Segitseg!!

Indította Skyline, 2009 december 20, 09:15:44 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Skyline

Elnezest kerek a topicert de ilyet nem talaltam!
Az lenne a problemam hogy van egy serverem a sajat gepemen es most atternenk a serogepre!Az a baj hogy felinstalalt mysqlem van es nem tudom hogy lehet elmenteni a dbt,mert repackba van egy olyan mappa hogy data vagy mi de itt nincs!pls help

Jaxx

Szerintem inkább exportáld ki a db-ket és hagyd a fenébe a data könyvtárat (mellesleg ott tárolja az sql az adatbázisokat, de a tuti módszer ha exportálsz.)

Skyline

2 kerdes:
1.ha exportalok minden megmarad ac kari stb?
2. hogy kell exportalni

Jaxx

Biztos akarsz te szervert? :D

1. Igen. Ha mindent exportálsz akkor megmarad. A sql userekben nem vagyok biztos, arra mondjon még vki valamit. De az nem befolyásolja az adatbázisokat.

2. kellene egy admin az sql-hez, vagy konzolból. phpmyadmin-t tanácsolom inkább. Olvass dokumentációt, hogy kell felrakni. Ha fent van rámész az Exportálásra megadod neki, hogy fileként mentse és örülsz :)

3. NE csinálj szervert :) Tényleg! Először legyél tisztában legalább az alapokkal!

Skyline


Skyline

most lattam egy ilyet hogy dump sql file azal mit csinalok?

Jaxx

De navicattal is lehet csak azt nem használom, nem ismerem.
A dump az az exportált file.
Értelemszerűen exportálás után importálás jön...

Eclipse85

Idézetet írta: Skyline Dátum 2009 december 20, 10:34:36 DÉLELŐTT
most lattam egy ilyet hogy dump sql file azal mit csinalok?

Linux van a szerveren, vagy windows?

Nagyon remélem, hogy nem utóbbi  ;D

Skyline

de meg windows de most ternenk serogepre csak leken menteni az adatbazisokat csak nme tom hogy kell

Jaxx

Én próbálok segíteni, de ez már most halott ügy :) Ha egy export gondot okoz a linux el sem fog indulni :)
Azért ajánlottam a phpmyadmint mert az win és linux alatt is ugyanaz.

Skyline

nah akkor jax irsz egy reszletes leirast phpmyadminnal?

Eclipse85

#11
Idézetet írta: Skyline Dátum 2009 december 20, 10:50:32 DÉLELŐTT
de meg windows de most ternenk serogepre csak leken menteni az adatbazisokat csak nme tom hogy kell

a leend? szerver-t k

Skyline

nah ebbol semmit nem ertettem :( xD

Eclipse85


Jaxx

új szerveren szintén ne használj importra phpmyadmin-t, mert max 2MB-os file-t fog engedni, és a world db "kicsit" nagyobb.
- ezt ugye lehet állítani :) szóval nem igaz. tény h lassu a myadmin és megesik, hogy lemarad a fele, ezért kell több kisebb dupot készíteni.

- A fő ok, amiért azt ajánlottam, mert talán a legegyszerűbb használni.

De tény, hogy kisebb db-k re van.

Powered by EzPortal