Sok kérdés hasznos válaszokért!

Indította winettou, 2009 augusztus 04, 09:50:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

winettou

ÜDV! Bocs az újabb topicomért de az előzőt se nagyon látogatják pedig fontos lenne... (itt a címe ha esetleg mégis érdekel : Gondok Bajok már a mangos indításánál pls help! )

MaNGOS 3.0.9-es Frost repackom van!

Ebben a Topicban az 1. kérdésem hogy hogy lehet debugolni pl egy npc-t? Mert a hunter trainer bugos a szerveremen! Felkiáltójel van felette és semmi mást nem csinál...nem ad questet meg nem is tanít semmit! Mit tegyek hogy működjön?

2. Hogy lehet beállítani hogy az orgrimmar-ban járőröző őröktől meg tudjam kérdezni hogy mi hol van! Ha ráviszem a kurzort akkor az átvált térképre de ha rákattintok akkor nem ír semmit csak beugrik az ablak és csak 1kis szöveg van de nem ír semmi mást!

3. Hogy tudok saját táblát csinálni? Arra gondolok most hogy hogy tudok egy Hírdetőtábla gobjecthez írni úgy hogy ha ráviszem az egerem azt írja ki! Ezt hogyan csináljam?

4.Hogyan tudok token ért árulni cuccokat? Például én a Frostmournet 20000 ember of herosim ért szeretném árulni. Ezt hogyan csináljam? 

A válaszokat előre is köszönöm! Remélem ha ezekre ebben a topicban választ kapok akkor sok szervergazdának segítek még! Ja és pls nézzétek meg a másik topicomXD (a nevét felül megtalálod)!

Gaara

1.: Valószínű az adatbázisban az npcflag rekordja rossz értékre van beállítva. A traineré: 16. trainer_type: 1, class: 3 (hunter). Esetleg még a spellek sincsenek hozzá berakva, azt pedig az npc_trainer táblában tudod betenni.

2.: Lehetséges, hogy az alacsony reputationod miatt nem segít, próbáld orcal, hátha...

3.: Szerintem: gobject_template, és a nevét kell megváltoztatni 1 objectnek. Válassz ki egyet és másold le.

4.: Csinálj vagy másolj le egy árust az adatbázisban. Az npc_vendor táblában tudod megadni miket áruljon, és ott az ExtendedCost rekordban, hogy miért (ha itemért szeretnéd). Sajna ez kötött, itt egy lista miket használhatsz: http://www.ac-web.org/forums/other/33291-releases-every-extended-cost-id.html
(Ha újjat akarsz csinálni: 20000 embled of heroism: dbc fájl módosítás)

ati162

Idéz4.: Csinálj vagy másolj le egy árust az adatbázisban. Az npc_vendor táblában tudod megadni miket áruljon, és ott az ExtendedCost rekordban, hogy miért (ha itemért szeretnéd). Sajna ez kötött, itt egy lista miket használhatsz: http://www.ac-web.org/forums/other/33291-releases-every-extended-cost-id.html
(Ha újjat akarsz csinálni: 20000 embled of heroism: dbc fájl módosítás)
Talán ha egy unknown-ot átírni de az is illegális localhoston még kilehet próbálni de ami élesben megy szerver azon inkább ne.

Gaara

Én nem is javasoltam, csak elmondtam a lehetőségeket. Amúgy ez így igaz!

winettou

Dejóó! Köszi a gyors válaszokat! És ha saját vendorba teszem bele a cuccot? Amúgy ez miért illegális h unknowba tenni? Am a DBC-t hol találom? Hol módosítsam benne hogy legyen pl 20.000 emblem of herosim-os ár?

2. Egyik topicban írták hogy fearnál ne esssenek ki a playerek a pályáról. Nah én is átálítottam 1-esre azt amit írtak (amivel aktiválom vmap.enableHeight = 0) Ezután indítanám a mangost de valami hibát észlel és ezt írja:
VMap file 'data/vmaps/00_43_31.cmdir' is missing or point to wrong version vmap file, redo vmaps with latest vmap_assembler.exe program
Correct *.map files not found in path 'data/maps' or *.vmap/*vmdir files in 'data/vmaps'. Please place *.map/*.vmap/*.vmdir files in appropriate directories or correct the DataDir value in the mangosd.conf

Ezzel mit csináljak ? a vmapassembel.exe nem csinált semmit amikor elindítottam...

