Általános kérdések és válaszok

Indította Action, 2010 július 26, 11:03:56 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

kagebunshin


Core-ban nem tudom, hogy lehetne megoldani.

Viszont ha csak egy adott npcre/mobra kell akkor adatbázisból lehet úgy, hogy:
IdézUPDATE creature SET spawntimesecs = 5 WHERE id = ID

Az ID helyére pedig a creature_template.entry.

Ha pedig több van akkor
IdézUPDATE creature SET spawntimesecs = 5 WHERE id IN (ID1, ID2, ...)
"-Egy dolgot viszont elárulhatnál nekem. Ki találta ki, hogy a fák őreinek erejével szálljatok szembe velem, mert nem te ugye? Te nem tudtad!
-Nem... de azért vagyunk többen, hogy valaki tudja."

Skyne

script-ben úgy, hogy:

#1: bevezetsz egy timert az update-be, ami onnatól számol hogy az npc halott (abban nem vagyok biztos hogy ilyenkor is fut a script, ha nem, akkor goto #2), a timer ha elérte a megadott időt, hívod a respawn metódust (persze kellő ellenőrzésekkel hogy halott-e még stb.

#2: írsz neki egy instance scriptet is (vagy belehaxolod a worldupdate-be) ami ugye mindenképp updatel amíg világ a világ, és ugyanúgy a timer elindul ha az állatunk halott, majd timer végén éleszti.

Kerge

:D :D Köszi Skyne az elsőt értem, de a script nem fut a halála után  :-[

A másodikat nem értem pontosan :S  :-\



XMas WoW DEV

Skyne

nemtudom higy van most a trinityben a scriptrendszer, de ha jólemlékszem van update "event" ott letudod ezt kezelni (persze elő kell kotorni az npc guidját stb.) vagy írsz köré egy instascriptet (nézz meg egy másik insta scriptjét példaként)

Kerge

Köszönöm, de akkor mégiscsak inkább maradok a db-s megoldásnál.



XMas WoW DEV

ktomi

Üdv. Megpróbáltam egy scriptet beforgatni TC2-es emuba ((TrinityCore2 Revision Build 8941 (x32) )) és ezt a hibát kaptam:
http://pastebin.com/Hwn6h21c

((Minden script failed, szóval biztosan én rontottam el valamit, csak nem tudom mit))

A scriptet innen töltöttem le (Bluerák csinálta)

Valami tipp, hogy mit ronthattam el? :/

Skyne

már majdnem tökéletes a hibajaelentés, csak egy link hiányzik a scriptre, de a tippem az hogy ez még a régi scriptrendszerhez íródott script, ezért nem fordul le friss tc-vel.

Mod.: megvan a script és aztis látom mit rontottál el, http://infobarkacs.hu/index.php/topic,5654.0.html ezt olvasd át.

ktomi

#247
Ez a leírás alapján megcsináltam, de ismétcsak nem jó.
Jópárszor átolvastam, de nem látom mit csinálok másként/rontok el.  ???

NevemSenki

#248
Hali.

En egy gobjectet szeretnek felruhazni 2 spell-el, + azzal hogy egy bizonyos ido utan ( 60s ) dobjon a playerre egy achievement-et.

Leirom reszletesen. Useolhato object, ami 2 spell-t tesz a jatekosra, de csak abban az esetben ha rajta van egy set mind a 3 darabja. Mikozben a jatekos useolja az objectet, az object 3 fele spell-t eltol ( csak latvan vegett ). Majd ha letelik a 60s es a jatekoson megtalalhato a set + a 2 spell, akkor achievement coomplitet dobjon ra.
Ha a jatekos messze megy az objectol ( mindegy mikor ) levegye rola a 2 spell-t, es ne szamolja tovabb az achievement teljesitesehez szukseges 60s-et.

A spell-eket kigyujtottem meg tegnap, de nekem ez a script megirasa gondot jelent. Aki ebben tudna nekem segite, azt megkoszonnem.
( Ez az object a Midsummer Fire Festival eventkor van lent, az Achievement pedig ez lenne.

Elore is koszonom a segitseget.

