Prgrorammer island Emereald forest stb

Indította Elysyum, 2010 április 25, 07:41:06 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Dengan

Idézetet írta: ident Dátum 2010 június 29, 02:10:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Dengan Dátum 2010 június 29, 10:43:24 DÉLELŐTT
Megtaláltam a hibát 30 perc fölösleges gépelés után.

Tehát a gond a következő:
Ha a SQL fülön szeretnék betenni bármit az adatbázisba, egyszerűen nem teszi be...
[SELECT * FROM `creature_template` WHERE 1 stb stb megfelelően kitöltve]
Temérdek npc-t szeretnék betenni, de ez egyesével (beszúrás) elveszi az egész napomat...
Hogy tudnám gyorsan bepakolni őket?
Arra gondoltam, hogy exportálom azt az egy npc-t, majd kibővítve a sql file-t vissza importálom, de a teljes template-et lementette...

Tegnap ezért sem jött össze a Verdant Field-es  megoldás, mert egyszerűen nem tette be, hiába szúrtam be a kódsort...

Légyszives segítsetek, kezdi elönteni az agyam az ideg...  >:(

Megint úgy kér valaki segítséget hogy semmit nem mond, csak oldjuk meg, találjuk ki, jöjjünk rá...

Addig is olvass szerintem egy picit és konkrétumokat írj:

http://forum.trinitycore.org/topic/12066-beginners-guide-to-mysql-version-212/

Köszi a lényegre törő választ  :)
Elolvastam, de ezt nem értem:


"    * Trinity Core Forum

    * View New Content
    * RSS Feed

An Error Occurred

Sorry, an error occurred. If you are unsure on how to use a feature, or don't know why you got this error message, try looking through the help files for more information."

Ebből sokat megtudtam, nah de, azt szeretném megtudni, hogy hogyan szúrhatok be egyszerre több , akár 100 sort is creature_template-be annélkül, hogy az egyesével való kitöltögetéses módszert választanám?

ident

Nálam semmi baja a linknek, szóval félrelőttél a hangnemeddel, nem kicsit, nagyon. (talán regelj be a trinity fórumra ha már trinityzel?)

DELETE FROM `creature_template` WHERE `entry` IN (1,2,3,4);
INSERT INTO `creature_template` (`entry`,`változó1`,`változó2`,`változó3`) VALUES
(1,érték1,érték2,érték3), -- kézzel
(2,érték1,érték2,érték3), -- kézzel
(3,érték1,érték2,érték3), -- kézzel
(4,érték1,érték2,érték3); -- kézzel


Ebből kiderül: hát bizony kézzel kell új sorokat beszúrkálni. Ha viszont csak módosítani akarsz meglévőket, ajánlott közös dolgokat keresni bennük és az UPDATE procedúrában azt megadni egyik kitételnek.

Ha csak specifikus táblákat akarsz beírni, mondjuk csak a nevét és entry-jét, akkor a VALUES elé ha csak azokat adod meg akkor a többi táblába a default értékek fognak bekerülni.

Nem kell minden egyes új beszúrásnál meghívni az INSERT-et (lásd a példámban).

Átláthatóbb és hibamentességet biztosít a DELETE/INSERT együtt, az UPDATE csak már létező bejegyzéseknél használható.

Mindez és még sok egyéb alap és haladó mysql parancs nagyon érthetően és kommentelve megtalálható az általam linkelt fórum topicban. Viszont ha már eléred a haladó szintet, ajánlott lesz tanulmányoznod majd a procedúrákat is amiket a trinity kínál.

ps: SELECT * FROM -mal te a büdös életbe nem fogsz beszúrni adatot sehova :)
ps2: soha sem volt eredetin semmilyen portál Emeraldba, max láttad a youtube-os videót amin azt írja a srác hogy ő maga csinált oda egy ilyen portált.
ps3: soha ne hidd el amit youtube-on látsz :)
ps4: remélem segítettem.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Dengan

#47
Idézetet írta: ident Dátum 2010 június 29, 04:22:02 DÉLUTÁN

ps: SELECT * FROM -mal te a büdös életbe nem fogsz beszúrni adatot sehova :)


Bocsi, ennél nem figyeltem, sejthettem volna  :-[

Idézetet írta: ident Dátum 2010 június 29, 04:22:02 DÉLUTÁN

ps2: soha sem volt eredetin semmilyen portál Emeraldba, max láttad a youtube-os videót amin azt írja a srác hogy ő maga csinált oda egy ilyen portált.


Amik Ashenvale-ben, meg a többi helyen vannak portálok azok valahova vezetnek/vezettek eredetin még az egyik patch-nél. Az is hasonló hely volt.

