Kérdések Armanihoz Mangos témában:)

Indította Senti, 2008 május 21, 01:18:39 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Norrec

Idézetet írta: Norrec Dátum 2008 december 10, 07:20:47 DÉLUTÁN
Üdv.
Nekem az lenne a problémám, hog hiába irányítom át a portokat egyszerűen sehogyse lehet megnyitni a weblapot vagy elérni a szervert más gépről. Régen ment csak most új routerem van. Az alapján csináltam, ahogy itt le van irva: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Linksys/BEFSX41/BEFSX41index.htm kiválasztottam az én routeremet viszont nekem nem fogadja el ha a Port Range -hez igy irom be: 6881-6999 de itt(http://www.portforward.com) igy irja...
csináltam egy képet hátha aza alpján tud valaki segiteni
http://kepfeltoltes.hu/view/081210/asus_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
valaki tudna válaszolni?? ???

tony994


Loading MaNGOS strings...
SQL: SELECT entry,content_default,content_loc1,content_loc2,content_loc3,content_loc4,content_loc5,content_loc6,content_loc7,content_loc8 FROM mangos_string
query ERROR: Unknown column 'content_loc8' in 'field list'


Most ezt írja...És most még karit se lehet csinálni  :'( :'( Valaki elmagyarázná hogy melyik sql-t hova kell feltölteni? ??? ???

hunti

rossz a tábla szerkezete, valszeg kihagytál egy (vagy több) update-t

tony994

#333
Tehát, kész a rev linux alatt.....Mysql:
1.mysql mysql < create_mysql.sql
2.feltöltöm a mangos,characters,realmd táblákat a opt/mangos/sql -ból
3.mysql mysql < create_database.sql (megcsinálom a scriptdev2 táblát)
4.feltölteöm a scriptdev 2 -őt a scriptdev2_structure.sql-el és a scriptdev2_scrpts_texts.sql-el
5.UDB_0.10.3_Core_6240_SD2_473 -t betölteöm a mangos databázisba
6.UDB_0.10.3_Update Pack 358 _Core 6346+_SD2_505 + ACID 18 frissítem a db-ket (characters-nél error)
7.UDB_0.10.3_Update Pack 359 _Core 6439+_SD2_554 + ACID 19
8.UDB_0.10.3_Update Pack 360 _Core 6539 + Update Pack 361 _Core 6650+SD2 659 and ACID 0.0.2

valamit rosszul csinálok:S de mit???Vlaki leírná hogy egy teljesen uj linuxos rev hez (6765) hogy kell feltölteni az adatbázisokat?(ugy hogy legyenek itemek mobok meg minden ,ha lehet szájbarágosan ugy hogy melyik fájlt melyik databázisba töltsem)

Ja és ezt írja:

MM   MM         MM   MM  MMMMM   MMMM   MMMMM
MM   MM         MM   MM MMM MMM MM  MM MMM MMM
MMM MMM         MMM  MM MMM MMM MM  MM MMM
MM M MM         MMMM MM MMM     MM  MM  MMM
MM M MM  MMMMM  MM MMMM MMM     MM  MM   MMM
MM M MM M   MMM MM  MMM MMMMMMM MM  MM    MMM
MM   MM     MMM MM   MM MM  MMM MM  MM     MMM
MM   MM MMMMMMM MM   MM MMM MMM MM  MM MMM MMM
MM   MM MM  MMM MM   MM  MMMMMM  MMMM   MMMMM
        MM  MMM http://getmangos.com
        MMMMMM


