BOINC - Segíts TE is az emberiségen

Indította hunti, 2010 május 17, 11:39:06 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

hunti

Szeretnél segíteni az AIDS vagy a rák ellenszerének felkutatásában? Egy újabb prímszám felfedezésében? Idegenek keresésében? A globális felmelegedés kutatásában? Vagy valami egészen másban? Mindezt úgy, hogy hátradőlsz a számítógéped képernyője előtt, és semmi dolgod sincs?
Ha igen, akkor a BOINC-t neked találták ki!

Mi is ez?
A BOINC rendszer arra jött létre, hogy támogasson különféle kutatásokat önkéntes segítők szervezett bevonásával.
A BOINC a kaliforniai Berkeley egyetemen született, és csatlakozott hozzájuk sok más egyetem és kutatócsoport szerte a világon.
Ezek a kutatások különböző matematikai, fizikai, biológiai, gyógyászati, föld-, űr- és egyéb kutatások lehetnek. Mára már sok ilyen kutatás csatlakozott a BOINC rendszerhez. Mindegyik ugyanazt a keretrendszert használja, ez a BOINC.

Ebbe a rendszerbe a világon bárki csatlakozhat, akinek van számítógépe és internetkapcsolata.
A rengeteg matematikai számítás elvégzéséhez, melyek ezekhez a kutatásokhoz kellenek, korántsem elég a kutatóközpontok számítógépeinek kapacitása. A BOINC rendszer a hozzá csatlakozó felhasználóknak kiosztja csomagokban ezeket a feladatokat, melyeket számítógépük elvégez, kiszámol. Ezáltal rengeteg időt megspórolhatunk, és segíthetünk a tudósoknak különböző felfedezések véghezvitelében.
TE is segíthetsz, ha van számítógéped és interneted! Számítógéped parlagon heverő kapacitását bevonhatod a kutatásba!
A kutatás a háttérben zajlik, és EGYÁLTALÁN NEM zavarja a végzett munkát vagy egyéb tevékenységet! CSAK ÉS KIZÁRÓLAG azt a processzoridőt veszi igénybe, amely kihasználatlan!
Ez mindössze azzal jár, hogy a processzor mindig 100%-os kihasználtsággal dolgozik, és némi memóriát, illetőleg lemezterületet vesz igénybe a BOINC.
A kapott feladatok állapota nyomon követhető, sok projekt látványos grafikus elemeket is rendelkezésre bocsát, hogy a kutatás tényleges folyamatát figyelhesd. Ezeket a grafikai elemeket beállíthatod akár képernyőkímélőnek is.

CSATLAKOZZ TE IS!

Segíts Te is a világon!

Csatlakozás, regisztráció, program letöltése http://www.worldcommunitygrid.org/reg/viewRegister.do?teamID=V0PTTT27X1

Regisztráció, projektek kiválasztása (mindet válaszd), program letöltése, telepítése és elindítása után kérni fogja hogy csatlakozz egy projekthez.
Én a World Community Grid -et ajánlom, ugyanis ők az emberiség számára fontos kutatásokat gyűjtik össze. Csak példaképpen, jelenleg gyermekrák, izomsorvadás, AIDS, és egyéb betegségek gyógyításával is foglalkoznak, de a múltban az új influenza elleni szérumot, és tiszta energiaforrásokat is kutattak.
Miután kiválasztottad a World Community Grid-et, add meg a weboldalon regisztrált hozzáférésedet, és már kész is vagy.

Remélem kedvet kaptatok hozzá, és csatlakoztok ti is azokhoz, akik segíteni próbálnak a világon.

Létrehoztam egy csapatot is, Magyar WoW közösség néven, aki a fenti linken keresztül regisztrál, automatikusan taggá válik, aki máshol regisztrált, vagy már ezelőtt is használt BOINC-et, ezen a linken keresztül csatlakozhat a csapathoz: http://www.worldcommunitygrid.org/team/viewTeamInfo.do?teamId=V0PTTT27X1

hunti

#1
Egy kis segítség debian szerverre való telepítéssel kapcsolatban (ha esetleg valaki megpróbálná).

Én csomagkezelővel telepítettem a kliens programot (rootként), ha még nincs telepítve screen, akkor azt is
apt-get install boinc-client screen

Ha ez megtörtént lépj át egy normál felhasználóra. Hozz létre egy mappát a home mappában, és lépj bele
mkdir ~/.boinc && cd ~/.boinc

BOINC kliens elindítása a háttérben (screen -ben), távoli eléréssel. Portot (1234) nyugodtan cseréljétek le másra.
screen boinc --allow_remote_gui_rpc --gui_rpc_port 1234

Innen CTRL+A+D kombinációval tudjátok háttérbe tenni a programot.

