Kérdések és válaszok

Indította Action, 2010 augusztus 07, 04:15:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

ident

Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

wex

probaltam mar mindent.

creature_template-ben az npc-nek 'npcflag' = 16, meg probaltam 32, 51-el is, probaltam masik trainerrol le masolni az egeszet, stb. ra is lehet kattintani az npc-re (de csak 51-es npcflag-el, 16 nemtom miert nem megy -- sima hand kurzorja van)
es megsem tanit semmit.

npc_trainer tablaban meg vannak adva a spellek az npc-hez (npc id 600000) de megsem tanit semmit spellt. probaltam reference megoldassal is, ahogy ident mondta, ugy sem muxik.

otlet?

NevemSenki

Én értettem amit leírtak, 1.12.1-ben meg is akartam csinálni, de ott a Flag-ek nem jók.
Hiába írják hogy ezt csinálja, azt csinálja nem jó.  :-\

Ha végig követted ami ide le volt írva, annak akkor elméletileg jónak kell lennie.
Most nem tudom hogy van-e köze hozzá, de törölgeted a wdb-t Loginkor?

Mert lehet hogy működik a dolog, csak a WDB miatt nem látod a változást.
Én így jártam a Subname-eknél.  :D

Ez csak egy ötlet!

Üdv.: Senki

wex

Idézetet írta: NevemSenki Dátum 2010 október 24, 12:36:29 DÉLELŐTT
Én értettem amit leírtak, 1.12.1-ben meg is akartam csinálni, de ott a Flag-ek nem jók.
Hiába írják hogy ezt csinálja, azt csinálja nem jó.  :-\

Ha végig követted ami ide le volt írva, annak akkor elméletileg jónak kell lennie.
Most nem tudom hogy van-e köze hozzá, de törölgeted a wdb-t Loginkor?

Mert lehet hogy működik a dolog, csak a WDB miatt nem látod a változást.
Én így jártam a Subname-eknél.  :D

Ez csak egy ötlet!

Üdv.: Senki

nem, nem a wdb a gond, mert ha cserelek npcflag-et, es reloadolom az npc-t ujra spawnolom, akkor megvaltozik a kurzor ikon... (persze nem arra ami nekem kell, de mas flag-ekre megvan a kurzor)

ident

Reference-ed trainerhez kell egy bejegyzés magához az npc-hez is pl:


-- NPC: 600000 SPELL_REFERENCE: 250000
DELETE FROM `npc_trainer` WHERE `entry` IN (600000,250000);
INSERT INTO `npc_trainer` (`entry`,`spell`) VALUES
(600000,-250000), -- custom npc-hez hozzáadjuk a referencia trainer listát
-- Minta spell lista a custom trainerhez reference-ben megadva
(250000,5185), -- Druid Healing Touch
(250000,5143), -- Mage Arcane Missiles
(250000,17); -- Priest Power Word: Shield

-- classtrainer+trainer+gossip flagek
UPDATE `creature_template` SET `npcflag`=49 WHERE `entry`=600000;


A creature_template reloadolással csak finoman, jó hogy van, de kb. mint halottnak a csók sokszor, főleg flageket nem szereti nagyon ha variálják. Fapados szerver restart+cache mappa törlés combo a nyerő :)
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

wex

IdézReference-ed trainerhez kell egy bejegyzés magához az npc-hez
igen, ezt tudom, ugy is csinalom.

creature_template npcflag 49
npc_trainer is ugy ahogy irtad.

600000 -250000
250000 elso spellid-je
250000 masodik spellid-je
250000 harmadik spellid-je

es csak annyi ingame hogy "greetings", semmit nem tanit.

restartoltam, cachet toroltem.

na de mind1. nem olyan fontos csak egyszeruen nem ertem hogy miert is nem mukodik

ident

Ilyenkor kéne belekukkantani a core-ba hogy esetleg tartalmaz-e valamilyen kikötést. Sry 6 fele figyelek, valamikor később ránézek majd.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

wex

#157
oké rendben nem annyira fontos, majd amikor unod magad :)
köszi az idáigi segítséget!

EDIT: Megoldotott.. a gond az volt hogy tul nagy volt az id... 600000... 99999 mar tokeletes minden :)

koszi a helpet meg 1x!

Dusi124

Felraktam a Trinity adatbázist, és felfrissítettem 10305-re, és van egy olyan hiba (nem hiszem, hogy csak ennél a verziónál van) Azuremyst Isle-ön, a The Prophecy of Akida (id: 9544) küldetésben, hogy az a feladat, hogy a ketrecekből kéne kiszabadítani a jó furbolgokat, de az összes ketrec nyitva van, és így ugye nem lehet még egyszer kinyitni a ketreceket.
A kérdésem tehát az lenne, hogy ezt hogyan lehet megjavítani?

ident

Idézetet írta: dusi124 Dátum 2010 október 27, 02:53:02 DÉLUTÁN
Felraktam a Trinity adatbázist, és felfrissítettem 10305-re, és van egy olyan hiba (nem hiszem, hogy csak ennél a verziónál van) Azuremyst Isle-ön, a The Prophecy of Akida (id: 9544) küldetésben, hogy az a feladat, hogy a ketrecekből kéne kiszabadítani a jó furbolgokat, de az összes ketrec nyitva van, és így ugye nem lehet még egyszer kinyitni a ketreceket.
A kérdésem tehát az lenne, hogy ezt hogyan lehet megjavítani?

Írsz egy hibajelentést a TDB fórumán:

http://forum.trinitycore.org/

Quest vagy Gameobject bug-ba.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Dengan

Hali!

Elakadtam.
A gondom az, hogy vendort szeretnék készíteni, az npc meg is van, de csak gm onban tudom "megnyitni"
NPC Flagnek 4226-ot írtam, (az a repairer vendor) és ingame dobtam bele egy itemet.
(patch: 2.4.3 / TrinityCore rev 1755)

$0undX

szia!

ha az az item olyan item amit csak adott class használhat akkor gm-off-ban nem nyílik meg. Ha nem erről van szó akkor a kérdésem az hogy egyáltalán mikor kliensen fölé viszed az egeret átvált más kurzorra (árus) ? mert ha igen, akkor a flag-ekkel nincs baj :)

Dengan

Igen, átvált. Köszi, akkor ez a gond, mert dudu cuccot tettem be, és más kasztal vagyok  :-[ ;D

$0undX

Hát igen... ez a probléma vagy inkább kérdés sokszor felbukkan, örülök hogy akkor megoldódott ;)

Shadowassassin

Valaki segítsen:)Az imént elkészítettem egy NPC-t meg egy Questet és a mindent ugyanúgy csináltam mint a hogyan készítsem el a saját.... topicban és mégis amikor rákattolok az npc-re akk csak greetingsel:S Segítsetek!

DJ

Powered by EzPortal