Kérdések és válaszok

Indította Action, 2010 augusztus 07, 04:15:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

ident

Idézetet írta: Dengan Dátum 2010 november 04, 11:37:58 DÉLELŐTT
Köszi. Én arra a commandra gondoltam, ami GUID-ot és ID-t is egyaránt kiad, de köszi, ez is megteszi. ;D Viszont az első kérdésemre senkinek sincs ötlete? A többi szerveren ezt Ti, akik bevezettétek esetlegesen a VIP-t hogy oldottátok meg? Vagy esetleg sehogy? :D

A GUID-ot és ID-t csak a 3.3.5a-ban fogja kiírni neked a gob near parancsra, ezt kb. 1-2 hónapja egészítették ki a TC-s srácok, esetleg keresd ki hogy mit írtak át és próbáld meg Te is átírni.

Új verzión szintén nem gond, volt egy nagy revamp erre megint csak 3.3.5a-ban kb. 3-4 hónapja, ez a módosítás mind a core-t és a creature modelleket is érintette az adatbázisban, így a .gm on-nal látni csak a trigger npc-ket, akár 2-es 3-as gm szintű accounttal sem jelentenek gondot. A gond ott lehet hogy esetleg adatbázisban a creature_template-ből hiányoznak adatok (extra_flags 128 pl.).
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Dengan

#181
Idézetet írta: ident Dátum 2010 november 04, 07:21:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Dengan Dátum 2010 november 04, 11:37:58 DÉLELŐTT
Köszi. Én arra a commandra gondoltam, ami GUID-ot és ID-t is egyaránt kiad, de köszi, ez is megteszi. ;D Viszont az első kérdésemre senkinek sincs ötlete? A többi szerveren ezt Ti, akik bevezettétek esetlegesen a VIP-t hogy oldottátok meg? Vagy esetleg sehogy? :D

A GUID-ot és ID-t csak a 3.3.5a-ban fogja kiírni neked a gob near parancsra, ezt kb. 1-2 hónapja egészítették ki a TC-s srácok, esetleg keresd ki hogy mit írtak át és próbáld meg Te is átírni.

Új verzión szintén nem gond, volt egy nagy revamp erre megint csak 3.3.5a-ban kb. 3-4 hónapja, ez a módosítás mind a core-t és a creature modelleket is érintette az adatbázisban, így a .gm on-nal látni csak a trigger npc-ket, akár 2-es 3-as gm szintű accounttal sem jelentenek gondot. A gond ott lehet hogy esetleg adatbázisban a creature_template-ből hiányoznak adatok (extra_flags 128 pl.).

Tehát akkor bárhogy erőlködök, Rev1755-ön mindig látszani fognak GM LvL1-en azok a bizonyos NPC-k  :-\ :-X Nah sebaj, ennyit csak kibírnak.

Szerk.:
Olyan probléma ütötte fel a fejét, hogy a VIP account kapott olyan commandokat, ami amúgy adatbázisban a commands táblában nem szerepel:

  • .nameannounce
  • .modify tp
  • .modify fly
  • .ticket closedlist
  • . go...
  • .npc say
  • .npc yell
  • .npc addformation
  • .npc setlink

Hogy tudnám ezeknek a commandoknak a hozzáférését kiküszöbölni?
Vegyem fel őket a commands táblába, vagy hogy?

Szerk2.:
Illetve az ellenséges frakcióra való whispelést is ki kéne iktatni.  :-\

Dengan

Tudom, hogy most be leszek moderálva, de legyetek szívesek mihamarabb válaszolni, nagyon fontos lenne.  :-X :-\ :-[

boss74

Nekem egy olyan kérdésem lenne meghatározott npc-nek a loot id-jét szertném módosítani régebben 3.2.2-3.3.3a patchnél volt egy sql filém ami így nézett ki:


UPDATE `creature_template` SET `lootid`=33517 WHERE `entry` IN(34269,34271,34273,33344,34234,34086,34267,33134,33136,33985,33806,33824,33819,33820,33528,34014,34035,33525,33202,33846);