Idézetet írta: ident Dátum 2010 június 29, 04:22:02 DÉLUTÁN

ps3: soha ne hidd el amit youtube-on látsz :)


Ezt ismerős mesélte, aki eredetizett, habár neki is csak mesélték, mert mikor aktív volt a portál akkor még nem játszott.

Idézetet írta: ident Dátum 2010 június 29, 04:22:02 DÉLUTÁN
Nálam semmi baja a linknek, szóval félrelőttél a hangnemeddel, nem kicsit, nagyon. (talán regelj be a trinity fórumra ha már trinityzel?)

Bocsi, de amilyen a adjon isten, olyan a fogadj isten. Nem szeretem, ha így válaszolnak, mert én sem így kérdeztem. És én se szoktam így válaszolni senkinek.

Idézetet írta: ident Dátum 2010 június 29, 04:22:02 DÉLUTÁN
ps4: remélem segítettem.

Igen, köszi  :)

ident

Igen lehet több változó is, de értelem szerűen csak létező.

(ha átfutod a fórumot, rengeteg olyan kérdés van, amiben elvárja a kérdező hogy nem is tudom, egy sámán kitalálja vagy egy jósnő, hogy mi is a baja :) és ez egy idő után passzivitást eredményez)
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Dengan

Persze, megértem. Időközben rájöttem, és kitöröltem azt a rész a hsz-emből, de azért köszi a választ. :)

Dengan

#50
Na jó, az agyam eldobom. Retkes MySQL... lóf*szt sem ér... Ha egyesével szúrom be kóddal, kiírja hogy minden rendben, meg hogy beszúrás megtörtént, visszanézem, bent is van. Elkezdem írni a többit, (egyszerre 50-et) beakarom szúrni, semmi, sőt, még a 10 perccel előtte beszúrt is eltűnt... Ki érti ezt? Nahjó, majd ha egyszer sok időm lesz egyesével berakosgatom... Retkes MySQL...  >:(

INSERT INTO`creature_template`(`entry`,`modelid_A`,`modelid_H`,`name`,`subname`,`minlevel`,`maxlevel`,`minhealth`,`maxhealth`,`minmana`,`maxmana`,`faction_A`,`faction_H`,`npcflag`) VALUES
(40056,16111,16111,1,NPC TESZT,1,1,5000,5000,2000,2000,35,35,2),
(40057,16111,16111,2,NPC TESZT,1,1,5000,5000,2000,2000,35,35,2),
(.... így tovább az utolsó mögött meg pontos vesszővel zárva);



Girosz

Valószínüleg a kliensprogi hülyesége nem a mysqlé... Használj console-t! ;D

Lackó

Idézetet írta: Girosz Dátum 2010 április 26, 06:03:10 DÉLUTÁN
Nem nagyon lehet módosítani a mapokat, se újat berakni. 2.4.3 idejében volt egy progi, de az új patchekhez már nem jó.
Mi a neve annak a proginak?

NevemSenki

#53
Idézetet írta: Action Dátum 2010 június 28, 04:30:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Dengan Dátum 2010 június 28, 12:34:35 DÉLUTÁN
Valaki eltudná mondani, hogy ezt hogy tudom belőni Trinity (1)-n? (2.4.3 patch) Leszedtem a Patch.mpq-t is már meg minden, már csak a DB hibádzik. Azt tudom hogy eredetin A Duskwood-ban és az Ashenvale-ben lévő portálokon lehetett eljutni Emerald Dream-be, de mivel nincs beállítva, ezért csak úgy vannak. Előre is köszönöm a segítséget. (Nem muszáj, hogy portálok működjenek, az is elég, ha el tudok menni oda.) [SZájbarágosan ha lehet, sajnos ehhez még nem értek annyira  :-\ :-[ ]

Azok a portálok soha nem vittek sehova. :)

Ezen a dolgon felbuzdulva, elsétáltam egyik nagyon jó ismerősömhöz és rákérdeztem  a dologra.
Ö a wow kezdeteitől ott játszott, először Wariorral, aztán pedig amikor bejött BC, Paladinnal folytatta.
Ezekről a Portálokról ő sem tud semmit, tény és való hogy voltak, de nem működtek, pont úgy mint most sem működnek. Van az az érdekes hely tele óriási fákkal. Oda ténylegesen el lehetett jutni, de már nem emlékszik hogy hogyan. De nem azokkal a portálokkal. Az a baj, hogy már nem nagyon emlékszik hogy hogyan voltak a  dolgok.  :(

( Azt hozzátenném, hogy ha azok a  Portálok vezetek volna ténylegesen valahova, akkor elég kicsi az esélye annak, hogy Sanyi nem tud róla. RealmFirst-ös C'Thun megölésében. Nekem viszont halovány gőzöm sincsen hogy azoknak mi a szerepe, csak mondta hogy ezt leírhatom nektek, mert ez így van. )

Különböző ilyen helyeken, mindjárt keresek képet róla, ott Boss-ok voltak a kezdeteknél. Olyan erősségű Boss-ok mintha PL csak Lv60 lenne, és Black Temple Főbbos vigyorogna ott. Hasonló erősségűek, Elitek őrizték a helyet, egy olyan Elite megöléséhez, vagy 20 Player kelett.

