Nem egyszerű, de ha ezeket tudjuk, akkor szinte mindent véghez vihetünk vele.

http://markantoniou.blogspot.com/2008/06/notepad-how-to-use-regular-expressions.html

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Hali. Egy érdekes gondolat.... lehet hogy nem kivitelezhető, webesektől kérdezem inkább...

Egy weboldalról lenne szó. Lenne egy jpeg bkg ... azon egy teljes képernyőt kitöltő swf objektum.... majd azon linkek.... képek.....
Az swf objektum háttere transparent lenne, így látszana a mögötte lévő háttér.... de viszont a linkekkel nem vagyok tisztában, hogy működnének-e.

Nem nagyon tudom megfogalmazni.... 3 layer....

1. Background ( jpeg; height width 100% )
2. SWF objektum ( height width 100% )
3. Linkek ( egyszerű <a href="xx"></a>; vagy képeslinkek )

Hülye ötlet tudom, de kivitelezhető lenne?

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

zerus

Hali!

Szerintem megoldható, bár kérdéses hogy minek oda az az átlátszó swf objektum.
Egyébként lehet hogy jobb és kényelmesebb megoldás hogy a linkeket magába az swf-be rakod be.

NevemSenki

Mert az SWF egy Abowman pók. :)
Megoldható, íme, a formázást ne nézzétek, működik, csak ki kell csiszolni.

http://hobby-site.blogja.net/Launcher/


Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Hát nem beszélek sokat, mutatom. Itemek, mintha 3d lenne. Én személy szerint az Aowow websablonjához ( wowhead utánzat ) fogom használni.

Megtekinthető:

http://hobby-site.blogja.net/test/

Az alap letölthető, de egyenlőre csak 1 item-mel. Most szerzem be a képeket, 3.3.5.12340-ig bezárólag.
Get alapján php változókkal lehet cserélgetni az képeket, attól függően hogy melyik item-et nézi éppen az user.
Mutatós, legalábbis szerintem. Főleg azért, mert mozgatható.

Letöltés:

DOWNLOAD NOW!

Ha meglesznek a képek, azokat is mellékelem.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

EroniX

Azuregos Delta Force

Zolee


NevemSenki

#128

World of Wajcraft Web Beta



Noss...

Mint tudja aki tudja, aki nem az nem. Ezért elmondom aki még nem tudná.
Nekiálltam tanulni a PhP-t, és ezt mind úgy, hogy közben szépen lassan elkezdtem felépíteni, egy, az eredeti wow-hoz hasonló weboldalt.
Lassan haladok, mert így tanulom a dolgokat. Olyan sok dologra még nem képes... de már ez is több mint a semmi. A futó kódban nincsenek hibák. Az viszont lehetséges, hogy tartalmaz az archívum olyan fájlokat, amik vagy már elavultak, vagy még nem kerültek beépítésre.
A legnagyobb falat számomra az angolul: Userplate, Magyarul ( ahogy én elneveztem ) felhasznaloablak.
Működésre bírtam, lehet hogy nem a legjobb megoldással, de működik.
Át lehet váltani a karakterek között, és a kiválasztott karakterrel lehet hozzászólni, vagy esteleg ha a helyzet úgy adja válaszolni egy hozzászólásra. Még egyenlőre ez csak a hírekben működik.
Másik dolog, ami fontos lehet, az a nyelvváltás területe.

TC-nél az auth adatbázis account táblájában, a locale oszlopban defioniálnám regnél a nyelvet, amit az user használni akar. Például: " hu " ;  " en "

Másik dolog, ez az az adatbázis amit én használok, és csak egy backup formájában exportáltam ki.

A beállításokat megtaláljátok a beallitasok/conn.php -ben
Az sql pedig a főkönyvtárban van.