Using configuration file /opt/mangos/etc/mangosd.conf.
World Database: 127.0.0.1;3306;mangos;mangos;mangos
User thread created.
pollPendingThreads()
1 user-thread added.
Thread starting...
Connected to MySQL database at 127.0.0.1
MySQL client library: 5.0.32
MySQL server ver: 5.0.32-Debian_7etch8-log
AUTOCOMMIT SUCCESSFULLY SET TO 1
Character Database: 127.0.0.1;3306;mangos;mangos;characters
User thread created.
pollPendingThreads()
1 user-thread added.
Thread starting...
Connected to MySQL database at 127.0.0.1
MySQL client library: 5.0.32
MySQL server ver: 5.0.32-Debian_7etch8-log
AUTOCOMMIT SUCCESSFULLY SET TO 1
Login Database: 127.0.0.1;3306;mangos;mangos;realmd
User thread created.
pollPendingThreads()
1 user-thread added.
Thread starting...
Connected to MySQL database at 127.0.0.1
MySQL client library: 5.0.32
MySQL server ver: 5.0.32-Debian_7etch8-log
AUTOCOMMIT SUCCESSFULLY SET TO 1
Realm running as realm ID 1
Using UDB 0.10.3 (359) for MaNGOS rev. 6437 with SD2 SQL for rev. 554
Using DataDir /opt/mangos/data/
WORLD: VMap support included. LineOfSight:0, getHeight:0
WORLD: VMap data directory is: /opt/mangos/data/vmaps
WORLD: VMap config keys are: vmap.enableLOS, vmap.enableHeight, vmap.ignoreMapIds, vmap.ignoreSpellIds

Loading MaNGOS strings...
SQL: SELECT entry,content_default,content_loc1,content_loc2,content_loc3,content_loc4,content_loc5,content_loc6,content_loc7,content_loc8 FROM mangos_string
query ERROR: Unknown column 'content_loc8' in 'field list'
[**************************************************] 100%
>> Loaded 0 mangos strings. DB table `mangos_string` is empty. Cannot continue.

Thread joining...
Thread exiting...
insertPendingThread()
1 pending-thread added.
Thread joining...
Thread exiting...
insertPendingThread()
1 pending-thread added.
Thread joining...
Thread exiting...
insertPendingThread()
1 pending-thread added.
ThreadQueue waiting on remaining threads...
pollUserThreads()
pollPendingThreads()
Thread destroyed.
1 pending-thread reclaimed.
Thread destroyed.
1 pending-thread reclaimed.
Thread destroyed.
1 pending-thread reclaimed.
pollReferenceThreads()
Thread destroyed.
1 reference-thread reclaimed.
ThreadQueue destroyed



hunti

mangos_string tábla szerkezete hibás, talán kimaradt valami update?

tony994

A characters updatok nem mentek...A characters táblát nemtudtam updatolni!

Armani

Akkor tölöld a tábla tartalmár és olvastasd be újra és akkor utána frissitsd.

tony994

Kösz mindent mindenkinek!:D  Sky eggyik haverja segített és végül trinytrys lett a szeró!(linux) !Annyi lenne a kérdésem hogy azt hogy lehet megcsinálni hogy legyenek olyan felhasználók akik tudnak maguknak itemet adni és és mennyenek a mod ... parancsok...Az lenne a lényeg h csak magára tudná adni ezeket a parancsokat....Kérem valaki segítsen!Előre is köszz!

ledos

Nos nekem egy olyann help kéne hogy

hogy birnám beállítani mikro sötétedjen???  mert irritál hogy 4 kor sötét van és a wow ban 9 ko... és már hajanli 6 kor világos van?

aki tud válaszoljon

hunti

tudtommal a sötétedés/világosodás effektus szerveróra szerint, automatikusan a kliensben hajtódik végre, igy nem állítható

(attól még h IRL sötét van, nem jelenti azt h egy fantáziavilágban is sötétnek kell lennie :P)

ledos

Hát ja cska a kocsmában :)

Am thx anyira nem fontos csak a szilveszter miatt gondoltam...

