Magyar emu

Indította Lackó, 2010 július 26, 07:47:48 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Lackó

Köszi,énmár félig belevágtam.

Action

Még egy off és törlöm a témát.
Nehogy már a másik angol tudásába kössünk bele...
Igazán csak akkor fogsz jól beszélni ha kimész és ott élsz fél évig.



Egyébként ehhez nem elég utcai angol.
Nagyon sok olyan megfogalmazás van a WoW-ba amit nem nagyon ért meg még az se aki 10 éve tanulja, legalábbis megérteni megérti de ha szépen le kellene fordítani már nem megy neki.
Próbálkozni lehet de, olyan mint az angol verzió nem nagyon lesz soha.

Minden nyelvnek megvannak a szépségei. :)
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Chaze117

Ez egy olyan féloff lesz szal ne töröld a témát ha kérhetem mivel nagyjából kapcsolódik hozzá csak nem az amu irányba hanem kliensbe :D

Szerintem lehetséges a fordítás és nem is kaptam crasht :D és 100% hogy nem photoshoppozva van a kép :D

NevemSenki

Minden megvalósítható Ciens-ben.  :D

De gondolj bele abba is, hogy ha módosítod a Cliens-t, akkor ki kell adnod egy új Patch-et, amit mindenkinek fel kell hogy tegyen.
Minden módosítható Cliensben, csak hát ez a hátránya.
Ha jól tudom te egy PvP Funn szervert szeretnél, annak az a lényege hogy sokan legyenek rajta.
Szerinted hány ember fog azért letölteni egy Patch-et hogy láthassa ezeket a dolgokat?
( Érdekes az a Buff ami a karin van )


Üdv.: Senki

Chaze117

Hmmm most ez csak kísérletezgetés :D a lényeg az lenne hogy a kezdő területek non-PVPsek legyenek :D
A Buff meg azért van mert amikor van az átmenet a tölrőképernyő és a karakter megjelenés között 6mp-ig üresen áll és FFAPVPbe simán leölik ennyi idő alatt:S
Amúgy meg ha lenne egy full lokalizáció akkor sztem sokan letöltenék a patchet :D de szerintem felesleges mert ha még ki is cseréljük a játék betűtipusait hogy kezelje az ékezeteket (questeknél lehet hogy működne) de a dbc fájlok nem kezelik az ékezetes betűket helyette egy ? jelenik meg és azért sztem ez eléggé gáz:(
Persze ha valaki tudja a megoldást szivesen meghallgatom akár itt akár PM-be akár msnen

Skyne

utf8 kódolás adatbázisba, + van valahol egypatch még 2.4.3as klienshez ékezetes karateres betűtípusra, az megy 3.x.x-el is

NevemSenki

Volt régen egy olyan Topic hogy " Random NPC beszéltetés " és abban volt ez leírva.
Az volt a lényege hogy az állandóan magától beszéljen, és be Off-olták az ékezetes betűket is.
Holnapra megkeresem, mert valahova lementettem ha jól emlékszem.

Üdv.: Senki

Chaze117

Hmmm az jólenne :) megnézem mit lehet kihozni belőle :)

NevemSenki

#53
Idézetet írta: Chaze117 Dátum 2010 augusztus 05, 01:08:43 DÉLELŐTT
Hmmm az jólenne :) megnézem mit lehet kihozni belőle :)

Hát én tényleg megpróbáltam, de a lényeg lemaradt pont.
Még majd megnézem a Lapitopin és a másik gépen is.

Ennyi van, ezután jött volna a megoldás.
Giros írt egy hozzászólást még, és aztán volt leírva az ékezetes betűk kiíratása.

