DMCA a WoW szerverek ellen

Indította Gubi, 2008 december 05, 06:35:48 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Girosz

Az, hogy mi drága és mi nem, az mindenkinél más. Nekem például havi 3000 forintom nincs ilyen hülyeségekre... Inkább sörözök a haverokkal. Ez a jó a wow-ban, ha eredetin játszol. Nem csak az életedet veszi el, még a pénzedtől is megfoszt.  ;D Amúgy ezt a tört szerver kifejezést nagyon szeretem... Miért tört valaki elmondaná? Senki nem tört fel semmit, mert nem is lehet nagyon... A wow emulátorok nyílt forráskódúak, és legális a használatuk, kivéve egyes országokat, nem megfelelő feltételek mellett. Ha nem lenne legális, a hostingok sem mennének.

ident

Én azt bírom amikor Teacher vagy nem is tudom már melyik illegális szerverezik xD Képtelen felfogni hogy országonként más és más az e fajta dolgok szabályozása, illetve nem szabályozása.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

TwL

Nem legális a WoW szerverek futtatása. (Hostingolása sem)

Attól még, hogy nyílt forráskódú, olyan adatokat használ amelyek a Blizzard tulajdonai és másnak nem szabadna használni. Át lehet olvasni az EULA-t, ToU-t stb. az mindenképp tilos, hogy olyan fájlokat használj, amit a Blizzard "csomagolt a kliensbe" és maga a WoW protokoll is védett. Azzal meg, hogy pénzt is kapsz érte (hosting) maximálisan megsértesz mindent :P

Röviden, teljes mértékben illegális publikus WoW szerver futtatása. Főleg úgy, hogy különböző VIP rendszerek beépítésével még pénzt is keresel vele.

(Ez persze nem kell, hogy bárkit is megijesszen, a Blizzardnak jobb dolga is van, mint hogy tört szervereket hajkurásszon + Magyarországon még jó sok év fog eltelni mire ilyenekkel foglalkozni fognak.)




https://www.github.com/twl

- .NET Developer
- C++(0x) Programmer
- Web (HTML, CSS, JS, PHP, ASP.NET, Silverlight) Dev
- Skull & Alaris

Girosz

Ha jól tudom, a wow kliens fájljainak másolása, és felhasználása nem illegális, csak a módisítása. Ezért nem javasolt pl a dbc fájlok piszkálása.

TwL

Idéz
... és felhasználása nem illegális

De igen :P




https://www.github.com/twl

- .NET Developer
- C++(0x) Programmer
- Web (HTML, CSS, JS, PHP, ASP.NET, Silverlight) Dev
- Skull & Alaris

Dusi124

Egyébként (visszatérve a pénz témára) eredetin kb vavi 3000Ft-ért játszol. Ha körülnézel a hostingoknál, akkor láthatod, hogy ennyiből már saját szervered lehet.
Tegyük fel, hogy valaki havidíjat vezet be a 30 férőhelyes törtszerverén, akkor minden játékosnak havi 100Ft-otkéne fizetnie (ezt a tfmworld csomagja alapján mondom). Ez persze saját szervernél, és több játékosnál kisebb összeg. Igaz, hogy nem működik minden jól, de ha az eredeti szerver minőségének a felét is kapjuk, az eredeti árának a 4%-áért, akkor azt mondom, hogy jobban megéri törtön játszani.

Egyébként az eredeti szerverek mostanában tele vannak idiótákkal, kevés a normális ember.

Action

Idézetet írta: dusi124 Dátum 2010 április 03, 02:38:15 DÉLUTÁN
Egyébként (visszatérve a pénz témára) eredetin kb vavi 3000Ft-ért játszol. Ha körülnézel a hostingoknál, akkor láthatod, hogy ennyiből már saját szervered lehet.
Tegyük fel, hogy valaki havidíjat vezet be a 30 férőhelyes törtszerverén, akkor minden játékosnak havi 100Ft-otkéne fizetnie (ezt a tfmworld csomagja alapján mondom). Ez persze saját szervernél, és több játékosnál kisebb összeg. Igaz, hogy nem működik minden jól, de ha az eredeti szerver minőségének a felét is kapjuk, az eredeti árának a 4%-áért, akkor azt mondom, hogy jobban megéri törtön játszani.

Egyébként az eredeti szerverek mostanában tele vannak idiótákkal, kevés a normális ember.

Az eredeti játékélményt lehetetlen pótolni tört szerverrel.
Nem csak a bugok miatt... de csak, hogy pár példát mondjak:
-klánok = közösség ami nem 3 bugon és 2 ellenséges baráti körön alapszik
-aukciós ház
-az élet maga a szerveren
-a fejlődés (group questek, kis insták)

Ez csak pár opció.
Persze bele lehet magyarázni a tört szerverbe mindent, hogy ott is van AH stb stb.
DE aki már egyszer volt eredetin, és nem csak 2 óráig az tudja, hogy összehasonlíthatatlan.
Inkább fizetek havi 3500at. :)

Ui.: Picit szétszórt vagyok, tehát a fogalmazási képességem se a legjobb, azt hiszem lázas vagyok. :-\
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Girosz

Twl esetleg meg tudnád mutatni azt a részt a licencszerződésben, ami kitér erre a részre? Keresgéltem én is, de nem találtam. Puszta kíváncsiságból érdekel.

Ui.: lehet angol is.

ident

#53
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Girosz

És tényleg:
IdézThe Massive Network Game Object Server (MaNGOS) has been built with education
as the main purpose and the MaNGOS team would like to keep it that way.

Since any public and/or commercial use of this software is considered illegal
in many countries (please refer to your local law), the MaNGOS team
will not provide any help nor support with such usage in any way.
Every user of this software is encouraged to make sure no law is being broken
on his/her side.

Both the MaNGOS team and MaNGOS foundation will not take any responsibility
for any kind of usage of this software by the end users.

Powered by EzPortal