Kérdések Armanihoz Mangos témában:)

Indította Senti, 2008 május 21, 01:18:39 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

hunti

game_event táblában tudod beállítani hogy mikor induljon/álljon le automatikusan, leírás a tábláról itt: http://wiki.udbforums.org/index.php/Game_event

ha manuálisan szeretnél indítani/leállítani egy eventet, akkor ezeket a parancsokat ajánlom neked:
.lookup event NÉV (NÉV-re rákeres az eventek között)
.event start ID (lookupnál található számot, azaz ID-t kell beirni, és akkor elindul az event)
.event stop ID (ugyanaz mint az előző, csak leállítja)
.event info ID (kiirja az event beállításait, időzítését)

bluedruid

Köszi Hunti és hogyan kell playereket eventre felvenni és odatelézni. Tehát hogy lenne pl. egy event jelentkezik rá 5 player mint kell tennem? Választ előre is köszi

hunti

ezeket amelyeket itt leirtam, ezek adatbázisban létrehozott, főleg automatikus eventek amelyek eredetin is vannak (persze ez adatbázisfüggő, de átlagban igy van)

ha szeretnéd a playereket "odatelézni", akkor használd a ".namego karinév" parancsot (magadhoz summonolod őket, persze értelemszerűen oda kell menned az event helyszínére előbb)
vagy csinálsz egy teleport célt az adott helyszínre, igy megfelelő jogosultság esetén bárki bármikor odamehet
".tele add teleportnév" ezzel elkészíted, és ".tele teleportév" parancsal tudsz odajutni (hogy mások is használhassák, commands táblában be kell állítani a tele parancshoz szükséges account szintet)

Kaelwow

Sziasztok!
Nekem lenne egy olyan problémám hogy a gameobjectem eltünik restart után amit lerakok. Pontosabban leirnám mit is csinálok :
Pl.: szeretnék lerakni egy pirate ship-et van ilyen az adatbázisban mivel le is rakja arra az adott helyre mert kiirja hogy lerakta persze ezt nem látom mert restartot vonz maga után. A paranncs amivel lerakom .gobject add és az id je a hajónak. De miután metörténik a restart nem látom a hajót azon a helyen ahová raktam. Kérlek titeket aki tudja rá a megoldást irja le mit kell tennem hogy láthatóvá válljon. Mert biztosan van rá megoldás csak valamit rosszul csinálok.. Köszönöm a választ amit kapok ;D ;)

hunti

mangos fórumon olvastam régen, hogy nagy objecteket nem lehet letenni mangosban, csak kisebbeket, tehát hiába teszed le, nem fogja megjeleníteni

egyébként ha leteszel egy gameobjectet, annak azonnal meg kell jelennie

Rob

Idézetet írta: Kaelwow Dátum 2008 szeptember 17, 09:00:21 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Nekem lenne egy olyan problémám hogy a gameobjectem eltünik restart után amit lerakok. Pontosabban leirnám mit is csinálok :
Pl.: szeretnék lerakni egy pirate ship-et van ilyen az adatbázisban mivel le is rakja arra az adott helyre mert kiirja hogy lerakta persze ezt nem látom mert restartot vonz maga után. A paranncs amivel lerakom .gobject add és az id je a hajónak. De miután metörténik a restart nem látom a hajót azon a helyen ahová raktam. Kérlek titeket aki tudja rá a megoldást irja le mit kell tennem hogy láthatóvá válljon. Mert biztosan van rá megoldás csak valamit rosszul csinálok.. Köszönöm a választ amit kapok ;D ;)

Hello társ! megoldás szerintem ez:

.gobject add <ID> 1  igy kell pl:
.gobject add 1213 1

az 1 azért kel loda ohgy savelje rögtön az adatbázis

Kaelwow

Köszönöm A válaszokat  ;D Megprobálom Rob köszi ;) Ha nem megy akkor belekell nyugodnom  ;D ;D