AVG-vel néztem át, nem találtam vírust, szóval szerintem nincs is benne.
Az ikon tábla, és az ikon mappa a megjelenés mappában még nem kapott szerepet, de fog a későbbiekben.
Még egy dolog lenne, megjelenést majd lehet váltani, de még nem most. ( Ez is a conn.php-ben lesz állítható, vagyis már az is. )

Aki szeretné, az letöltheti, és ha úgy látja, írjon véleményt.

DOWNLOAD NOW!

Jelszó: nevemsenki

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Karakterváltással kapcsolatos kisebb hiba a felhasznaloablak és a hirek.php -ben.

Ezt a sort:
<a href="<?php if(isset($_GET["id"])){echo $_SERVER["REQUEST_URI"].'&';}else{ echo '?'; }?>karakter=<?php echo $karakter['name']; ?>"
   class="char" rel="np">


Cseréljétek le erre:

<a href="<?php
if(!isset($_GET["id"]))
{
echo '?karakter='.$karakter['name'];
}
elseif(!isset($_GET['karakter']))
{
echo $_SERVER["REQUEST_URI"].'&karakter='.$karakter['name'];
}
else
{
$karakter_ha_van_andjel str_replace($_GET['karakter'], $karakter['name'], $_SERVER["REQUEST_URI"] );
echo $karakter_ha_van_andjel;
}
?>

" class='char' rel="np">


Mind a két fájlban.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Ígértem még annó egy ilyet:

Idézetet írta: NevemSenki Dátum 2012 október 06, 12:17:45 DÉLUTÁN
Hát nem beszélek sokat, mutatom. Itemek, mintha 3d lenne. Én személy szerint az Aowow websablonjához ( wowhead utánzat ) fogom használni.

Megtekinthető:

http://hobby-site.blogja.net/test/

Az alap letölthető, de egyenlőre csak 1 item-mel. Most szerzem be a képeket, 3.3.5.12340-ig bezárólag.
Get alapján php változókkal lehet cserélgetni az képeket, attól függően hogy melyik item-et nézi éppen az user.
Mutatós, legalábbis szerintem. Főleg azért, mert mozgatható.

Letöltés:

DOWNLOAD NOW!

Ha meglesznek a képek, azokat is mellékelem.

Üdv.: Senki

Feltöltöm 3.3.5-12340-ig bezárólag az összes NPC képecskéjét. Ami pontosan 2868 fájl, ami összesen, tömörítés nélkül 792 MB-ot foglal.
De csak abban az esetben töltöm fel, ha lesz érdeklődő. És mondjuk legalább 3 ember.
Mert azért ezt eltart egy darabig feltölteni.
Ha úgy gondolod hogy egy ilyen neked is jól jönne, valahova, valamikor, akkor legalább írj egy sort.

Megértéseteket köszönöm.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Ezt a dolgot megosztanám veletek. Oldal betöltésről, optimalizálásról szól.
Érdemes elolvasni.
Igaz, én még nem sokat értettem meg belőle, de ami késik nem múlik.
Hátha valakinek hasznára válik.

http://developer.yahoo.com/performance/rules.html

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

hunti

Hasznosnak tűnik, később átnézem én is, így 12 óra kódolás után valahogy nem áll rá a szemem :D

Apropó, miért nem lehet itt pontozni a hozzászólást? Mindjárt teszek róla...

NevemSenki

Én azt hittem hogy direkt volt így beállítva a dolog.
Most nézegettem kicsit utána az optimalizálásnak, és hát kicsit kínai nekem... de több fórumban, és oldalon találtam rá ugyanerre a leírásra, nagyon ajánlották. És gondolom ha sokan ajánlják olvasásra, akkor biztosan valami jó dolog. Csak legyen aki megérti. :)

Látom már sikerült javítani a pontozást. Köszönöm.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki


World of Wajcraft Web Beta 1.1



Noss...
A keresőt kifelejtettem a felvételből, na majd legközelebb. :)

http://youtu.be/NEARR91KfW0
Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Powered by EzPortal