Kérdések és Válaszok

Indította Bluerák, 2010 július 20, 11:15:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

DJ

Valaki segítsen van egy php fájl mondjuk login.php és milyen paranccsal tudok neki hátteret beállítani?Előre is köszönöm!

Girosz

Húúúú ember te nagyon el vagy tévedve... Milyen hátteret akarsz adni neki? Php-vel nem lehet hátteret csinálni egy honlapnak, csak html-el. Tessék már elővenni egy kibaszarintott könyvet és elkezdeni tanulni. Vagy ne akarj honlapot csinálni.

LuXXoR

Idézetet írta: DJ Dátum 2010 október 01, 04:37:52 DÉLUTÁN
Valaki segítsen van egy php fájl mondjuk login.php és milyen paranccsal tudok neki hátteret beállítani?Előre is köszönöm!

Ne írja meg valaki helyetted az egész oldalt esetleg???

[Hogy ne csak off legyen:]
<body background="kep.gif">
</body>

Jah és a google egy csodás találmány. Ha beírod a kérdésed vagy amit nem tudsz akkor oldalak tucatjával válaszol rá.

Speeros

html se rossz, de css a legjobb:

[b]HTML:[/b]

<body>
<!-- Tartalom -->
</body>

[b]Css:[/b]
body {background-image:url('background.png');}
Html/Css/JavaScript/Php/C++/Mangos framework
CNC esztergályos, marós

DJ

Istenem ti kajak ilyen hülyének néztek?-.-pfff ennyit még én is tudok de ha azt írom be faszom sem történik egy ilyen kis szarért kell leoltani a földig?-.-nem hiszem el rendes kérdést tettem fel és rendes választ vártam de nem kaptam.....-.-"

LuXXoR

DJ már nem azért de te ilyenkor magadnál vagy? Van egy kérdés kaptál rá 3 választ is és mind  válasz jó nem tudom mit vered itt a [férfi nemi szerv]ed de jó lenne ha nem ezt csinálnád mert szerintem senki nem lát a fejedbe hogy te mégis mit akartál kérdezni szóval tedd fel normálisan azt a kérdést(ha már mindig kérdezel) ne pedig leírsz valamit aztán azokat baszogatod akik segíteni akarnak :@ Megérdemelnéd hogy ne segítsen neked senki....

DJ

De most komolyan luxxor mi rosszat csináltam?kérdeztem valamit és máris felkapjátok a vizet és oltotok le....komolyan nem értem.....

DJ

Itt van ez a script ez egy login rendszer sikerült beüzemelnem de nem tudok neki hátteret adni legalábbis próbálkoztam de nem megy kérlek segítsetek!
http://php-script.hu/index.php?old=phpscript.php&katid=10&id=92

$0undX

ott van fent pár jó megoldás, használd már istenem, nincs olyan hogy nem működik, ha igen akkor te basztad el.  ::)

LuXXoR

Idézetet írta: DJ Dátum 2010 október 01, 08:05:02 DÉLUTÁN
Itt van ez a script ez egy login rendszer sikerült beüzemelnem de nem tudok neki hátteret adni legalábbis próbálkoztam de nem megy kérlek segítsetek!
http://php-script.hu/index.php?old=phpscript.php&katid=10&id=92
<HTML></HTML> közt legyen és ne a <?php  ?> közt ha így se megy akkor te rontod el és én nem (hogy mást megcsinálja e azt nem tudom) fogom megcsinálni neked

DoomKiller

Mi rosszat tettél?

Ezen kívül semmit. De ahogy már előttem is elmondták css-ben is megoldhatod, <body bgcolor=xxx></body>-val is, ezeket php-ban értelemszerűen vagy a print vagy az echo segítségével írod ki.

DJ

Értem köszönöm a válaszokat ha elsőre is ilyen választ adtatok volna semmilyen konfliktus nem lett volna de mind1 köszi doom és luxxor:D

ident

#57
Hogy egybe
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

NevemSenki

Ident lenne egy kérdésem az előző hozzászólásoddal kapcsolatban.

CSS fájlba írod a háttérkép tulajdonságait. Ez eddig világos.

Ehhez kapcsolódna az én kérdésem.

Hogyan oldhatnám meg azt hogy a beállított hátérképem minden képernyőfelbontásban teljesen kitöltse a monitort?
Kicsit hülyén fogalmaztam ( Szerintem )

Gyakorlatban: Van egy 1440 x 900 felbontású képem. Nálam tökéletes mivel a beállításaim 1440 x 900 70Hz.
Na most átlépek a másik géphez, ahol a képernyőfelbontás 1280 x 1024 60Hz.
Itt a kép már nem jó, mivel csak a monitor 3/4 részéig ér.
1024 - 900 = 124 pixel vastagságú csíkom marad alul. Így úgy néz ki mintha 2 db kép lenne egymás alatt.

Erre a problémára mi lenne a megoldás szerintetek?
( HTML ) .js és .css nem az ellenségem.  :D

Gondoltam arra hogy 1440 x 1024-es képet hozok létre, úgy elég jó, de szerintem nem ez a megoldás!

Üdv.: Senki

ident

Nos ezek problémák a webfejlesztésben, amit általánosan alkalmaznak ennek kiküszöbölésére az az, hogy oszlopos elrendezést alkalmaznak az oldalon, amit általában 800 pixel szélesre optimalizálnak. Ezt középre vagy balra szokták igazítani, így két csík lesz a két oldalon, vagy egy nagyobb sáv oldalt.

A Te esetedben azt tudom ajánlani, tedd középre a képet, a széleit pedig kifakítani és a fakítás színét használni az oldal alap háttérszínének. Így nem lesz ocsmány a kép, mert nem torzul a méretaránya, kisebb felbontáson a közepe lesz látható, nagy felbontáson pedig a háttér szín látszik, ami már nem zavaró.

Végezetül pedig azt tudom ajánlani, hogy webfejlesztési szempontból butaság ekkora háttérképet alkalmazni, a netezők talán 0,01%-a ha használ ekkora felbontást (22"-os monitornál is bele kell bújni a monitorba hogy olvasható legyen a normál betűméret, nagy betűméret alacsonyabb felbontáson pedig ocsmány), nem is beszélve arról, hogy a kép mérete jelentősen befolyásolja az oldal betöltési sebességét. Illetve komolyan fontolóra kell még venni, hogy tényleg szükséges-e a háttérkép alkalmazása. Sok más egyébet is figyelembe kell még venni, de azokba nem mennék most bele.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Powered by EzPortal