Thygra

Idézetet írta: Rob Dátum 2008 szeptember 17, 03:18:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Kaelwow Dátum 2008 szeptember 17, 09:00:21 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Nekem lenne egy olyan problémám hogy a gameobjectem eltünik restart után amit lerakok. Pontosabban leirnám mit is csinálok :
Pl.: szeretnék lerakni egy pirate ship-et van ilyen az adatbázisban mivel le is rakja arra az adott helyre mert kiirja hogy lerakta persze ezt nem látom mert restartot vonz maga után. A paranncs amivel lerakom .gobject add és az id je a hajónak. De miután metörténik a restart nem látom a hajót azon a helyen ahová raktam. Kérlek titeket aki tudja rá a megoldást irja le mit kell tennem hogy láthatóvá válljon. Mert biztosan van rá megoldás csak valamit rosszul csinálok.. Köszönöm a választ amit kapok ;D ;)

Hello társ! megoldás szerintem ez:

.gobject add <ID> 1  igy kell pl:
.gobject add 1213 1

az 1 azért kel loda ohgy savelje rögtön az adatbázis
Szia!
Sztem olyan hajót raktál le ami mozog, és azért nem látod! Nekem is az volt h leraktam SW elé a Booty Bay Ship-et, és leültem rá, és egyszer csak Booty Bay-be találtam magam!
És elég sűrűn én sem látom a hajót, csak amikor visszajött Booty-ból! Szal ki kellett venni! De azt h hogy kell megcsinálni h ne mozogjon azt én sem tudom!

Thygra

Én meg ha benne vagyok már a fórumozásba megkérdezném valakitől h ha csinálni szeretnék mondjuk egy esküvős NPC-t, és egy régi NPC displayID-jét és nevét írom át, akkor miért nem azt a nevet látom mikor leraktam amire átírtam? mások azt látják, amire át van írva, de én a régi nevét, és ha mondjuk .npc say-el beszéltetem akkor az van kiírva h Pap says:...
szal ott is az új nevét látom!
Másik kérdésem pedig az lenne, hogy azt hogy tudom megcsinálni h ha .announce-vel írok akkor ne az legyen kiírva h [System Message]: hanem az mondjuk h [GM Staff]?
Taurin láttam h az van kiírva h [Event jelentés] v [Gephaz]:) ezt szeretném megkérdezni h h lehet ezt megvalósítani!:)
Harmadik kérdésem meg az lenne h hogy lehet úgy bekapcsolni zenét h mindenki hallja, mert .debug playsound-al csak én hallom!
Válaszokat előre is köszi!

Senti

Próbálok sorba válaszolni) belépés elött töröld ki a játék könyvtárad - Cache - Engb (vagy enus) könyvtárbol a creaturecache.wdb fájlt és igy lépj be a játékba. Az uj nevét fogod látni a papnak.
[System Message] úgy tudod átirni hogy pl. navycattel megnyitod az adatbázist, mangos fül alatt megkeresed a mangos_string táblát. Itt asszem a 3. sor a [System Message]. Ha ezt átirod pl: [GM Staff]-ra akkor restart után már ezt látod. Az event message-t is itt találod, meg még sok más mindent amiket a beirt parancsokra sárgával ir ki a szerver.
Zenével kapcsolatban lövésem sincs de gyanitom azért hallod csak te mert az nem a szerverröl megy hanem a játék könyvtárból (lehet h hülyeséget irtam)

hunti

úgy látom első és második kérdésre jó a válasz, a harmadik kérdésre a válasz: .debug playsound csak neked játsza le a zenét, mivel ez debugolásra való, tehát tesztelésre
gondolom neked olyasmi kellene mint a l70etc koncert, akkor ehhez egy scripted kell irnod, pl eventai-val
ehhez leírást itt találsz: http://wiki.udbforums.org/index.php/Event_AI

Thygra


Thygra

Húha :)
Az van h mikor megnyitom Navicat-el a mangos_string-et akkor a harmadik sorba nincs olyan h [System Message], sőt az egész táblába nincs egy szó se, csak annyi h (MEMO), de az mindenhol!:)
Valaki help:)

hunti

mangos_string-ben keress rá a content_default mezőben a "System Message"-re, és azt ird át

egyébként 3-as entry-vel fogod megtalálni

Thygra

Gondoltam h oda kell beírni és megtaláltam a 3. entry-t de nem az van odaírva h System Message, hanem h (MEMO), és az istennek sem lehet szerkeszteni:'(

Powered by EzPortal