Mindjárt keresek képet arról a Helyről, ahol egy Blood Elf ált, még BC bejövetele előtt. ( olyan volt mint Tempest Keep főboss )



Ez csak egy példa, mert még Számtalan ilyen volt, és azt is mondta hogy ami az Interneten elterjedt azoknak a 90%-a kitaláció, olyan emberek műve, akik akkor még nem is Wow-oztak.
Mesélt egy olyat is, hogy lv60-on elindultak megölni azt a Blood Elf csávót, összeszedtek 65-70 ember, 2 Raid volt, elmentek oda, a Boss 1 csapásra agyonütötte őket, kihalta mind a 2 Raid, Sanyi nem éledt fel, hanem nézegette a Boss-t egy ideig, próbált taktikát kitalálni. De hát esélytelen volt.
És ami a legérdekesebb volt benne, hogy elkezdték a  GM-ek ölni a Boss-t amikor már mindenki elment, észrevették hogy Sanyi még nem éledt fel, és gyorsan elportálták Barrens-be.
Szerinte ezek valami tesztek voltak a játékosoknak, hogy mi is érdekelheti őket igazából. Másnapra a Boss el lett tüntetve.

Ezek nem az én szavaim, nekem is mesélte Sanyi!

ident

Azok a portálok vezetnének Emerald Dream-be, amiket a sárkányok őriznek. Csak ugyi nem lett befejezve a dolog, pedig a story is megvan hozzá. Szerintem is csak tesztek voltak amiket írtál, anno nagyon sok hasonló dologgal kísérletezett blizz, legtöbbjükből nem lett semmi sem sajnos, hsonló lehet a rácsozott Stormwindi insta  bejárat is ahol látszik az örvény, de nincs ott semmi sem igazából (talán egy másik instát akartak oda, vagy ott lett volna a kijárat a meglevőhöz, ez már nem derül ki, cataban meg el is tűnik ha jól emlékszem).

Viszont el kezdtem gondolkodni és abból eddig sose sült ki jó :D Szóval fun szerveren pl. be lehetne izzítani ezeket a portálokat egy aura teleporttal és akkor máris van egyedi instája egy fun szerónak, vagy épp egy hatalmas BG-je, de talán még blizz szerveren is megállná a helyét, ha a textúra beállításokkal nem kéne sakkozni, hogy szépen is nézzen ki, ezen felül be is kéne rendezni, mert simán le lehet esni pár helyen textúra alá. A többit a ti fantáziátokra bízom :)
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Action

Szegény Blizzard mennyit csuklik.. :D

Rengeteg volt/van/lesz a terv.
Aki játszott régen eredetin elmondhatja, hogy ténylegesen voltak tesztek és akkoriban még nem figyeltek annyira, hogy látják-e őket... természetesen ezt nem úgy kell érteni, hogy SW közepén játszottak a GMek.

Voltak MC-be is tesztek, nagyon sok.
Volt olyan időszak, hogy nem tudtak instázni mert a trash-t teljesen megváltoztatták.
Ezekkel nincs semmi baj, értünk csinálják, csak akkor már ne találjunk ki semmi hülyeséget neki...

Egyébként általában a Blizzard saját kis gépeket tesztel vagy pedig benyomja a PTR-t. :)

Szóval nem kell elhinni mindent amit az ismerősök mondanak.
A WORD elszáll, az írás megmarad.

NevemSenki

Ebben van valami, elég hihetetlen is volt, nagyokat is néztem, de belegondoltam abba, hogy mi oka lenne hazudni? De tegyük fel ha semmi sem volt igaz belőle, akkor is nagyon jó volt hallgatni. Nagyon érdekes volt.

Girosz

ICC - Valithria Dreamwalker - Summon Nightmare Portal - Summons 3 portals to the Emerald Dream. Players that take the portals will be phased out of the room, and enter the Emerald Dream. Players will be phased out of the Dream 15 seconds after entering it.

Most találtam, nem tom mit csinál, de érdekes lehet.

Skyne

hádeizé emerald dream az zőőd!! XD befejeztelenek a textúrák, (vagy nemtom de az én szemem kiég őle 2sec utánn) ez meg oda akar portolni !? wtf?

Girosz

Oda nem portolhat, gyanítom, hogy egyszerűen annyiról van szó, hogy átnyom egy másik phase-be, de ottmaradsz a teremben. Igazából azért linkeltem, mert ez is mutatja, hogy nem feledkeztek meg arról a helyről.

Powered by EzPortal