DMCA a WoW szerverek ellen

Indította Gubi, 2008 december 05, 06:35:48 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

showman

Idézetet írta: Gubi Dátum 2008 december 07, 12:16:52 DÉLUTÁN
A scriptekről meg csak annyit, hogy a mi szerverünkön meg tudtunk olyat csinálni, hogy fel kell szállni egy repülő mountra, és onnan kell bombázni. Hű de nagyon kiszúrt velünk a Blizzard.

A blizzard programozói is emberek, meg a tört emu fejlesztői is emberek, és ugyanúgy megcsinálhatják mint ahogy eredetin van, csak annyi hogy tovább tarthat el nekik..

IdézEgy dologgal nem számolnak. Ha a wowszerókat kinyomják, akkora reklámfelülettől esnek el mint állat. Tört szerókon egy csomóan megismerik a játékot, akik nem akarnak fizetni érte egyáltalán, aztán annyira megtetszik nekik a játék még itt is, hogy megveszik és mennek oda.

Ewel is egyetértek... Nem tudom mit akarnak avval a 200,000 , de max 200,000 játékosbol akik nem originálon játszanak, abbol a tizenpár millióbol...

ddjjm

Idézetet írta: Sapphi Dátum 2008 december 07, 11:12:09 DÉLELŐTT
Idézetet írta: ddjjm Dátum 2008 december 07, 09:24:43 DÉLELŐTT
lehet ide válaszolni? rohadt drága...

Nem mondanám, hogy az.
Ha bánkártyával fizeted akkor nem olyan drága (3 000 Ft/hó, 6 000 Ft/3 hó)
Lehet, hogy változtak az árak, de amikor én voltam eredetin valahogy így volt. Ha valakinek tudja akkor írja le.

Nem mész el bulizni és leszoksz a cigiről és máris megvan a pénz...

(Bár én is dohányzok és nem szoknék le a WoW kedvéért :D)

További szép napot mindenkinek!


nem cigizek, nem bulizok... (és törtön se jáccok.)

showman

Idéz
Privately run WoW servers have been dropping like flies in the last day or so after receiving letters from Blizzard's lawyers under the DMCA. They've been shut down so quickly and rapidly that it's being heralded as "the end of private servers" by quite a few people. The biggest and most well known servers such as Toxic WoW and Ani-WoW are more or less all gone already, and it seems that it's only a matter of time before the smaller ones go down as well. Supposedly, this letter has a pretty long list of sites and servers that are to be taken down.

Some of these sites have just called it a day, shut down their servers and will move on with their lives, but a few others are already talking about starting them back up elsewhere, 'underground.' It's the internet, and at this point, that just seems silly. Blizzard is watching, and it seems this issue has moved up a notch on their priority list. My advice? Don't tempt fate.

http://www.wowinsider.com/2008/12/05/blizzard-legal-targets-private-servers/

rokee

Hát azé nem olyan olcsó bankkártyával fizetni mert az euró ingadozása miatt egy haverom havi 5k-t is fizetett és azé a normál ár kb 3000-3400 lenne de hát én azt mondom gc-vel még így is stabilabb mint hogy kockáztassak és kitudja a bankod hogy számolja az eurót szóval rá is fizethetsz.

Recon

#19

véleményem az egészről:
Tört szerveren kezdtem játszani, jó pár dolgot megtanultam, és sok mindennnel  találkoztam, voltam eredetin (én  nekem elég volt az a trial 20 nap  )  ajánlották az eredetit,   meg is tehetném akár, de nincs kedvem.
Sok olyan dolgot ad a privát szerver amit a nagy eredeti soha nem fog..  családias hangulatott például,    persze  jó pár hülye ember van de hát még ez is belefél, magyarul írnak hülyeséget,   nevetünk rajta..

Eredetin   sok gond van.. persze sok minden  úgy megy ahogy kell (vagy kellene?   mihez képest :S )  de ott is vannak  hibák..   pl  amikor ott voltam és benéztem ogba pl hatalmas üllők amiket a blizz nem javított ki ( 2.4.0 körül volt egy átállás aminek a lényege az is volt hogy a mob obj nagyságok  specoksan vannak megadva a dbckben így   nem kell a  modelleket növelni csökkenteni  általában)
a másik dolog a sivárság.. persze vannak ott is magyarok de sokkal lengébb a kapcsolat,   nincs kedvem várni    sorokat hogy legyürjem a quest mobokat,  vagy  több kinai  farmer környékén  küldizni.

Vannak ismerőseim akik kimentek angilába és ők is wowoztak.. jó pár 100 ezerrel növekedett meg a fizetésük   és mégis privát szerveren nyomják.. 
Hogy mi a riasztó leginkább?  az hogy nincsen más szorzó.. csak a fránya 1X    e miatt van kiakadva mindenki.. persze szerintem lenne rá igény csak a blizz  ilyen...   

