Webshop migráció

Indította Roamer, 2016 április 06, 09:46:53 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Roamer

Sziasztok!

Tudom már rég írtam a fórumba, és a bejegyzés nem is a WoW-val kapcsolatos, de szeretném szakértők segítségét kérni.
A PrestaShop nevű webshop cms-el dolgozok (webshopot csinál ismerősöm) és kapott egy német partnerétől Gambio cms-ből kimentett adatbázist, ami minden terméket, leírást és képet tartalmaz angolul és németül.
Szeretnénk felhasználni, de nem találtunk hozzá semmi lehetőséget, hogy betegyük őket.
Vagyis egy lenne, a Cart2Cart, de az 20ezer környékén van, csak hogy meglegyen az adatbázis, és mivel kis költségvetésű a vállalkozása, ezt szeretné kikerülni.

Esetleg nektek van rá valami ötletetek? Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv: András (Roamer)
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

Zoltan

Hali,
1, esetleg megprobalhatsz valami koztes   cart systemre  konvertalni ha talalsz ingyenes eszkozt hozza  pl Gambio ->  magento -> PrestaShop
2, megnezed a db-t  es csinalsz hozza egy scriptet ami atdobalja az adatokat
3, elrabolsz nehany  embert, es   fegyverrel rakenyszerited hogy manualisan  szepen migraljak at

szemely szerint  20 e ft nem egy nagy penz egy ceg szamara, meg  talan a legkisebb cegnek sem,   szerintem   tobbe kerul  kifizetni  oraberbe a munkadat amit beleteszel, mint  megvenni ezt a tool-t.

nem akarok messzemeno  kovetkeztetest levonni, de ne legyel  tul olcso, ez nem jo sem neked, sem a piacnak :)

hunti

+1 Zoltán által javasoltaknak
Nekem leginkább a 2-es szimpatikus, de 1-es se megvetendő ha könnyen található ilyen tool, szoktak lenni ilyenek.

eztcsekk

Láttam már jó pár Webshop rendszert, legegyszerűbb megoldás egy saját SQL scriptel átimportálni a megfelelő mező korrekcióval.

Roamer

Köszönöm a gyors válaszokat. Sajnos ezt a megbízást nagyon elrontottam, mert eredetileg nem akartam az adatbázis résszel szórakozni, mert úgy volt, hogy hozott adatbázissal kell majd dolgozni.

Így szép sorjában akkor meg is próbálom, hátha valamelyikkel összejön. Köszönöm a segítséget.
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

eztcsekk

Idézetet írta: Roamer Dátum 2016 április 08, 09:41:59 DÉLUTÁN
Köszönöm a gyors válaszokat. Sajnos ezt a megbízást nagyon elrontottam, mert eredetileg nem akartam az adatbázis résszel szórakozni, mert úgy volt, hogy hozott adatbázissal kell majd dolgozni.

Így szép sorjában akkor meg is próbálom, hátha valamelyikkel összejön. Köszönöm a segítséget.

Hát ebből tanul az ember, Webshop-ot sose vállalj! Ez arany szabály a webfejlesztésben, soha.

Roamer

Igen. Ezt most megtanultam egy életre. Első és utolsó ilyen munka ^^ De azért remélem egyszer kész lesz. (Habár hétvégére kellene elkészülni az adatbázissal :S :( )
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

Powered by EzPortal