Miért jobb a linux mint a windows szervernek

Indította Rhap, 2009 augusztus 03, 08:36:19 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

AximCore

Idézetet írta: Roamer Dátum 2010 február 04, 09:52:45 DÉLUTÁN
A Debian az milyen kezelőfelületű? Mert én eddig kér Linuxal próbálkoztam, ráadást az egyik (Mandriva) mindig kínlódik a gépemen. xD
Viszont ha esetleg tudtok Ubuntura vag Mandrivára tutorial-t akkor esetleg tudnátok linkelni?
Amúgy ahogy elnézem nem nehezebb Linuxra szervert csinálni mint Winphos-ra. :)

Hy, össze dobtam egyet gyorsba....... : http://infobarkacs.hu/index.php?topic=3675.0
"Tanítani lehet az ostobát, de gondolkodásra bírni nem."
A Talmud

Windows Firewall
http://devopsreactions.tumblr.com/

Why use Windows, if you have open doors... to Linux

Skyne

#31
IdézTisztelt olvasóink, modderek!
Az utóbbi időben nagyon sok nehézséggel találtuk szembe magunkat a Radikalmod működtetése közben. Ennek többnyire az az oka, hogy még tavaly szeptemberben elindultunk egy olyan úton a web fejlesztéssel, amely nagyon sok újdonsággal, de egyben ismeretlen technológiákkal is ki volt kövezve . A Microsoft-al közösen elhatároztuk, hogy a Radikalmod PHP-s weboldalt, Windows 2008 R2 Server-en futtatjuk a jövőben. Hivatalos esettanulmány.

 Ma már tisztán látszik, hogy azért ez nem olyan egyszerű feledat és a mai napon tudom csak kijelenteni, hogy az átálás sikerült és a szerveren lévő weboldalak tökéletesen működnek. Ennek köszönhetően a jövőben remélhetőleg nem kell lassú oldalbetöltésekre és kimaradásokra számítani. Nagyon szeretnénk, ha a modding témaköre még a válság hatásai alatt is felszínen tudna maradni. Ennek érdekében továbbra is úgy gondoljuk, hogy érdemes az új területek felé is tekingetni és ennek jegyében elindult a Radikalmod Facebook rajongói oldal, amely mostantól megjeleníti a radikalmod-al kapcsolatos összes új információt. Akit a téma érdekel, annak hasznos lehet csatlakozni.
fojtatás az eredeti hírlevélben....

Azthiszem ez önmagáért beszél, új tulaj új támogatók, muszáj a windows, azóta szenvednek az oldallal...

Persze ha valaki végigolvassa az esettanulmányt(ami azért valljuk be erősen microsoft hype  ;D) rájön hogy itt azért nem ennyire egyszerű a helyzet, hiszen az apache nembírt a Silverlightos technológiákkal, de azért az addig linuxon futó oldal migrálása windowsra sem volt egyszerű...

nastus

Én is a linuxra szavazok, mert az stabilabb, meg ahogy mondták itt az előbbiekben nem nagyon van rá virus.

Lackó

#33
Idézetet írta: Girosz Dátum 2010 február 04, 02:09:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roamer Dátum 2010 február 04, 01:55:42 DÉLUTÁN
És ha linuxon szeretnék szervert csinálni akkor hogy kezdjek bele? Mondjuk én egy Repack-ot szeretnék elsőnek, hogy kitesztelni, de ha jól tudom akkor a .exe kiterjesztést a linux nem igazán szereti (nem igazán indítja). Lehet hogy van már olyan topic ahol leírják, de esetleg tudnátok küldeni egy linket? Előre is köszönöm.

Többezer ilyen topic van, amin elindulhatsz, csak keresned kell. Az meg nem is kérdés, hogy jobb-e a Linux... A gépigénye olyan kicsi, hogy észre sem veszed hogy ott van a memóriában. Ezt ugye a winfosról nem mondhatod el. Sokkal jobb a védelme, ráadásul vírusirtó sem kell rá, ami ugye eléggé lassítja a rendszert. Nem fagy le, nem dobál hibaüzenetet, nem kell a GUI-val szarakodni. Persze vannak hátrányai is, de nem sok.
Hát ja,én XP-t használok.Figyeljetek,a WoW teljes képernyős módban+MSN : 900 MB memória.Múltkor Linuxon a wow az msn a firefox és a szerver 600 MB-t foglalt le.Ubuntu Desktopon volt ez.

Powered by EzPortal