Privát szerver lépésröl lépésre

Indította Dworen, 2009 augusztus 03, 05:34:40 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Dworen

haello mindenkinek!

Látom nagyon otthon vagytok a témában én viszont egyátalán nem :( De kedvet kaptam egy saját szerver készítéséhez.Feltelepítettem az AmberGUI for v6766-ot én be is tudok lépni és frankón működik.Na most a kérdésem az az az lenne hogy mi legyen a következő lépés illetve mit milyen sorrendbe és hogyan kell feltelepítenem,hogy pl. egy haverom tudjon hozzám csatlakozni. Néztem az oldalon amiket ezzel kapcsolatba irtatok de ugy igazábol ehhez nem passzol eggyik sem mert valahogy mindig más jön ki a dologbol és nem működik. Még annyi van megcsinálva a dologbol ami sikerült (bár nemtom mennyire) hogy a c/windows/system32/drivers/host fájl-t átirtam a myip-s dolgokra most valahogy igy néz ki:
127.0.0.1               80.244.104.85
80.244.104.85         80.244.104.85
80.244.104.85         80.244.104.85
nemtudom hogy ennek igy kéne-e kinéznie?

Gaara

Hali!

127.0.0.1             localhost :)
80.244.104.85      valami.myip.hu(vagy ehhez hasonló: no-ip.org)
Amúgy, van routered? Elég fontos a portok miatt, lehetséges ezért nem jött eddig össze.

Dworen

Nincs router 3g-s net van de teljesen szélesávu hsdp-vel.
tehát a host fájl-ba csak az a két sor kell amit te írtál (persze értelemszerüen kitöltve)?

Gaara

Van fix ip címed? (De nem igazán tudom, hogy hogyan állsz, és hogy mit olvastál)
A lényeg, hogy ha dinamikus ipd van akkor kell ez a megoldás...

Dworen

nagyon egyszerü ahogy állok 1 dolog van feltelepítve AmberGUI for v6766. Illetve csináltam egy myip-s reget és ez az ip amit irtam az az amit ott irt ki illetve minded ip cimemre ezt irta.
Az ipcimem pedig állandó

Gaara

Akkor nincs szükséged myip.hu-s marhaságra. Annyi az egész, hogy a szerver realm-ot átírod a te ip címedre, és utána elérhetőnek kell hogy legyél kívülről.

Dworen

Ok thk! Megpróbálom ezt De a realmot hol írjam át ? (vagy csak a wow realmlist)?illetve van még egy érdekes dolog a hosts fájl kb 10-15 percenként eltünik de gondolom akkor ezt se kell átirnom szóval mind1

Gaara

Elindítod a szervert, magát a mangosd-t nem is szükséges.
Megnyitod az adatbázisodat: PhPMyAdminnal vagy SQLyogal... (amivel tudod)
Utána: Realmd
Azon belül: Realmlist tábla amit át kell írni a te saját ip címedre. (Azt a mezőt írd át amiben ezt látod: 127.0.0.1)
Majd a te kliens (wowod) realmlistjét is át kell írni ugyan arra az ip címre.

Dworen

okés köszi megpróbálom aztán kiderül hogy mi sül ki belőle:D

Dworen

Az sqlyog-al próbálom megcsinálni a dlogot mivel ez települt fel az Amber-el. viszont ujj kapcsolatot kéne készítenem csak nemtom hogy töltsem ki

Gaara

Minden jó rajta, már csak a password kell hozzá, ami ez (általában): mangos

Dworen

ok ez már sikerült! Kössz
viszont itt minden helyen irjam át az ip-m ahol látom ?

Gaara

Idézetet írta: Dworen Dátum 2009 augusztus 03, 06:46:12 DÉLUTÁN
ok ez már sikerült! Kössz
viszont itt minden helyen irjam át az ip-m ahol látom ?


Nem, nem...
Csak az első rekordban (sorban), és ott is az addressnél.
A (NULL)-nál nem kell...

Dworen

Megcsináltam kivárok egy havert aztán kipróbálom hogy működik-e
Ha ez így nem jó akkor lehet hogy dinamikus ip-m van? Akkor viszont gázba leszek azzal hogy eltünik a hosts fájl.

Gaara

Idézetet írta: Dworen Dátum 2009 augusztus 03, 07:02:02 DÉLUTÁN
Megcsináltam kivárok egy havert aztán kipróbálom hogy működik-e
Ha ez így nem jó akkor lehet hogy dinamikus ip-m van? Akkor viszont gázba leszek azzal hogy eltünik a hosts fájl.

Ellenőrizd le, nézd meg: http://www.ip-adress.com/
Indítsd újra a gépedet, és megint. Ha nem egyezik dinamikus. De am. a fix ip-ért állt. elő kell fizetni.

Powered by EzPortal