1.12.1! Vissza WoW-olni...

Indította guru, 2009 május 14, 05:35:52 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Skyne

sajnos az már nem nagyon alakul csak ha valaki felkarolja és foglalkozik vele, nem nagyon létezik normális fejlesztés alatt álló zero project sajna, map extractort és szerkezetet meg nembiztos h belekéne műteni, mi a baj a mostanival konkrétan?

NevemSenki

Nem sebez a láva, nem tudsz pecázni.

Üdv.: Senki

rhidenor

#122
Sziasztok!

Indítottunk egy szervert, mivel jómagam és barátaim is a Classic (Vanilla) WoW-on kezdtünk anno.
A szerver kb. 3 hete fut, Windows/Mangos Zero alapokon nyugszik (jelenleg rev. 866) és pillanatnyilag kb. 100 player kiszolgálására vagyunk felkészülve. (Később tervezem Ubuntura való átültetését, mivel megbízhatóbbnak tartom, mint az XP-alapot)
Vannak bugok, de nem veszélyesek, javítgatunk folyamatosan, valamint szükség esetén frissítünk, ha valami fontosabbat kiadnak.

A GM csapat tagjai mind 30 felettiek, tehát nem megyünk át funba :)
A játék élményéért játszunk és nem a tápolásért.

A szerverről pár szóban
weboldal: http://cwowszentes.dtsh.hu

A szervergép
Gigabyte EP35-DS4 alaplap/Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz proci/ 2GB memória jelenleg

Várunk minden érdeklődőt!

Aquir


Skyne

voltam fent, kipróbáltam, egész jó kis szerver, megfelelő munkával lehet belőle valami ;) (btw sztem ez maradhatott volna a szerver hírdetések topicban)

rhidenor

#124
Jogos az észrervétel, sorry, de mivel itt a témában is volt róla szó, hogy keresnek magyar projektet, gondoltam ide is beírom. Ha zavaró, át fogom helyezni a megfelelő helyre. ;)

NevemSenki

#125
Nézegettem minap TrinityZero DB-jét.

A sok érdekesség közül egyet kiemelnék, mégpedig ezt:



Szerintem a kép alapján érthető válik hogy mire gondolok.
Mi erre az értelmes magyarázat?

Még egy kérdésem is lenne, persze csak ha nem zavar senkit.  ;)

WowHeadon böngészhetünk az adatbázisban, és ott tényleg ott van minden. Keresés közben szűrők állnak a rendelkezésünkre. Rákeresek teszem fel ID szerint és Patch szerint az adott NPC-re. Kidobja azok listáját. 200 Displayed szóval csak 200 DB-ot jelenít meg. Ezt kikerülöm úgy hogy 2 DB ID szűrőt állítok be. Például:

IdézAdded in Patch: < = 1.12.1
ID                     >   1000
ID                     <   1200

Most megvannak az NPC-k adatainak egy részét. ( Name; Level; ClassicFaction; React; Type; )
De nekem nem csak ennyi kéne, hanem még pár más dolog is. ( Level; React "A H"; Faction; Health; Wealth; This NPC can be found in Elwynn Forest (31); )

És még ezen felül a Display_id is.

Mert egyesével ezt összeszedni "hogy is mondjam" lehetetlen.
Vagy ha lenne 100 emberem akkor menne.  ;)

Ezt egyszerűbben hogyan lehetne kivitelezni? ( Az adatok pontos össze ollózását )

Mert ezek a DB-k amik vannak egy merő kakik. CTDB-t néztem Zero DB-t TrinityCore2 DB-t és mindben már van hiba pedig az ID-ket csak 0-50-ig néztem, És arányosan ugyan annyi mindben.

Nekem az bőven elég lenne, ha egy szöveges dokumentumba el lehetne ezeket menteni valami módon.
Egy programmal, vagy esetleg PhP js módszerrel vagy valahogyan.

Ha valaki tud valamit azt megköszönném.



Üdv.: Senki

ident

Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

DoomKiller

Az egy dolog, a másik pedig az, hogy wowheaden nincs rajta az összes game-object, csak amik "fontosak".
pl.: vein, herb, chest, egyéb useable gob.

NevemSenki

#128
Nem vártátok meg amíg végigírom.

Pontosítanám, azok vannak fent WowHerad-on, amiknek értelme is van, vagyis használod valamilyen formában, még ha csak 1x is az egész játék alatt. A Többi pedig csak Díszítés.

Üdv.: Senki

Skyne

és még ez sem, aranyszabály: wowhead alapján nem építünk blizzlike DB-t...

NevemSenki

Akkor mi alapján építünk?

Gondolataim alapján?
World of Rajcraft, Created Senki  ;)

Üdv.: Senki

DoomKiller

WoWHead egy addonból "táplálkozik" ami különféle adatok gyűjt be, rögzít. Így számolja pl. a loot chancet is, hogy akiknek megvan az addon, azok hány killből hányszor lootolták. Messze nem pontos adat.

NevemSenki

Akkor ha nem wowhead, gondolom akkor a többi hasonló sem jöhet számításba.
Akkor a DB fejlesztők ezeket a dolgokat honnan találták ki?

Van egy Benfentesük Blizzard-nál?

Üdv.: Senki

$0undX

#133
wdb (avagy cache) (keress ut

DoomKiller

Nem véletlen kéregetik a cache mappákat :P

Powered by EzPortal