SQL f

Indította Girosz, 2010 április 21, 10:17:36 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Girosz

Sokszor tapasztaltam, hogy egyes sql f

Action

Nekem tetszik, bár nem próbáltam még ki, de mindenképp hasznos.
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Girosz

#2
P

redbika

lenne egy problémám nem tudom hogy jó helyre írom de ha igen akkor zsír...
beakarom importálni ezt az sql-fájlomat mangos szerverbe 3.3.3patchen fut:

REPLACE INTO `creature_template` (`entry`, `difficulty_entry_1`, `difficulty_entry_2`, `difficulty_entry_3`, `KillCredit1`, `KillCredit2`, `modelid1`, `modelid2`, `modelid3`, `modelid4`, `name`, `subname`, `IconName`, `gossip_menu_id`, `minlevel`, `maxlevel`, `exp`, `faction_A`, `faction_H`, `npcflag`, `speed_walk`, `speed_run`, `scale`, `rank`, `mindmg`, `maxdmg`, `dmgschool`, `attackpower`, `dmg_multiplier`, `baseattacktime`, `rangeattacktime`, `unit_class`, `unit_flags`, `dynamicflags`, `family`, `trainer_type`, `trainer_spell`, `trainer_class`, `trainer_race`, `minrangedmg`, `maxrangedmg`, `rangedattackpower`, `type`, `type_flags`, `lootid`, `pickpocketloot`, `skinloot`, `resistance1`, `resistance2`, `resistance3`, `resistance4`, `resistance5`, `resistance6`, `spell1`, `spell2`, `spell3`, `spell4`, `spell5`, `spell6`, `spell7`, `spell8`, `PetSpellDataId`, `Vehicled`, `mingold`, `maxgold`, `AIName`, `MovementType`, `InhabitType`, `Health_mod`, `Mana_mod`, `Armor_mod`, `RacialLeader`, `questItem1`, `questItem2`, `questItem3`, `questItem4`, `questItem5`, `questItem6`, `movementId`, `RegenHealth`, `equipment_id`, `mechanic_immune_mask`, `flags_extra`, `ScriptName`, `WDBVerified`) VALUES
(300001, 0, 0, 0, 0, 0, 22642, 0, 0, 0, 'Gm Staff Itemek', 'SCV', NULL, 0, 80, 80, 0, 35, 35, 0, 0.91, 1.14286, 1, 0, 10000, 50000, 0, 10000, 1, 2000, 2200, 1 , 4096, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 1.76, 2.42, 20000, 8, 5242886, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 7, 0.0125, 1, 1, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 1, 0, 0, 130, '', 1);
REPLACE INTO `npc_vendor` (`entry`, `item`, `maxcount`, `incrtime`, `ExtendedCost`) VALUES
(300001, 2586, 0, 0, 0),
(300001, 11508, 0, 0, 0),
(300001, 12064, 0, 0, 0),
(300001, 19160, 0, 0, 0),
(300001, 23162, 0, 0, 0),
(300001, 18584, 0, 0, 0),
(300001, 18583, 0, 0, 0),
(300001, 18582, 0, 0, 0),
(300001, 42945, 0, 0, 0),
(300001, 44096, 0, 0, 0),

és mindig ezzel a hibával tér vissza:

#1054 - Unknown column 'modelid1' in 'field list'

megezi az idegeimet pedig mindent úgy csináltam meg ahogy a db struktúrája is van.... ???

Skyne

#4
a probléma csupán annyi hogy ez trinity adatbázisba való
http://trinitycore.info/index.php/Creature_template_tc2

(ha mangos ugyanígy néz ki kövezzetek meg  :-\ )

szerk.: közben megnéztem mangoson más mezőnevek vannak:

http://udbwiki.webhop.net/index.php/Creature_template

szerk2.: mire beküldtem a modot Girosz is megírta a postját :D

Girosz

#5
Igen, ez t

Gabee

npc-knél átkell irni a modelid-t ebben a formában:

modelid_A
= modelid2


+ a speed-et kikell törölni, minhealth, maxhealth helyére: Health_mod
minmana, maxmana helyére: Mana_mod

és armort is irjátok át Mana_mod-ra

VALUES értékekröl ne feletkezzetek meg törlésnél :P

Sok sikert.

redbika

köszi szépen de amúgy észre vettem hogy béna voltam vagy is nem én... felkért egyik ismerősöm hogy csinálljak neki trinitycore-ra utána majdnem lett core váltás mangosra, és egy héttel beklövetkezett a core váltás csak nekem csesztek szólni én meg ugye megcsinálltam trinityben erre nem működik mondom már tiszta ideg vagyok mi a tököm baja van... engem kihagytak az értesítésből hgy új core van...  >:(  >:(

