Kérdések és Válaszok

Indította Bluerák, 2010 július 20, 11:15:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Roamer

Megint elakadtam a weboldal szerkesztésben, de most olyanra lenne szükségem, hogy:
SoundXtől kaptam egy linket, amiben elmagyarázták hogyan kell bejelentkező menüt csinálni weblaphoz. Esetleg valaki tudna abban segíteni, hogyan tudok a VIP-eknek külön menüt létrehozni?
Amit beállítottam bejelentkező menünek, abban volt egy vedett.php, amiben be van állítva, hogy csak azok láthatják azt a területet, ahova ezt tesszük, akik be vannak jelentkezve. Ezt megbuherálva meg lehetne oldani, hogy account szintet is nézzen? Hogy pl gm, admin, vip, player meg ilyenek?
A vedett.php tartalma:
Idéz
<?php
session_start();

if($_SESSION['belepett'] == true)
{
  print "Védett tartalom, ha ezt olvasod, sikerült belépned, gratulálok";
}
else
{
  print "Csak szeretnéd... :)";
}

?>
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"


Roamer

Köszi :) Nem is várom el, hogy megírd helyettem, csak nem igazán tudok hol elindulni ilyen téren ^^"
Akkor azt hiszem hozzá is látok :P
Köszönöm a sok és gyors segítséget :)
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

$0undX

nm :) , ez csak pár dolog, olvass el 1 php-s könyvet és rögtön képben leszel. :)

Roamer

ÁÁÁÁ  xD Nem megy xD Valamiért nem tudom átlátni :S Nehezebb mint a css vagy a html xD
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

Andy

Dehogy nehezebb, csak ennek nem elég 3 nap xD

nastus

Szerintem 3 nap bőven elég.... De én nem vagyok barátságba az ilyen 107,joomla és egyéb webmotorokkal. Nem tartom őket megbízhatónak, és valamien szinten instabilak is. Én azt mondom, inkább kemény munkával jobbat, mint laza munkával egy összecsapottat. Amúgy ha valaki, nemért vmit a html,php honlap szerkesztésében, nyugodtan kérdezzen. Azért vagyunk, hogy segítsünk.

Action

Ezt nem elég átlátni.. meg is kell tanulni.
Persze a gyakorlással sokat tanul az ember, de az sajnos nem mindig elég.
Kezdj el egy PHP 24 óra alatt könyvet "tanulgatni" és meglátod már minden tisztább lesz.

Sajnos ha az alapok nem mennek akkor valószínűleg a többi se. :)
A WORD elszáll, az írás megmarad.

nastus

Egyetértek Action-nal. De, ha tényleg nagyon lusta vagy, akkor használd a youtube-t. Ottis 1000+1 videó van arról, hogy "hogyan tanuljunk meg honlapot készíteni"

Kerge

Hali! Írtam egy kis login rendszert. Már ment a bejelentkezés, de miután pár chates taggal megolduttuk a kijelentkezést, a bejelentkezés valamiért nem jön össze xD
Azóta újraírtam a bejelentkezést, szal szerintem nem olyan nehéz rajta kiigazodni.
Már nagyon régóta ezzel szenvedek, kb 3 órája, de nem sikerül. Szeretném, ha nem az lenne az első, hogy írd újra 2. jára is. Kérlek segítsetek.

http://pastebin.com/1y4TPMGR



XMas WoW DEV

$0undX

hát ez így őskáosz... kapjátok már szét őket rendesen 2 fájlba és ne phpval irogass ki html kódot mert ez így egy nagyon ronda átláthatatlan megoldás... , annyit kell h a feldolgozó részt átrakod 1 külön fájlba csinálsz egy <form> -ot google-ön tuti van jó leírás , a post = "höz beírod a feldolgozó lap elérését" és $_POST["mezönev"] ként hivatkozol az elküldött adatokra. (mezönév = <input type="text" name="enmezom"> )

Kerge

#161
THX őőő most az cvan, hogy újraírtam, de a bejelentkező script más sha1 kódot generál, mint a regisztrációs :P
???
Ezzt most nem igazán értem.
a bejelentkezés sha1-e:
Idéz
$password = $_POST['password'];
$sha_password = sha1($password);
a regisztrációs:
Idéz
$sha_pass_hash = sha1(strtoupper($username) . ":" . strtoupper($password));
----> Ezt nem értem... az strtoupper-t pedig nem igazán ismerem, de azzal is más a kód. Illetve nem tudom, hogy mért fűzi össze az $usernamet, a $password-al :S valaki elmagyarázná ezeket?



EDIT.: Légyszives segítsen valaki...



XMas WoW DEV

teurgia

Sziasztok egy teljesen más téma. Valaki tudna adni nekem egy Pradox féle account manager letöltő linket mert sehol sem találom ami meg itt fenntvan az már nemjó! Előre is köszi

Gunner


Kerge

LoL ezz tréé Téll senki sem tudja?? Valaki nézze már meg légyszives... elég fontos lenne, és nekem nem megy... nem tom kijavítani :S



XMas WoW DEV

Powered by EzPortal