Kérdések és Válaszok

Indította Bluerák, 2010 július 20, 11:15:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Roamer

"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

ident

Na az egy ilyen félkész dolog amit elvileg fejlesztenek, csak lassan. TC amióta átírta a characters adatbázist, nincs az az ember aki átírta volna hozzá a minimanagert, esetleg önszorgalmilag 1-2 helyen.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Kerge

Sziasztok! egy dolgot nem értek,.... php-val nekiálltam %-ot számolni, meg am is tuti biztos hogy én vagyok a fáradt, ha azt nézzük hogy fél 4 van :D:D
ez asszem egy nagy leégés lesz a matek tudásom terén de a lényeg:
Idéz
$max_players = 22;
$online_players_results[0] = 10;

$szazalek = $max_players / 100 * $online_players_results[0];
amit kapok az elég meglepő xD KATT
Légyszives valaki kikupálna hogy mit hagytam ki???



XMas WoW DEV

kondor

Helló

így próbáld:
Idéz

$max_players = 22;
$online_players_results[0] = 10;

$szazalek = $online_players_results[0] = 10 / $max_players = 22 * 100;


Kerge

#94
Idézetet írta: kondor Dátum 2010 november 01, 09:12:07 DÉLELŐTT
Helló

így próbáld:
Idéz

$max_players = 22;
$online_players_results[0] = 10;

$szazalek = $online_players_results[0] = 10 / $max_players = 22 * 100;

xD köszi a választ de ez nem jó :D:D erre ezt kapom: 0.00454545454545%
Ha nem értenéd, azt szeretném kiszámoltatni vele, hogy a 22-nek hány %-a a 10...

EDIT.: Sikerült!
Idéz
$egyszazalek = $max_players / 100;
$szazalek = $online_players_results[0] / $egyszazalek;
Nos erre ez jön ki: 45.4545454545% Hogyan tudnék php-val kerekíteni??

EDIT.:Ez is összejött :D:D:D round() -al!



XMas WoW DEV

kondor

ezt elírtam
Idéz$max_players = 22;
$online_players_results[0] = 10;

$szazalek = $online_players_results[0] = 10 / $max_players = 22 * 100;
így a jó:
Idéz
$max_players = 22;
$online_players_results[0] = 10;

$szazalek = $online_players_results[0] / $max_players * 100;



2 tizedesjegyre kerekítve így néz ki.
Idéz
$max_players = 22;
$online_players_results[0] = 10;

$szazalek = $online_players_results[0] / $max_players * 100;
printf ("%.3f" ,$szazalek);

Kerge

THX már megcsináltam round()-al egészre kerekítve...
lenne még 1 kérdésem:
Olyan lekérdezés szeretnék csinálni php-ból, mysql-re, hogy ha létezik már egy bizonyos mezőből ugyan olyan értékű, akkor csak egy másik mező értékéhez adja hozzá az újat...
:P ez lehet elég bonyolultan hangzik.. példa:
Idéz
régi: INSERT INTO `....` (kreditek, username) VALUES (100, tesztuser); //tehát egy ilyen már van a db ben.
plus  : INSERT INTO `....` (kreditek, username) VALUES (230, tesztuser); //ebben pedig azonos az username mező, és azt szeretném, hogy ne az egészet szúrja be, hanem adja össze a kreditek mezőt:
ÚJ: INSERT INTO `....` (kreditek, username) VALUES (330, tesztuser); //ez legyen belőle
hogyan tudnám ezt megoldani????



XMas WoW DEV

Skyne

$query = mysql_query("SELECT username, credit FROM table WHERE username = 'testuser');
if(mysql_num_rows($query > 0)
{
   mysql_query("UPDATE table SET credit = ".$new_credit_value." WHERE username = 'testuser'");
}
else
{
   mysql_query("INSERT INTO table ..........
}

Kerge

Köszi szépen. Új kérdésem:
Van egy php scriptem ami nem csinál semmit amit kellene neki... Át tudná futni valaki?
http://pastebin.com/wkSPw8jN
Kattolok a gombra, de csak tölt egy kicsit, és semmit nem küld a db nek...



XMas WoW DEV

$0undX

a 23. sorban az elseif-es dolgot cseréld else-re és ha akkor kiírja hogy nem vagy bejelentkezve akkor a süti létrehozásánál lesz valami problematika, próbáld meg debugolni a kódodat, pl:
az exit(); függvény-nyel el tudod érni hogy "megállítódjon a kódod", utána nem fut le semmi, és kiírathatsz változókat menet közben, ezek nekem általában segítenek ;)

Kerge

$oundX ezzel most rendesen feladtad a leckét nekem :D  elseif helyett else = ugyan az...
Légyszi hasznááááld a """""képességed""""" :D:D:D és szúrd ki pls a hibát, mert nekem ez az exit()-es cucc majdnem kínai :D:D



XMas WoW DEV

$0undX

#101
g?z

Kerge

#102
értem persze nem arra mondtam hogy ugyanaz, hanem arra, hogy az eredmény ugyanaz, hogy nem csinál semmit :D am meg azóta is azt próbálom megfejteni hogy mi lehet a baja, de fogalmam sincs.......... :(:(:(:(

EDIT.: ááááááá egy submit gombos dolog sem csinál semmmit amit én írok, és csak egy söveget kellene küldenie db be!!!!! valaki help pls ez az újabb ami nem jó semmire:
Idéz
if (isset($_POST['Submit']) && $_POST['email'] != "..." && $_POST['message'] != "...") {
   mysql_query("INSERT INTO `help` (tipus, email, message) VALUES ($tipus, $email, $message)");
} elseif ($_POST['email'] == "...") {
   echo "Az E-mail címedet nem adtad meg!";
} elseif ($_POST['message'] == "...") {
   echo "Nem írtál üzenetet!";
}



XMas WoW DEV

ident

Idézetet írta: gyberci94 Dátum 2010 november 01, 11:40:07 DÉLUTÁN
értem persze nem arra mondtam hogy ugyanaz, hanem arra, hogy az eredmény ugyanaz, hogy nem csinál semmit :D am meg azóta is azt próbálom megfejteni hogy mi lehet a baja, de fogalmam sincs.......... :(:(:(:(

EDIT.: ááááááá egy submit gombos dolog sem csinál semmmit amit én írok, és csak egy söveget kellene küldenie db be!!!!! valaki help pls ez az újabb ami nem jó semmire:
Idéz
if (isset($_POST['Submit']) && $_POST['email'] != "..." && $_POST['message'] != "...") {
   mysql_query("INSERT INTO `help` (tipus, email, message) VALUES ($tipus, $email, $message)");
} elseif ($_POST['email'] == "...") {
   echo "Az E-mail címedet nem adtad meg!";
} elseif ($_POST['message'] == "...") {
   echo "Nem írtál üzenetet!";
}

Hibaüzenetet nem írsz és a teljes kód nélkül igencsak nehéz, főleg a "..."-kal :) Próbáld először egy sima if / else ággal és utána elseif-fel. Én először mindig egyszerű ágat csinálok, ha az működik akkor tovább ágaztatom.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Kerge

#104
:P hibaüzenet nincsen, ha lenne írtam volna természetesen, a baj ott van hogy egyszerűen SEMMI nem történi a submittal :D

EDIT.: Igy sem megy:  ??? :'( ??? :'(
Idéz
if (isset($_POST['submit'])) {
       mysql_query("...........");
       echo "kész";
} else {
       echo "nem sikerült";
}



XMas WoW DEV

Powered by EzPortal