Am azt meg lehet valahogy csinálni hogy meztelen (alsóneműben) legyen a mob? mert egy szeron lláttam hogy gogo táncosokat csináltak bloodelfböl meg draeni ből és gondoltam én is megnézem hogy lehet alakitani az öltözetét...

thx elöre is

hunti

tudtommal olyan displayid kell, amin olyan a kinézetük
nameg a táncot is be kell állítani nekik

ledos

#342
Nem is a táncal van a gond mert 94 a emote ja de hogy honnan szüljek olyan mobot ami meztele? :) am thx

És hogy azt nem értem hogy a emotet átirom 94 re .npc playemote 94 el is kezd táncolni csak aztán nem táncol...

Az mért lehet hogy a .npc name át akarom nevezni de nem teszi?

és az utolsó hogy a .wp add al le teszek Waitpointokat és szépen járkál is de amikor .wp mod waittime (10) átírom pl. ere akor nem vár ott semennyit ugyan ugy mint amikor nem írtam át. meg amikor azt akarom hogy megálljon pl 1 percre az adott waitpointon (a megálás se sikerült már) és átírom .wp mod emote 94 (hogy táncoljon az adott helyen) akkor nem táncol hanem átvált a modelje és egy nagy kőgólem lesz. PLS help

Ja és még 2 dolog:) bocs csak ha már ti tudjátok a választ megkérdem...

Hogy vip rendszert csinálok a szeróra meg is van hogy a command táblában átírom a számát (azt ki használhatja 0player 1 VIP 2 GM 3 ADMIN ) át is irom egy része el is tűnik de pl ilyen megmarad a 1. szintű acc-nak hogy .go meg hogy .debug pedig a táblázatban amikor növekvő sorrendbe teszem akkor ami 0-1 es szintre van command azok közt nincs ott a .debug .go és nem is találom azokat a parancsokat (nincs tovább oldal) és nincs benne a command táblában...

És hogy le szeretnék tenni egy olyan gameobjectet ami egy Pirate ship vagyis Kalóz hajó. Na most le is teszem az id jét (19230) és ugyebár szerver restart kell ... na most utána sem látom ... és próbáltam már .gob add 19230 1 + szerver resetart de nem láttam vagy lehet hogy .gob add 19230 +szerver restart jó csak én baxxtam el.De másik szeron láttam már hajót letéve és ezek szerint lehet (nem tul nagy)
Ám ha leteszem a szilveszteri tüzijátékot az sem működik (csak amikor kitörlöm akkor lő egyet és szépet robban) de nem marad meg...


A szilveszteri event -nek hiányoznak a gameobjectjei meg a creature i valaki nem tudna adni hogy honnan tölthetem le??? és ha leszedem akkor a fájlt csak game_event_gameobject ill. _creature  importáljam? (tallozzam be?)(utf8 karakterkészlettel?)

na ennyi ami most eszembe jutott ...

Előre is köszi a helpet...

Happynes

#343
Hello Ledos én a kalóz hajós gondodon tudok segíteni.Csinalst Gameobject_templateban egy új sort.Entrynek adsz egy olyant ami még nincs typenak beirod:14 displayidhez: 7552 Namehoz :pl:Pirate Ship.BEszúrod.És restart utan működni fog.Sok sikert
Retro

Chaoslord

Sziasztok,
Lenen két kérdsem a portál készítéssel kapcsolatban.
1.Hogy tudok az új Mangos revekbe portál készíteni csakmert eltünt a spell_teleport rész.
Illetve ehelyett ha jól tudom lett a  spell_target_position. Ebben a táblában elkészítettem egy új "portot" és utána a gameobject_templateben kitöltöttem az entry, type, displayId, name, data0 sorokat(type:22,disid:7146,data0:spell_target_positionban elkészített id.)Nyomtam 1 szerver restartot és a portalt láttom de rákattintok nemcsinál semmit. Mi lehet a Hiba?
2.Leheteséges oylan hogy ha sikerült elkészíteni a portált akkor azt 1 adott itembe tehessem vagy pl. a portálnak megszablyam hogy bizonyos quest után tudjon bemenni az illető.(areatrigger_teleport részt nézzegetem itt lenen talán lehetséges de mivel nem ment a portálom nem tudtam tesztelni:S)

Köszi

Powered by EzPortal