Kérdések és válaszok

Indította DoomKiller, 2010 augusztus 10, 06:46:54 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

NevemSenki

Köszönöm a választ!

Annyi már bizonyos, hogy egy SWf fájlba kéne írnom egy Action script-et, ami lemásolja a Bitmapp-ot, és képként elmenti. Addig eljutottam, hogy le tudom menteni a képet, igaz, csak manual-is módszerrel ( Jobb gomb, mentés PNG fjlba ).
Meg a másik gond ugye, hogy a teljes objactum (swf) teljes területét " fényképezi " majd menti el.

Idézetet írta: hunti Dátum 2012 november 28, 11:01:19 DÉLELŐTT
Ha egyszer sikerül valahogy lerenderelni a képet, onnan már könnyű kivágni a kívánt részt.

És hogy vágom ki a kép megfelelő tartományát?

Idézetet írta: hunti Dátum 2012 november 28, 11:01:19 DÉLELŐTT
Viszont flash kliens oldali dolog, viszont neked olyan megoldás kellene ami szerver oldali, legenerálja a képet és lementi fájlba.


A weben megjelenített Armory 3d character-kép lenne maga a flash. És a lementési mappa szerver oldalon lenne, mintha csak jobb gombot nyomtam volna ( mint személy a szervergépen ).
Lehet rosszul értettem, de hogy gondolod hogy ez Kliens oldali?

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

hunti

IdézÉs hogy vágom ki a kép megfelelő tartományát?
Például így: http://www.php.net/manual/en/function.imagecopy.php

Ahhoz hogy flashel generáld le a képeket, valakinek meg kell tekintenie egy oldalt amin a flash fut, és a felhasználó böngészője fogja előállítani a képet. Gondolom ezt a létre jött képet, vagy avatart te nem egyesével akarod legenerálni, hanem automatikusan, szóval át kell vinni a generálást egy másik programnyelvre amit lehet automatizálni, vagy keresni kell módot arra hogy a flasht lejátszd szerver oldalon.

NevemSenki

A dolog működik. Böngészővel megnyitok egy SWF objektumot, majd a pillanatnyi Bitmap képet elküldi a GetImage.php-nek, és kreál egy PNG fájlt az images mappába. Elvileg sikerült. De lehet még csak most jön a neheze. Ez lenne a Static-render alapja?

Ez eddig működik, most akkor Decompillálni kéne a Shadez flash fájlját, és valahogy beleintegrálni a dolgot?

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Ez a Flash.... Action Script-ek.... Nem megy ez nekem.
Én odaadom azt amit eddig sikerült összebogarásznom neten.
Már csak egy viszonylag kis lépés kéne, és működővé lehetve varázsolni a dolgot. Csak annyit kéne tenni, hogy a shadez armory SWF fájl-jába, valahogy belepaszírozni azt amit találtam. Ez ha menne, akkor a Bitmap-ot ki lehetne küldeni egy PhP-nek. És azon keresztül megíródik maga a PNG fájl.
Itt a kérdés már csak az, hogy hogy kéne belevariálni.

Shadez SWF + maga a Render program ( SWF PhP ). És még adok mellé egy Action Script Extractor-t is.
DOWNLOAD NOW!

Aki tud valamit alkotni, vagy van ötlete, az írjon bátran.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Archangel

Üdv!

Elég régen voltam itt. ::) Mit szeretnél megoldani? Talán tudok segíteni.

Üdv

hunti

WoW avatar kép készítés jelenlegi karakter kinézet és itemek alapján. Olyasmi mint eredeti wow fórumon választható avatar kép. Shadez armoryban található 3d karakter megjelenítőből indultunk ki. De ha visszaolvastál volna tudnád

NevemSenki

A Static-Render dolgot felfüggesztettem, mert úgy néz ki megtaláltam a megoldást, csak nincs elég tudásom hogy kivitelezzem.

Másik dolog, ami nem megy, az a tooltip....

Legjobb példa a wowhead. Meg van adva az item, npc, quest... stb, egy linkbe, ami beszúrja a megfelelő adatokat. Teljesen homály a működése....
Lenne például ez a link:

http://kacsapocsepaprika.fujj/fikusz?fotisszima=12345

Ez mondjuk egy item-et takar.
Hogyan tudnék tooltip-ként megjeleníteni a tarrget oldalról egy meghatározott div-et?
Nekem a target oldalról, mondjuk csak ez a rész kéne, de tooltip-ként akarom használni egy másik oldalon.


Kód (html5) Kijelölés
<div class="info">

<div class="title">
<h2 class="color-q1">Kolkar Booty Key</h2>
</div>

<div class="item-detail">
<span class="icon-frame frame-56 " style="background-image: url('/kiegeszites/ikonok/51x51/inv_misc_key_03.jpg');">
</span>
<ul class="item-specs" style="margin: 0">
<li>Binds to Battle.net account</li>
<li>
<span class="float-right">Key </span>
Key </li>
<li>
1336 Armor
</li>
<li id="stat-7">+401 Stamina</li>
<li id="stat-5">+267 Intellect</li>
<li id="stat-6">+178 Spirit</li>
<li>Item Level 1</li>
<li id="stat-32" class="color-tooltip-green">Equip: Increases your critical strike by 178.</li>
<li class="color-q2">
<span class="tip" data-spell="57353">
Equip:
Experience gained is increased by 10%.
</span>
</li>
<li>
Vétel ár:
<span class="icon-silver">15</span>
<span class="icon-copper">15</span>

</li>
<li>
Eladási ár:
<span class="icon-silver">3</span>
<span class="icon-copper">3</span>

</li></ul></div></div>


Megoldható ez valahogy, ha igen, akkor hogy?
Nagyon sokat kutattam Google-n, találtam mindenfélét, de amit én akarok, olyat nem. A lényeg még az lenne, hogy független legyen minden más weboldaltól. Példák is jól jönnének, bármi ami van.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget, és ha valakinek van valami ötlete, az írjon pár szót.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

#307
Most a Tooltip let felfüggesztve, helyette újra elő lett véve a png export. Egy kérdés.

