Szervergép help

Indította wlptv, 2015 október 19, 02:30:52 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

wlptv

Üdv. A jövő héten beüzemelésre kerül megvásárolt szervergépem a következő adatokkal:

Operációs rendszer: Windows Server 2008
Processzor:  2x Amd Opteron 2380 Quad Core 2.5ghz 4 mag , tehát 8 mag
Ram: 16GB DDR2-ECC 667mhz
HDD: 320GB sas 15k
Dell perc 5i sas vezérlő

Természetesen szerverterembem lesz elhelyezve garantált beföldi 100/100 as hálózaton.

A kérdésem annyi lenne , hogy egy ilyen gép maximum hány főt bírna el Wotlk kieg. alatt?

Válaszokat előre is köszönöm !

eztcsekk

Ügyesen 1000-et, bénnán 300-at.

Ha lesz 100 Online Playered leírom, hogyan csináld ügyesen addig mind1, hogy confolod nem lehet elbaszni.

wlptv

Hmm.... Többre számítottam mint 1000 :(

eztcsekk

Ez a szervergép öreg mint az országút, DDR2-es memória, ez a Opteron hiába 8 mag 2,5Ghz-en ketyegnek egy "modern" CPU pedig 3,5+ Ghz-en.

A HDD pedig hiába SAS egy 20.000Ft-os SSD odaveri teljesitményben, igaz ha Raid-ben van legalább biztonságba vannak az adatok.

A 100/100Mbit-el még önmagában nincs gond, az elég lenne 2000+ Playere is.


De ha 100 Online playered lesz az már maga lenne a csoda és az nem a szervergépen fog múlni !

hunti

Annó 16gb ram, 4 magos amd asztali proci, 2x2db asztali vinyóval vittük frostmourne-t (tbc kieg), 700 játékost elvitt, bár ekkor néha érezni lehetett hogy ez a vége. Persze a mai tudásommal szerintem jóval többet ki lehetett volna hozni belőle :)

Wotlk kieggel már nem nagyon foglalkoztam, így nem tudom hogy mennyire más az erőforrás szükséglete (elvileg több a plusz funkciók/spellek/scriptek miatt, bár az is lehet hogy optimizáltak rajta a fejlesztők, illetve windows serverhez se értek ilyen szinten. Nagyon sok múlik a mysql beállításokon is, alapbeállításokkal szerintem is menni fog a 300 játékos.

wlptv

Igen nem mai szervergép , viszont kb ingyen vettem :) nem is titkolom 45.000 ft volt használtan. Ennyiért fájt a szivem otthagyni :) . Egyenlőre nagy vacilálásokban vagyunk , hogy WoW szerverbe fektetjük a gépet vagy Counter Strike szervereket fogunk rajta üzemeltetni . Cs szervernek el kellene futni a gépen 10db-nak kb. Persze ha a cs szerverek mellett döntünk Linux Debian lesz az op. rendszer.

eztcsekk

Ha valami nevesebb gyártó terméke akkor a 45.000 végülis jó ár.

Mindenképpen CS-t futass rajta ne WoW-ot.

wlptv

Dell PowerEdge szervergép :) és igen, nagy valószínűséggel Counter Strike sorozat szervereket fogunk rajta futtatni.

3 db 1.6 szervert
3 db Source szervert
2 db Cs : Go szerver

hunti


wlptv


hunti

Róluk tudni kell, hogy kamu a weboldalon található DDOS védelem, náluk ez azt jelenti hogy ha kapsz egy ddos-t akkor a többi ügyfelet védik, olyan módon hogy azonnal, automatikusan letiltanak a hálózatról. Vagy ahogy ők írták emailben:
IdézMaga a DDoS védelem a hálózatot védi, 1.5Gbit/s feletti támadás esetén dobja el a támadott IP-t a támadás idejére, amely automatikusan meg is szűnik amint a támadás elmúlt.

wlptv

Köszönöm az infót akkor keresnem kell másik szolgáltatót , próbálok elfogadható/megfizethető áron találni.

hunti

#12
DDOS védett VPS-t a vps4you.hu -nál találsz olcsón

wlptv

Nagyon szépen köszönöm kedves Hunti ! :) Remek oldalak , megfizethető áron !

Powered by EzPortal