Idéznah megvan hogy kell. Itt 1 példa:



INSERT INTO `creature_ai_scripts` (`creature_id`, `event_type`, `event_inverse_phase_mask`, `event_chance`, `event_flags`, `event_param1`, `event_param2`, `event_param3`, `event_param4`, `action1_type`, `action1_param1`, `action1_param2`, `action1_param3`, `action2_type`, `action2_param1`, `action2_param2`, `action2_param3`, `action3_type`, `action3_param1`, `action3_param2`, `action3_param3`, `comment`) VALUES
('NPC ID', '1', '0', '100', '1', '0', '0', '180000', '180000', '1', '(első creature_ai_texts entry)-2001', '(másodikcreature_ai_texts entry)-2002', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '0', 'ide akármi jöhet ez csak megjegyzés');


INSERT INTO `creature_ai_texts` (`entry`, `content_default`, `content_loc1`, `content_loc2`, `content_loc3`, `content_loc4`, `content_loc5`, `content_loc6`, `content_loc7`, `content_loc8`, `sound`, `type`, `language`, `emote`, `comment`) VALUES
('-2001', 'Ide írd a szöveget amit majd írni fog!', NULL, NULL, NULL, NULL, NULL, NULL, NULL, NULL, '0', '0', '0', '0', 'ide akármi jöhet ez csak megjegyzés');

INSERT INTO `creature_ai_texts` (`entry`, `content_default`, `content_loc1`, `content_loc2`, `content_loc3`, `content_loc4`, `content_loc5`, `content_loc6`, `content_loc7`, `content_loc8`, `sound`, `type`, `language`, `emote`, `comment`) VALUES
('-2002', 'Ide írj még1 szöveget amit majd írni fog!', NULL, NULL, NULL, NULL, NULL, NULL, NULL, NULL, '0', '0', '0', '0', 'ide akármi jöhet ez csak megjegyzés');



Már csak az érdekelne hogy ékezetes szöveget hogy lehet beírni ?
Mert ha például ezt írom be neki: "Ez egy példa szöveg!"
Akkor csak ennyit ír ki say-be: "Ez egy p" és vége... :S

Nem én írtam ezt!
Nem tudom hogy ki írta, ideírnám a nevét pedig. Utólag is bocsánatot kérek tőle!

Üdv.: Senki

UI.: Nehogy ebben a Topic-ban is elkezdjetek veszekedni.

Heeros ide írd a kérdésedet: http://infobarkacs.hu/index.php?topic=4709.0

Aucor

Idézetet írta: heeros Dátum 2010 augusztus 05, 11:03:11 DÉLELŐTT
tudna valaki segiteni  a gyerekeim nyuznak egy magán seroért gondoltam megteszem nekik meg is csináltam eddig ment is mint a karikacsapás 3.0.9 es verzioig tökéletes is deee ha feljebb petchelem a wow ot meg a serot is (persze repackot) akkor ez van valaki tudna segiteni rajtam ..http://kepfeltoltes.hu/100805/5503071n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.gif

OFF: Miért kell mindenkinek repackot használnia? Mi az ami meg gátol mindenkit abban hogy letöltsön egy 6 megás .zip fájlt és 3(!!!!) klikkel leforgassa?

OFF:  

Emuhoz való dolgok + legfrisebb TDB:
http://code.google.com/p/trinitycore/downloads/detail?name=8722_openssl_libs.zip&can=2&q=


      %20Maptools.zip&can=2&q=]http://code.google.com/p/trinitycore/downloads/detail?name=[8902]%20Maptools.zip&can=2&q=


      http://code.google.com/p/trinitycore/downloads/detail?name=Trinitycore%20build%209117%20for%20client%20335a.rar&can=2&q=


      http://code.google.com/p/trinitydb/downloads/detail?name=TDB_335.10.33_8996.zip&can=2&q=

Forgatáshoz és Adatbázis importálásához:

http://www.microsoft.com/express/Downloads/#webInstall


http://dev.mysql.com/downloads/


http://webyog.com/en/downloads.php

Leírás:

Az utóbbi 3 dolgot fel kell telepíteni, a mysql server telepítésekor a MEGADOTT JELSZÓT MEG KELL JEGYEZNI!