Speeros

Linuxos barátaimnak leírom hogy lehet egybeolvasni az sql fileokat :)
(A mappa az én gépemen, tehát az én rendszeren szerint vannak. Érdemes lecserélni :))

cd /srv/wow1/source/sql/updates/
A world db fájlok beolvasztása
cat *world* > world.sql
A karakter db fájlok beolvasztása
cat *char* > char.sql
A realm db fájlok beolvasztása
cat *realm* > realm.sql

Ezután beolvasod a fájlokat

mysql -u USER -pPASSWORD world < world.sql
mysql -u USER -pPASSWORD characters < char.sql
mysql -u USER -pPASSWORD realmd < realmd.sql


Hasznotokra váljék :)
Html/Css/JavaScript/Php/C++/Mangos framework
CNC esztergályos, marós

Murdok

#9
Halihó, megtetszett a leírás így hát kipróbáltam ezt a batos megoldást.
Viszont valamilyen oknál fogva nem működik rendeltetés szerűen. (Bizonyára csak én gondoltam félre valamit de remélem ti tudjátok mit^^).
Elméletileg minden jó...
az user tuti jó, a pw tuti jó, van sql file is amit meg is talál (mert ha nincs akkor egyből riaszt hogy nincs,
viszont egy apróbb módosítás történt a baton mégpedig hogy az sql szerver nem alap porton van így átírtam egy sort.

mysql --localhost:"port" --user="user" --password="pw" "%type%" < %%a
{Természetesen az " jelbe tett helyekre a megfelelő infókat írtam továbbá nem használtam a forrásba a " jelet mielőtt valaki hülyének nézne ^^.
De sajnos ez a hibaüzenet fogad.-->{kép lejjebb}
Esetleg valaki tudja mi lehet a gond.
Válaszaitokat, segítségnyújtásotokat előre is köszönöm.




####################
Update

Már arra rájöttem hogy egy fontos lépést kihagytam miszerint az sql szerverbe is bekel lőni hogy működjön a bat...
Viszont így se működik... a probléma a következő "hogy tudtam hogy az átalakításnál lesz a gond ^^"


 ####################################################
 #============== Trinity Auto Updater ==============#
 ####################################################

Melyik adatbazisba szeretnel frissiteseket inportalni?
Lehetosegek: world, characters, realmd

DB nev:world
test.sql -- INPORTALASA FOLYAMATBAN!
mysql: unknown option '--localhost:port'

test.sql -- SIKERTELEN!



Nem sikerult minden muveletet vegrehajtani.
HIBAK SZAMA: 1

A folytatáshoz nyomjon meg egy billentyűt . . .



Válaszotokat előre köszönöm

boss74

Az lenne a kérdésem sql-be hogyan lehetne "gyorsítani" a javítást pld.. volna tőbb npc aminek a factionját kellene egyformán átjavítani??Ugye egyesével elég macerás a móka...de ha pld 5-10 entry egybe lehetne venni..az már jobb volna! ;)


Adj egy -respectet,mert megérdemlem!!! :)

Skyne

Idézetet írta: boss74 Dátum 2010 június 08, 07:12:04 DÉLUTÁN
Az lenne a kérdésem sql-be hogyan lehetne "gyorsítani" a javítást pld.. volna tőbb npc aminek a factionját kellene egyformán átjavítani??Ugye egyesével elég macerás a móka...de ha pld 5-10 entry egybe lehetne venni..az már jobb volna! ;)
http://infobarkacs.hu/index.php?topic=4203.0

Szilárd

VAGY, ha nem egymást követik... WHERE `entry` IN (xxx,yyy,asdd,zzaa,bbdq);
Java / C# / Swift Programmer

Apple
----------
OS X / iOS User
iPhone 6 Plus
iPad Air 2
MacBook Pro 13" Retina

boss74

Jaja közbe rájöttem  ;D ;D


pld:
UPDATE `creature_template` SET `faction_A`=16 WHERE `entry` IN(xxxxx,xxxxx,xxxxx,);


Adj egy -respectet,mert megérdemlem!!! :)

Awer

nekem is lenne egy olyan gondom hogy a world_script_texts.sql fájlt valamilyen oknál fogva nem engedi bevinni(akad még ezekből bőven).Próbáltam console-val is de úgy se sikerült. Ha tudnátok segíteni azt megköszönném.

Powered by EzPortal