Ha blizz komolyan gondolta volna akkor kő keményen rálép a privát szerók tökére.. de nem tette .. jól tudta hogy nem ez a megoldás.. :)

ui:  alap probléma a magyar  eredetis emberek és a privát szerveren játszó emberek közt van..  eredetis emberek lenézik  ezeket az embereket..  de csak  azért (MAgyarország benned él ;) MAgyar virtus) mert egyszerűen irigyek hogy szinte hasonló szolgáltatást  ingyen  megkap  a másik ember.. nekem ne mondja senki hogy nincs ez benne a pakliba, ez olyan mint a  Counter strike  ugyanez van.

showman

Idézetet írta: Recon Dátum 2008 december 08, 01:10:00 DÉLELŐTT
Ha blizz komolyan gondolta volna akkor kő keményen rálép a privát szerók tökére.. de nem tette .. jól tudta hogy nem ez a megoldás.. :)

mivel nem értem a poént, erre szeretnék egy kis magyarázatot ha nem gond, recon :)


Recon

Idézetet írta: Wex Dátum 2008 december 08, 01:58:02 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Recon Dátum 2008 december 08, 01:10:00 DÉLELŐTT
Ha blizz komolyan gondolta volna akkor kő keményen rálép a privát szerók tökére.. de nem tette .. jól tudta hogy nem ez a megoldás.. :)

mivel nem értem a poént, erre szeretnék egy kis magyarázatot ha nem gond, recon :)


101 módja lenne hogy kicsesszen velünk.. de még nem tette meg.

Pocok

Nemhiszem hogy mindig a magyar emberrel van a probléma... külföldön is ez van és nem magyarok..

showman

Idézetet írta: Recon Dátum 2008 december 08, 10:25:43 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Wex Dátum 2008 december 08, 01:58:02 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Recon Dátum 2008 december 08, 01:10:00 DÉLELŐTT
Ha blizz komolyan gondolta volna akkor kő keményen rálép a privát szerók tökére.. de nem tette .. jól tudta hogy nem ez a megoldás.. :)

mivel nem értem a poént, erre szeretnék egy kis magyarázatot ha nem gond, recon :)


101 módja lenne hogy kicsesszen velünk.. de még nem tette meg.

es megin lenne ra megoldas... a warezt nem allitsak le soha.. lehetetlen... amit ember programozott, azt fel is torik elobb utobb...

hunti

blizzard ezzel a húzásával csak a konkurenciát csökkentette, ugyanúgy mint az új területek scriptelt questjeivel, illetve más hasonló dolgokkal..
jó neki a reklám, amelyet a tört szerverek nyújtanak neki, és ha egy-egy szerver túlnő egy bizonyos szintet, akkor lecsap :)

Pocok

hát... attól hogy max. 1 hétig nincs meg az a szerver 1 hét után úgy is újraindul aztán megy fel mindenki :

hunti

#26
tévedsz, nem egy hétig nincs szerver, szvsz a szerverek új ipvel, és weboldal címmel már most is mennek, és valamilyen módszerrel értesítik a mostani playereket az új web és realm címről :)
(pl mailben, irc, közösségi site-n, vagy ismerősökön keresztül emberről emberre)

update:
keresgéltem kicsit google cache-ben, ani-wow egy fórumra irányította a felhasználókat, hogy majd ott értesülhetnek arról hogy milyen elérhetőségekkel indul újra a szerver
toxic wow irc-n elérhető
a többire is rá lehet keresni akit érdekel :)

showman

whehe ennyi a nagy privat szero omlasrol :P

Gubi

Idézetet írta: Recon Dátum 2008 december 08, 10:25:43 DÉLELŐTT
101 módja lenne hogy kicsesszen velünk.. de még nem tette meg.

Az a probléma, hogy néhány játékossal már azzal is kicsesztek, hogy WoTLK-ban átrakták a realmlist.wtf fájlt a data/en** mappába. Eredetis haverom jött hozzám, elkezdett irogatni, hogy "HÁHÁHÁ ENNYIT RÓLAD NEM LESZ SZERÓD", a végén meg már végre ráeszmélt hogy úgy beégette magát mint állat :D Na sebaj, a mi szerónk él és virul és egyre több játékos is jön :)

hunti

viszont a játék netkódja 3.0.3as patchel elég rendesen megváltozott, illetve a sok scriptelt quest, és egyebek miatt vissza fog esni kicsit a tört szerverek "eredetisége" egy időre, trinity-mangos lassan már ott jár hogy tiszta eredeti feelinget ad, de most h kijött az új kieg, megint visszaestek kicsit, kiváncsi leszek hogy most az előző kieghez képest mennyi idő alatt fogják beérni blizz-t :)
én csak drukkolok, ill ahogy időm és kedvem engedi beszállok majd adatbázis/script fejlesztésébe

Powered by EzPortal