Miért jobb a linux mint a windows szervernek

Indította Rhap, 2009 augusztus 03, 08:36:19 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Rhap

Miért jobb a linux mint a windows szervernek? :) sry ebbe suta vagyok ^^

delton

nincs szerverem de már csináltam linuxon A linuxnak kisseb a linux gépigénye stabilabb nincs rá vírus vagyis 1-2 de sokkal kevesebb mint windowsra

Rhap


Epic


Roamer

És ha linuxon szeretnék szervert csinálni akkor hogy kezdjek bele? Mondjuk én egy Repack-ot szeretnék elsőnek, hogy kitesztelni, de ha jól tudom akkor a .exe kiterjesztést a linux nem igazán szereti (nem igazán indítja). Lehet hogy van már olyan topic ahol leírják, de esetleg tudnátok küldeni egy linket? Előre is köszönöm.
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

Girosz

Idézetet írta: Roamer Dátum 2010 február 04, 01:55:42 DÉLUTÁN
És ha linuxon szeretnék szervert csinálni akkor hogy kezdjek bele? Mondjuk én egy Repack-ot szeretnék elsőnek, hogy kitesztelni, de ha jól tudom akkor a .exe kiterjesztést a linux nem igazán szereti (nem igazán indítja). Lehet hogy van már olyan topic ahol leírják, de esetleg tudnátok küldeni egy linket? Előre is köszönöm.

Többezer ilyen topic van, amin elindulhatsz, csak keresned kell. Az meg nem is kérdés, hogy jobb-e a Linux... A gépigénye olyan kicsi, hogy észre sem veszed hogy ott van a memóriában. Ezt ugye a winfosról nem mondhatod el. Sokkal jobb a védelme, ráadásul vírusirtó sem kell rá, ami ugye eléggé lassítja a rendszert. Nem fagy le, nem dobál hibaüzenetet, nem kell a GUI-val szarakodni. Persze vannak hátrányai is, de nem sok.

Pemi

Üdv!

Tudom, hogy nem illik, de ajánlanám a saját leírásom, amiben próbáltam részletesen elmagyarázni, hogyan készíthetünk wow szervert linux alapú operációs rendszereken, illetve bármi gondod van fordulj hozzám, s a fórum más tagjaihoz is bátran, biztosra veszem, hogy mindannyian szívesen segítünk. Amúgy futtathatók a .exe kiterjesztésű fájlok is, persze nem minden működik hiba nélkül, de például nálam a WoW tökéletesen megy(Ubuntu 9.10). Szervernek a Debian nevű disztribúciót ajánlom, a leírásom is azon alapul, így ha azt választod biztosra veheted a sikert!Mint Girosz is írta előttem, a linux alapú rendszerek előnye, szerverként való alkalmazásban teljesen egyértelmű.
Pemi

Speeros

#7
Alapvető dolgok vannak, ami miatt a linux jobb.

1. Grafikus felület = sok memória illetve processzor -t eszik. Windows nem létezik grafikus felület nélkül (legalábbis én úgy tudom)
2. A windows-t nem arra tervezték hogy sok ideig bírja a nagy teljesítményt igénylő szervereket, hanem arra hogy a legnagyobb felhasználói élményt nyújtsa.
3. Azért nézzen mindenki utána mennyibe kerül egy windows server rendszer. A másik oldalon ottvan a mi ingyenes debianunk (vagy akármelyik disztribúciót), amit leszedünk a netről, kiírjuk bootoljuk és kb. ennyi az egész.

Ez csak 3 ok, de hidd el rengeteg van még amit itt nem soroltunk fel :)


Ez a kép tetszik :)
Html/Css/JavaScript/Php/C++/Mangos framework
CNC esztergályos, marós

Roamer

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :)
Keresgettem és találtam is róla topic-okat. :)
Nekem perpill Mandriva Linux 2010-em van, és azon akartam, de ahogy elnéztem sztem felteszem az Ubuntu-t, mert sokmindenki jó dolgokat mesél róla.
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

Girosz

Kezdésnek Ubuntu jó választás, de ha már élesben szeretnéd futtatni a szerveredet, akkor érdemes debiant használni, mert megbízhatóbb és professzionálisabb.

RaZoR93

#10
mind2 rendszer jó csak más más kategóriába:D szerintem:D

ident

Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

LaciKnight

Sajnos a probléma ott kezdödik h magyarországon vagyunk és itt az emberek nem ismerik az a fogalmat a szoftver világban h "ingyenes" mert eggyböl jön a válasz h mé mi nem az?Vagy mikor beszélgetek a barátaimmal arról h vásároltam egy szoftvert egyböl jön az h de minek?Miért nem töltöd le?És tudod miért nem?Mert azok az emberek akik ezeket irják ebböl tartják fent a családjaikat...Nem értitek, nem tudjátok h mi a különbség Linux és Win között mert nem ismeritek azt a szót h ingyenes.
De most talán megismeritek:
A windows server 2008-ból a legalapabb 180ezer forint...Drágább mint a géped volt.Mig a linux nem kerül pénz összegbe tehát ingyenes.Aki szervert akar csinálni win7-en vagy XP-n az nem jár jól mert az nem egy szerver Oprendszer.Azért szerver op h minnél minimálisabb kezelöfelületet kevesebb csilli-vili aero effectet használjon h minnél passzivabbá váljon az OP nem ugy mint a vistánál ahol a 4gb-ram 40 százalékát felzabálta üresbe.Valamint az energia gazdálkodás és a network trafficolás is máshogy müködik szerver opkon a backup is életre valóbb.

RaZoR93

ha már itt tartunk valaki nem csinálna leírást hogy kell szervert csinálni ubuntu-ra?

Girosz

Van szerver ubuntuból ,de ha észrevetted ezen a fórumon is szinte csak debianra írják a tutorialokat és ez nem véletlen. Nem szidom az Ubuntut, csak szerintem nem szervernek való.  ;)

Powered by EzPortal