Gaara

Nem az unknown használata az illegális, hanem a "játék", a dbc fájlok módosítása. Ha egy tört szervert készítesz, és nem kérsz érte semmi pénzt, akkor ez a Blizzardnak reklám, egy szót sem fog szólni (amíg nincs akkora player létszám a szervereden, hogy megérje neki pampogni). Az unknownot arra értette, hogy az talán nem olyan vészes, mint egy teljesen új ExtendedCostot készíteni. (És nem is nagyon ajánlom, hogy vacakolj a dbc fájlokkal)

Amit te átírtál 1es értékre a konfigban az a vmap engedélyezése. Csakhogy hiába engedélyezed a vmapot, ha nincsen meg. Amúgy a vmap a textúra bugokat kiküszöböli, és az igaz, hogy ilyesmik ellen véd + hogy ne lőjenek át a textúrán.
Szóval:
A VMAPS kicsomagolót "C:/TRINITY/CORE/contrib/vmap_extract_assembler_bin/"-ben találod, majd másold át a cuccost a wow mappádba, és futtasd ezt le: makevmaps_simple.bat. Majd a végeredményt tedd ide C:/TRINITY/DATA.

winettou

Köszönöm de egy a gondom... MaNGOS-t használok! De valami olyat csináltam hogy vmap-ot kicsomagoltam a C:/Mangos mapáába és ott nyomtam egy makevmaps_simple.bat-ot az is csinált egy csomó cuccot... Akkor a wow mappában csináltassam vele?

Gaara

Idézetet írta: winettou Dátum 2009 augusztus 05, 11:15:56 DÉLELŐTT
Köszönöm de egy a gondom... MaNGOS-t használok! De valami olyat csináltam hogy vmap-ot kicsomagoltam a C:/Mangos mapáába és ott nyomtam egy makevmaps_simple.bat-ot az is csinált egy csomó cuccot... Akkor a wow mappában csináltassam vele?


Igaz, én Trinityre írtam le, de ugyan így megy. És igen, a wow mappában.

winettou

 :o Oké megcsináltam a makevmaps_simple.exe vel csináltam a cuccot azt a mappát amit kreállt benne azzal az egy cuccal akk azt tegyem be a mangos/data mappába? vagy magát a filet? Beraktam a filet és nem csinált semmi! Ugyan azt a hibát észlelte!

Gaara

Idézetet írta: winettou Dátum 2009 augusztus 05, 08:11:25 DÉLUTÁN
:o Oké megcsináltam a makevmaps_simple.exe vel csináltam a cuccot azt a mappát amit kreállt benne azzal az egy cuccal akk azt tegyem be a mangos/data mappába? vagy magát a filet? Beraktam a filet és nem csinált semmi! Ugyan azt a hibát észlelte!

Természetesen azt kell áttenni, amit csinált mappát (buildings). Abban wmo, és mdx fájlokat kell hogy találj.

winettou

Köszönöm! De nem azt csinált hanem egy vmaps-mappát! amiben 1db fálj volt. pedig a makevmaps_SIMPLE.exe-t indítottam! Most épp fut a makevmaps.exe amint kész azt is megpróbálom!

winettou

MEgvan a Buildings Mappa! Azt Épp másolom! És ezek után menni fog a szeróM?

winettou

Bemásoltam de nem megy:S! Mindég ugyan azt a hibát írja a mangos!

Gaara

Idézetet írta: winettou Dátum 2009 augusztus 06, 10:10:10 DÉLELŐTT
Bemásoltam de nem megy:S! Mindég ugyan azt a hibát írja a mangos!

Másold ide a log fájlt.

winettou

Melyiket pontosan? Amit kiír a mangos? Vagy melyikeT?

Powered by EzPortal