Na ez most nem  működik már a 3.3.5a (TDB 335.11.34)
db-en  nert ilyen hiba kóddal dobja vissza:
SQL-kérés:

UPDATE `creature_template` SET `lootid` =33516 WHERE `entry` IN ( 34069, 34085, 33237, 34164, 33432, 33651, 33670, 33966, 33772, 33524, 33822, 33823, 32914, 32915, 32913, 34133, 34196, ) ;


MySQL jelzi: 
#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ')' at line 1

Ezek után próbáltam varriálni a ' -et de az se hozott eredményt!Valaki tudna 5letet adni??Köszönöm előre is! ;)


Adj egy -respectet,mert megérdemlem!!! :)

kagebunshin


IdézHogy tudnám ezeknek a commandoknak a hozzáférését kiküszöbölni?
Vegyem fel őket a commands táblába, vagy hogy?

Nem vagyok benne biztos, de azt hiszem működik ha felveszed őket.
(Ez nem beszólás, csak tanács!!!) Általában, ha van egy ötleted jobban jársz ha kipróbálod és megnézed, hogy működik-e. Ez egyrészt hozzásegít, hogy jobban átlásd a működést, másrészt önbizalmat ad az újabb ötleteid kipróbálására.

boss74:
Az első sql tökéletesen lefut. A másodiknál meg szerintem az lesz a gond, hogy maradt egy fölösleges vessző a végén.

Idéz34133, 34196, ) ;
"-Egy dolgot viszont elárulhatnál nekem. Ki találta ki, hogy a fák őreinek erejével szálljatok szembe velem, mert nem te ugye? Te nem tudtad!
-Nem... de azért vagyunk többen, hogy valaki tudja."

boss74

34133, 34196, ) ;

Na ez szép ennyire nem lehetek vak  :(...köszi!! ;D


Adj egy -respectet,mert megérdemlem!!! :)

wex

nekem 1 olyan kérdésem lenne hogy hogy tudom resettelni minden karakternek a honor pontjait egyszerre? Gondolom ez adatbázisban elvégezhető , probáltam a characters táblában a total honor, today meg yesterday honort 0-ra updatelni de nem segített, megmaradt mindenkinek a honor pontjai és az adatbázisban vissza írodtak (characters tablában amit 0-ra írtam)...

ident

Idézetet írta: wex Dátum 2010 november 06, 06:15:18 DÉLUTÁN
nekem 1 olyan kérdésem lenne hogy hogy tudom resettelni minden karakternek a honor pontjait egyszerre? Gondolom ez adatbázisban elvégezhető , probáltam a characters táblában a total honor, today meg yesterday honort 0-ra updatelni de nem segített, megmaradt mindenkinek a honor pontjai és az adatbázisban vissza írodtak (characters tablában amit 0-ra írtam)...

Totál állítsd le hozzá a szervert és akkor módosítsd az adatbázisban.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

wex


Devis

hali mindenki
azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy importálni akartam tdb-nek legújabb rev.-jét, de folyton megáll egy pontnál. Kérdés az h vmit elszúrtam vagy mi? ha tudatlan vagyok akkor bocsi de rég forgattam már emut.

Kép a problémáról:
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

ident

#190
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Devis

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

ident

Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Devis

a-a, hg-val sztem le, aztán kicsomagoltam majd megpróbáltam beimportálni. Esetleg töltsem le megint?
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

ident

Idézetet írta: Devis Dátum 2010 november 06, 08:00:24 DÉLUTÁN
a-a, hg-val sztem le, aztán kicsomagoltam majd megpróbáltam beimportálni. Esetleg töltsem le megint?

Az errorlogod utolsó sorai 2010-10-26 18:55:30 dátumot jelzik. Valamiért nem generálódott error log. Esetleg próbáld az SQLyog-ot rendszergazdaként indítani és próbáld meg úgy.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Powered by EzPortal