Ha én decompiláltam az swf fájlt, mindent kikapott belőle (image *.as), de kikapott még 2 másik fájlt is, de viszont nincs FLA fájlom. Rebuildolhatnám az egészet, és integrálhatnám a png export scriptet, de hogy hozok létre FLA fájlt?
Az a bizonyos 2 DB fájl neve:

.actionScriptProperties
.project

Nekem az az FLA fáj, úgy tűnik, mintha egy sima AS lenne, csak épp FLA kiterjesztéssel. Megtaláltam a fő fájlt, amiből minden kiindul. Megpróbáltam FLA-vá átnevezni, de nem működik.

Idegesít kicsit, mert megvan minden csak ki kell egészíteni, ami kis írogatás, és buildolni, de nem tudom hogy kéne.

Ötleteket várok!

Üdv.: Senki

UPDATE

Ez miért nem léptetődik végig az egész tömbön?

Kód (php) Kijelölés
mysql_select_db($charsdb);
$teljes_profil = mysql_query("SELECT * FROM characters WHERE name='" . $_GET['profil'] ."'");
$teljes_profil_array = mysql_fetch_array($teljes_profil);


$ruha_keres_sql = "SELECT * FROM character_inventory WHERE guid = '". $teljes_profil_array['guid'] ."' AND slot <= 18 AND bag = 0";
$ruhak_keres = mysql_query($ruha_keres_sql);


while($ruha = mysql_fetch_array($ruhak_keres)){
echo $ruha['item'] . '<br/>';


$itemid_keres = mysql_query("SELECT * FROM item_instance WHERE guid = '". $ruha['item'] ."'");
$itemid_keres_array = mysql_fetch_array($itemid_keres);

echo $itemid_keres_array['itemEntry'] . '<br/>';

mysql_select_db($worlddb);

$item_template_keres = mysql_query("SELECT * FROM item_template WHERE entry = '". $itemid_keres_array['itemEntry'] ."'");
$item_template_keres_tomb = mysql_fetch_array($item_template_keres);

mysql_select_db($weboldaldb);

echo $item_template_keres_tomb['displayid'] . '<br/>';

$ikon_keres = mysql_query("SELECT * FROM ikon WHERE displayid = '". $item_template_keres_tomb['displayid'] ."'");
$ikon_keres_tomb = mysql_fetch_array($ikon_keres);

echo $ikon_keres_tomb['icon'] . '<br/>';
}


Ezt kapom, és nem jövök rá a hibára... Egyszer szépen lefut, de annyi...


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Ez lenne a 34. sor amit hibaként emleget.

Kód (php) Kijelölés
$itemid_keres_array = mysql_fetch_array($itemid_keres);

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Archangel

Rossz táblanév, nem létező változó, adat, elírás, bármi lehet.

NevemSenki

Az az érdekes, hogy leellenőriztem, ha mondjuk egy változó vagy táblanév lenne hibás, akkor nem futna le a ciklus egyszer sem. De épp ez az érdekes, egyszer lefut, de másszor nem. Pedig a változókban lévő kritériumok létezőek. Manuálisan minden egyes adatot végignéztem, mindazt amin a ciklusnak végig kéne futnia, és létezőek az adtok.
Nézzétek meg a képet, ott látszik hogy egyszer lefut, de a tömb következő értékénél már nem.
Ezért vagyok tanácstalan.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Locutus

Szia.

34. sort pontosan kiemelnéd melyik az???

Üdv Locu
Álljon fel az ország imádandó széki!
Nemzetek, országok, hódoljatok néki!
Uralkodjék köztünk ész, érdem, igazság,
Törvény s egyenlőség, s te, áldott szabadság!

NevemSenki

Igen, ez lenne az az ominózus sor:

Kód (php) Kijelölés
$itemid_keres_array = mysql_fetch_array($itemid_keres);

Kiemelem az előző hozzászólásomban is.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

IrOn

ha kell még:
Tooltip
(pár dolgot még nem ír ki, ki kell pótolni, illetve a socket bonusokat kellene még beleírogatni)

heisenberg

#313
Hali!

Az '$itemid_keres'-re valószínűleg FALSE-t kapsz vissza, egy hiba miatt, írd így és megtudod:

Kód (php,6) Kijelölés

$itemid_keres = mysql_query("SELECT * FROM item_instance WHERE guid = '". $ruha['item'] ."'");
if(!$itemid_keres) { die("Hibás lekérdezés: (MYSQL): " . mysql_error()); }
$itemid_keres_array = mysql_fetch_array($itemid_keres);


Lehet nem megfelelő hozzáférési jog, vagy hibás query is az ok.

NevemSenki

Köszönöm szépen a segítséget. Még nem volt időm lepróbálni a dolgokat.
A tooltip nagyon ígéretesnek tűnik!
Köszönöm IrOn!

Este nekem is az eszembe jutott hogy If-eket kéne alkalmazni, még a mai napon lepróbálom.
Köszönöm a választ bitleak!

Üdv.: Senki

Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Powered by EzPortal