Ahhoz hogy beállítsd a szerveren futó BOINC-et, a saját gépeden el kell indítanotok BOINC-et. Váltsatok át Advanced View-be. Kattintsatok a Haladó menüben a Számítógép kiválasztására. Ide írjátok be a szerver ip címét és a boinc kliens portját kettőspontal elválasztva. pl: 1.2.3.4:1234
Jelszót is be kell írni, ezt a szervergépen tudjátok kiolvasni a következő parancsal:
cat ~/.boinc/gui_rpc_auth.cfg
Ez egy 32 karakterből álló betű szám kombinácó, ezt kell a jelszó mezőbe bemásolni.
Ezzel fel is csatlakoztatok a szerveren futó kliensre. Minden amit ez után csináltok, végrehajtódik a szerveren levő boinc kliensen is (tudtok projekthez csatlakozni, illetve beállítani a klienst).

Essmose

jó pár hónapja használom a  klienst,  és én is World Community Grid választottam ki..  nem rossz,   érdemes csatlakozni, legalább valamilyen nemes dolgot  is csináltok miközben kockultok :)

hunti

Ma reggelre már 4-en voltunk a csapatban, viszont úgy döntöttem, hogy szélesebb körben kellene ezt meghirdetni. Úgy gondoltam, hogy az összes wowosnak itt lenne a helye, és ahelyett hogy egy számukra ismeretlen közösség tagjaivá válnának (wowemuf), csatlakozhatnának egy sokkal nyíltabb közösséghez, ezért létrehoztam egy új csoportot, Magyar WoW közösség néven.

http://www.worldcommunitygrid.org/team/viewTeamInfo.do?teamId=V0PTTT27X1

Ezzel együtt megkérlek titeket, hogy terjesszétek a hírt, vonjatok be minnél több embert, mert tényleg nem kerül ez nektek semmibe, észre se veszitek hogy a háttérben ez a program fut, viszont a kutatók számára értékes számítási kapacitást nyújthattok. Előrébb lendíthetitek a kutatásaikat, amely akár a hasznotokra is válhat a jövőben :)
(vagy családtagjaitok, leszármazottaitok számára)

Speeros

Javaslatomra a az iskolánk gépész műhelyeiben található gépekre felkerült a program :) ezzel 32 számítógép rendelkezik e programmal az iskolánkban.
Html/Css/JavaScript/Php/C++/Mangos framework
CNC esztergályos, marós

hunmate13

Ez egy nagyon okos gondolat.  ;D
Talán én is megpróbálom :D

hunti

Egészen véletlenül hup-on is boinc a téma: http://hup.hu/szavazasok/20100521/reszt_veszel-e_barmely_boinc_projektben

Egy kis statisztika a mi csapatunkról (amelyet frostmourne wow szerveren is meghirdettem)
A statisztika a futási időt írja (nap:óra:perc:másodperc)
Skyne     002:13:27:00
Epic001   000:23:18:21
gyg_hun  000:16:05:48
Sosid      000:09:58:08
Rimsen    000:06:04:32
Kifl i        000:03:56:20
blassius   000:01:58:35
Arkhair    000:01:21:14
A csapatban jelenleg 30 regisztrált tartózkodik, a többiek még nem futtatták a programot (vagy csak nem elég ideig, hogy legyen valami eredménye).
Magamat azért nem vettem be a rangsorba, mert én több szervergépről futtatom a programot 0-24h, 4 nap alatt 045:13:39:12 futási idő jött össze (igen, 45 nap).

Skyne

Közel egy hét elteltével, mutatnék megint egy kis statisztikát:

Current Members(jelenlegi tagok)             43 (#684)
Retired Members(visszalépett tagok)          1
All-Time Members(legtöbb tag)                44
Total Run Time (y:d:h:m:s)(teljes idő)      0:042:22:29:33 (#16,747)
Points Generated(generált pont)              113,776 (#13,971)
Results Returned(elkészült eredmények)    280 (#14,114)

A tagok egyéni eredményeit nem írom be mert egész szép számban gyarapodunk. Itt megnézhetitek, azthiszem egész szép eredmények, de van még hova fejlődni. (hunti egyéni eredményei: link :P)

Skyne

Szépen bővül a csapat:
   Current Members   50 (#567)
   Retired Members   1
   All-Time Members   51
   Total Run Time (y:d:h:m:s) (Rank)   0:122:15:24:36 (#13,491)
   Points Generated (Rank)   327,588 (#10,283)
   Results Returned (Rank)   755 (#10,678)

éés igen, talán meg lesz, 1 hónap alatt elérem azt amit hunti barátunk 2 nap alatt: http://www.worldcommunitygrid.org/team/viewTeamMemberDetail.do?sort=cpu&teamId=V0PTTT27X1

hunti

Látom még mindig van 1 valaki, aki aktívan boinc-el, esetleg olvassa még a fórumot az illető?

Egyébként nekem pár napja jutott ismét az eszembe ez, akkor láttam hogy már csak 1 szerveremen fut ez a dolog, az újakra nem üzemeltem be, de most már azokon is fut valamilyen formában :)

Egyébként meg UP, csatlakozzatok ti is!

Powered by EzPortal