U.I.: Gondoltam megosztom azokat a dolgokat amiket kigyüjtöttem :) http://pastebin.com/cG1PSCFs

Udv. Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

NevemSenki

Hát nekem ezen dolog megírása gondot jelent. Majd ha egy kicsit jobban megtanulom hogy mit hogy kéne, akkor majd hátha menni fog. De még egy megjegyzést engedjetek meg.
A gameobject_template tábla eléggé bonyolult szerkezet. Nem nagyon tudok kiigazodni benne.
Ha valaki kicsit jobban ért a gameobject-ekhez az írhatna pár sor. Szintúgy adatbázis, és szintúgy ( ez fontosabb lenne ) script téren.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

lokal

Sziasztok szeretném megkérdezni valakitől, hogy van a holy paladinoknak az a spelljük hogy Holy Shock, na most tálentszerűen ha az kritel beadja az Infusion of Light-ot 12sec-re, az lenne a kérdésem ezt az infusion of light-ot nem tudom valahogy kivenni?

Sunny

#251
Idézetet írta: lokal Dátum 2011 november 12, 07:35:26 DÉLUTÁN
Sziasztok szeretném megkérdezni valakitől, hogy van a holy paladinoknak az a spelljük hogy Holy Shock, na most tálentszerűen ha az kritel beadja az Infusion of Light-ot 12sec-re, az lenne a kérdésem ezt az infusion of light-ot nem tudom valahogy kivenni?
Hello,
Ha teljesen ki akarod venni, akkor érdemes megkeresni a "Disables" Táblát az adatbázisodon belül.

Letiltás menete:

Beillesztésnél 3 helyre érdemes írni: sourceType, entry, flags.

Neked sourceType = 0 kell ( SPELL )
entry = SPELLED ENTRYJE
flags = 4 ( totális kitiltás ) ha mindenhonnan el akarod tűntetni.


ÉS EZ NEM SCRIPT!

zack01

Üdv.
Ezt a scriptet kéne kiegészíteni nekem, igazából 1 sor...

Azt akarom megvalósítani, hogy megnyissa a vendor áruját..
itt a komplett script, oda írtam kommentbe ahova kellene a sor.. kérlek segítsetek, előre is köszi!

#include "ScriptPCH.h" // Zack01 vipcsekkolója :)

class vip_csekk : public CreatureScript
{
    public:
        vip_csekk() : CreatureScript("vip_csekk") { }


bool OnGossipHello(Player* player, Creature* pCrea)
{

if (player->GetSession()->GetSecurity() >= SEC_MODERATOR)
{
                player->ADD_GOSSIP_ITEM( 2, "Mutasd az arudat!", GOSSIP_SENDER_MAIN, 1000);
}
else
{
if (player->GetTeam() == ALLIANCE)
{
         player->ADD_GOSSIP_ITEM( 2, "Mutasd az arudat!", GOSSIP_SENDER_MAIN, 1001);
}
else
{
player->ADD_GOSSIP_ITEM( 2, "Mutasd az arudat!", GOSSIP_SENDER_MAIN, 1002);
}
}

player->SEND_GOSSIP_MENU(DEFAULT_GOSSIP_MESSAGE,pCrea->GetGUID());
return true;
}

bool OnGossipSelect(Player* player, Creature* pCrea, uint32 /*uiSender*/, uint32 action)
{
switch(action)

  {
case 1000:
       
                   // ide kellene az a sor, hogy megnyissa a vip npc áruját

break;

case 1001:
player->CLOSE_GOSSIP_MENU();
pCrea->MonsterWhisper("Te nem vagy VIP!", LANG_UNIVERSAL, NULL);
        player->TeleportTo(0, -8515.830078f, 859.450989f, 110.684006f, 3.831520f); //41

break;

case 1002:
        player->CLOSE_GOSSIP_MENU();
pCrea->MonsterWhisper("Te nem vagy VIP!", LANG_UNIVERSAL, NULL);
        player->TeleportTo(1, 925.210999f, 1008.830017f, 107.400017f, 4.869196f);

break;


  }

return true; }

};

void AddSC_vip_csekk()
{
new vip_csekk();
}
ez komolyan teljesen meg!

IrOn

olyat lehet?:O
én azt hittem csak arcemuba van, és ott is úgy hogy ott kell megadni mi legyen vendorban

zack01

szerintem lehet, mivel ultimate wowon is ilyesmi megoldás van... ha jól láttam..
ez komolyan teljesen meg!

Powered by EzPortal