Game Event object activate

Indította hbstaff, 2010 július 29, 11:16:32 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

hbstaff

ez tetszett, nahde nekem nemkell hogy megkeresse őket egyesével is kiírom db ből a guidokat csak az a lényeg amit beleírok felkapcsolja azt csá

$0undX

#16
"h

Szilárd

És szerinted, ha most megírod neki a scriptet, de előtte leírod azt, hogy - direkt idézni fogok -
"biztos van ilyen függvény csak meg kell keresni", "erre van is fv (valami get2ddistance vagy mi a neve)", "1 for-ral és lekéred az állapotát. (Talán gameobject->getstate vagy valami hasonló függvény lehet rá )", "HandleGameobjectActivate vagy valami hasonló néven lehet benn", akkor ezekből szerinted majd érteni is fogja?
Java / C# / Swift Programmer

Apple
----------
OS X / iOS User
iPhone 6 Plus
iPad Air 2
MacBook Pro 13" Retina

$0undX

#18
tudod mit? j

hbstaff

csak egy kérdés, nem tudsz olyan scriptet írni hogy pl 54 es game eventnek az objecteit bekapcsolja? :D ha tudsz az biztos rövidebb mint amit most szeretnél.

$0undX

igazából az objectumok típus alapján való kiszűrése gyerekjátok:
(függvény: GetGoType() ) de még mindig nem érzem úgy hogy ennél egyszerűbben nem lehetne, a probléma az objecktum lista létrehozásánál kezdődik, hogy ugye hogy csináljam meg úgy hogy minél kevésbé terhelje le a magot/gépet. A kivitelezés viszont természetesen lehetséges, ám a legegyszerűbb még mindig ha konkrét guid-okkal dolgozik a kód, ám nem tudom hogy amikor ezek az objectumok eltűnnök / megjelennek akkor nem kapnak új guid-ot, mert ha igen akkor gyakorlatilag minden este lehetne újra írni a kódot  :D , az meg ugy nem kellemes szóval....

hbstaff

hát gondolom nemkapnak ha a gamea_event táblába a guidokat írod bele és még nem tapasztaltam hogy változtatta volna :D szval nem :D de a script az lehetőleg egy kikötött game_event id jének az objecteit aktiválja mert akkor így később lehet még bővíteni nem a scriptbe írogatni.

$0undX

select * from game_event_gameobject where event = "x"
jaj istenem, így mindjárt egyszerűbb az egész! köszi  ;D

hbstaff

én köszönöm, nem te! mindent megtettél kösz :D további jó fórumozást mindenkinek!

$0undX

#24
A t

NevemSenki

Én nagyon szívesen fogadok bármilyen olyan dolgot, amit nem értek 100%-osan, mert azokból nagyon sokat lehet tanulni! Nekem nem szokásom fikázni senkit. :)

Üdv: Senki

$0undX

Termésetesen nem is rád céloztam senki.  :)

castor

Nem lehetne összekötni a "Nights" game eventtel? Ha az aktív, akkor a lekért guid-knél aktiválja az objecteket, egyéb más esetben alap állapot van.

$0undX

Db-s támogatás nincs a game object activate-re ha jól tom de a "nights" event tudod pontosan mit csinál? , mert ha már mindenképp game event-tel akar lámpákat letenni akkor arra inkább külön eventet csináljon mert a script amit küldtem neki az is az adott event összes go-ját aktíválja és nem tudom mi van a "nights"-ban.Lényeg a lényeg egyszerűbb így.

Girosz

A nights event mindenféle olyan mobot, és go-t pakol le, ami az éjszaka része, és igen például lámpákat is.

Powered by EzPortal