Ha ezek készen vannak akkor jöhet az emu!
Az emut ki kell csomagolni egy mappába. (Pl.: C:/TC2)
Ha ez megvan akkor az OpenSSLlibsben lévő lib mappát bele a C:\TC2\externals -ba!
Ezek után meg kell nyitni a visual c++ express-et! Felül! File, open project, betallózod a C:\TC2\win\Trinitycore......sln fájlt! felül ki van írva higy debug, azt át kell állítani release-re! felül build->build solution! Ha lefordult( régebbi gépeken 1-2 óra, újabbakon fél óra, nagyon újakon alig 5perc) akkor  a C:\TC2\bin mappát másolni kell és beilleszteni egy másik mappába! (Pl.: C:\server) Most vissza a C:\TC2\sql -hez! ezt a mappát bele kell másolni a C:/server mappába(nem muszály de ajánlott!!!) Most van szükség az SQLyog-ra(vagy navicatre kinek mi a jobb...(SQLyognak 11mp ami navicatnek fél óra....)) Nos először is csatlakozni kell! Host: localhost vagy 127.0.0.1 tökmind1! User: root Password: ami az sql szerver telepítésénél meg lett adva! és connect! Ha behozta (ha nem akkor mehet újraindítás a gépnek) akkor létre kell hozni 3 adatbázist...(ha nem baj ezt nem írom le hogyan kell....(pofon egyszerű....)) nevük ez legyen: world , realmd és characters ! ha ezek megvannak akkor a letöltött TDB-t importálni kell a world adatbázisba! Ha kész akkor mehet a realmd és a characters, amit a C:\server\sql\base mappában találsz meg! (innen a world nem kell!!!!) ezek után jöhetnek azok amik a C:\server\updates\ mappában található! ami az updates mappán belül még egy mappában van azok nem kellenek! Ha ez is megvan kész az adatbázis és jöhet a config!

A c:\server\ mappában megtalálhoató olyan hogy worldserver.conf.dist és authserver.conf.dist ezeknek a végéről .dist -et le kell szedni! Ha ez kész akkor bele lépni az authserver.conf -ba! találsz benne egy olyan sort hogy "127.0.0.1,3306,trinity,trinity,auth(vagy authserver)" ezt így írd át: "127.0.0.1,3306,root,(mysql jelszó),realmd

ugyanezt a worldserver.conf -ban is, csak itt már 3 ilyen sor található! ezek ugyanilyenek legyenek csak a végük nem mind1 mi! a    "127.0.0.1,3306,root,(mysql jelszó),realmd  "127.0.0.1,3306,root,(mysql jelszó),world
 "127.0.0.1,3306,root,(mysql jelszó),characters így ekll de nem pont ebben a sorrendben....

Ha ez kész akkor végeztél az emu leforgatással, az adatbázissal, a frissítésekkel és a beállításokkal.... Indíthatod is a worldserver.exe -vel és az authserver.exe -vel! (ne zárd be őket!)

(sry az offért, de egyszerűen muszály volt segítemen...)

NevemSenki

#55
Hát csak az Off-ok mennek feszt állandóan..
Vagy ez az emu Magyar nyelvű?

Hát találtam valamit, de szerintem ez html  ???
Idéz
Ö = Ö

   
Ü = Ü

   
Ő = Õ

   
Ű = Û

ö = ö

   
ü = ü

   
ő = õ

   
ű = û

Üdv.: Senki

DoomKiller


NevemSenki

Hát akkor jól gondoltam  :D
De legalább kerestem  :D
Legalább tudjuk hogy ez nem az  :D  :D

Üdv.: Senki

Chaze117

én is kerestem már Extended ASCII karaktereket volt ott bineáris decimális hexadecimális HTML kódja a betűknek de nem tudom melyiket ismerné fel a DBC... :S szal szvsz egyenlőre halott a dolog :S

DoomKiller


Powered by EzPortal