Portál / Teleporter készítés.

Indította Dengan, 2010 november 20, 02:11:24 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Raven

Kint hűvös az idő, de itt legalább forró a hangulat...  :D

szotyo

Szerintem ez off téma lesz, de azért még válaszolok, lehetséges gameobjectel portált csinálni, annyi az egész, hogy írsz egy saját spell-t elsőnek megírod a játékod MPQ fájlaiban, utána beleírod a core spell.cpp fájljába, és azután még az adatbázisban is beállítgatod a dolgokat, és ezzel a spell ID-vel legyártod a gameobjectet.
De ha ez túl bonyolult a számodra, csinálj egy gossip NPC-t.

EDIT:
Elfelejtettem, hogy miután a játékod MPQ fájljaiba beírtad, futtasd le a DBC extractort és a végén azt a DBC-t használd a szeróba.

Dengan

Idézetet írta: Prenden Dátum 2010 november 22, 03:47:29 DÉLUTÁN
Szerintem ez off téma lesz, de azért még válaszolok, lehetséges gameobjectel portált csinálni, annyi az egész, hogy írsz egy saját spell-t elsőnek megírod a játékod MPQ fájlaiban, utána beleírod a core spell.cpp fájljába, és azután még az adatbázisban is beállítgatod a dolgokat, és ezzel a spell ID-vel legyártod a gameobjectet.
De ha ez túl bonyolult a számodra, csinálj egy gossip NPC-t.

EDIT:
Elfelejtettem, hogy miután a játékod MPQ fájljaiba beírtad, futtasd le a DBC extractort és a végén azt a DBC-t használd a szeróba.


Köszönöm szépen!  :D
Tehát akkor megoldható, de nem ezzel a tudással ami nekem van.
Maradok a gossipnél, köszi még egyszer.

$0undX

Am prenden csak hogy tudd, ha ezt megcsinálja utána minden kliensben is dbc-t kell cseréni, szóval appszolút felejtős.

szotyo

Igazad van, az elfelejtettem leírni, de amúgy meg lehet oldani egy egyszerű patchel:P:D

$0undX

Na látod ebben is igazad van!
Viszont ki fog a "mi" "kis" szerverünk miatt custom patcheket letöltögetni ? ;)

Mane

-először létrehozod az objectet, amit szerintem 35-ös fationnal a legcélszerűbb mert az zöld mindenkinek
-szerver restart és tedd le
-majd a gameobject_scripts táblában készítesz hozzá egy teleport scriptet
ehhez kis segítség: http://www.trinitycore.info:8008/index.php?title=Gameobject_scripts
-tehát a command 6-os mert az a teleport
-többi szerintem egyértelmű a linkem alapján
-szerver restart és kész

megjegyzés: ha shattiba akarsz portot egyszerűbb ha spellt raksz az objetre, és ha nem tetszik a hely ahova visz akkor a spellt módosítod
UI: biztos meg tudod csinálni mert én se vagyok valami nagy profi mégis sikerült :)

Dengan


nastus

Ha van kedved hozzá, nézegess utánna, tanulgass a gossip scriptekről, azzal igen jó teleporter npcket tudsz csinálni. :)

nastus

http://infobarkacs.hu/index.php?topic=4932.0
Találtam is valamit.:)
Blurák szépen megszerkesztett egy kis "script packot". Ezekben átírod ami neked kell, és szerintem tökéletesen fog működni. Sok sikert kívánok.

Powered by EzPortal