Kérdések és válaszok

Indította Action, 2010 augusztus 07, 04:15:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Aucor

#330
Helló all!

Lenne egy kis problémám a mysql szerverrel. Egy két beállítást akarok módosítani a "MySql instance configuration wizard"-ban. Nos a probléma maga az, hogy az execute gombra kattintva a biztonsági beállítások véglegesítésénél egy errort kapok, mégpedig ezt:
The security settings could not be applied.
Error Number 1364.
Field "authentication_string" doesn't have a default value.

Nos ebből azt szűröm le gyenge angol tudásommal hogy nem tetszik neki az ami be van írva a mysql/user táblának authentication_string mezőjébe. Egyébként megnéztem, semmi sincs oda írva. Tudnátok segíteni nekem, hogy mit írjak oda be, vagy mit tegyek most?

Szerk: Ó és majd elfejeltettem, lehet fontos ez is hogy win7-em van.

Szerk2: A probléma MEGOLDÓDOTT! A válasz rá: Az "authentication_string" oszlopban engedélyezni kell, hogy az érték "NULL" legyen.

Eligor

Hello...van egy nagyobb mint kisebb gondom. Régóta foglalkozom WoW szerverekkel, mivel egy időben nem volt netem, és saját szervert raktam össze. Most megint elővettem kedvenc kis játékom, de mint minden ez sem megy könnyen. A régi "characters" adatbázisomat akarom visszaállítani (van benne jó sok minden), de valahogy nem tudom felpatchelni új rev.-re. Egyszerűen állandóan hibákat dobál. Ismerem a batch írást szóval az a trükk megvan, de az sem...a gond,hogy nem tom az akkor "char" db nek a verzióját, és így találgatni tudok csak..a kérdésem tehát, hogy ki lehet deríteni a "char" db verzióját? Már annyi helyen néztem, de sehol se találom..előre is köszönöm.

Tudvari

nem tudnátok olyan gobject id-t mondani,vagy sql-t,amiben benne van:

egy olyan vonal ami lehetőleg valósághű de ha nincs más akkor az irreális is jü,lehetőleg a földön legyen,és ne legyen túl rövid de hosszú se. köszi

Tudvari

#333
Bocs hogy új hsz-t írtam,de már inaktív a régi,az lenne az új kérdésem,hogy vannak olyan questek amiket ha felveszel nem engedi a másikat felvenni.

Pl.: NPC-nél van 3 küldi,és ha felveszed az egyiket akkor a többit nem engedi felvenni.Vagyis ilyen választó szerűség

várom a válaszokat :D

UPDATE:

rájöttem hogy az ExclusiveGroup-hoz fűződik ez.Csak azt nem tudom hogy hogy :D
Trinity wikin azt olvastam hogy pl ha 1200 1201 1202 közül csak egyet csinálhatsz meg,akkor mind a 3 hoz írd be az 1200-at.És nem értem hogy miért pont az 1200 at?

Kerge

Szerintem mind1 hogy melyiket írod be...



XMas WoW DEV

Eligor

Nos a problémám megoldódott, de azért köszi..remélem mindig ilyen igyekezettel fogunk egymáson segíteni  ;)

DeTrOiT

Sziasztok!
Egy ideje már olvasom rendszeresen a fórumot, és már jóideje saját szervert vezetek.
Az lenne a problémám hogy ma reggel a szolgáltatóm ipcímet váltott nállam. Fix ip-s vagyok. Ezzel addig nem lenne gond hogy nem tudok azóta az adatbázisba belépni. Már újrakonfiguráltam is, portot is váltottam és semmi. Nem tudom mi lehetne a baj, mikor újrakonfigurálom a végén kiad hibát a védelemre hivatkozva hogy nem engedte át a 3306-os TCP portot. Pedig át van engedve. Routerben is. Már volt háromszor IP cím váltásom, eddig mindíg semmi baj se volt. Üdv:Detroit

Tudvari

üdv,az lenne az újabb kérdésem,hogy ti hogy oldanátok meg azt hogy ha pl.: elwyn szélén (de még elwynben) meghal valaki akkor ne a duskwoodi temetőben kössön ki? vagyis elwynben meghal,de mivel a duskwoodi temető közelebb van oda rakja :D várom a tanácsonkat és köszi :),db-n keresztül ki lehet szedni a temetőt? mert ah igen akkor exportálom,majd törlöm és így ha ismét kéne akkor vissza tudom rakni

Bluerák

Mostmár nem bírom megállni, utolsó alkalom hogy 1 percet szánok 1 wiki page kikeresésre.

http://www.trinitycore.org/w/Game_graveyard_zone_tc2

Most pedig menj ki, és írd fel a falra: TRINITYCORE.INFO

MacBook Pro 13' 2.26 GHZ, 4 GB RAM - White
iPhone 4S 16GB - Black
iPad 3 - Black

NEW PC:
Asus EAH6670 (1GB 128 bit)
AMD FX AM3+ (4x3.8GHZ)
ASRock 970 EXTREME3
8GB RAM

Tudvari

bocsi hogy felidegesítettelek,de úgy emlékeztem hogy db-cs téma és ha innen kitörlöm az nem old meg semmit.
+1

Bluerák

Nem idegesítettél fel, ugyan már ahhoz ennyi nem elég  ;D
Örülök hogy sikerült. :)

MacBook Pro 13' 2.26 GHZ, 4 GB RAM - White
iPhone 4S 16GB - Black
iPad 3 - Black

NEW PC:
Asus EAH6670 (1GB 128 bit)
AMD FX AM3+ (4x3.8GHZ)
ASRock 970 EXTREME3
8GB RAM

Kerge

Hy nem tudja valaki, hogy mért nem tudok adatbázist törölni a MySQL szerveremen?
#1034 - Incorrect key file for table 'proc'; try to repair it

Sem SQLYog, sem phpmyadmin nem töröl db-t.



XMas WoW DEV

Tudvari

Lehet hogy ez script,de van olyan spell ami a targetet ellenségessé változtatja?Majd még lesz pár kérdésem csak most nem jut eszembe :D
várom a válaszokat és előre is köszi

matthv

Idézetet írta: Tudvari Dátum 2011 február 27, 04:10:48 DÉLUTÁN
Lehet hogy ez script,de van olyan spell ami a targetet ellenségessé változtatja?Majd még lesz pár kérdésem csak most nem jut eszembe :D
várom a válaszokat és előre is köszi

Szerintem  smart_scripts a legegyszerűbb megoldás, az tud állítani factiont és flaget is, bár nem tudom mire kell pontosan, de db-ből kivitelezhető ez is. Láttam már olyan spellt ami elvileg factiont állít, de konkrétan olyat ami ellenségessé változtatja a targetet nem (javítsatok ki ha tévedek).

Tudvari

hát pedig az ellenségessé állítás kell,mert tudtommal nem lehet playernek frakciót változtatni,de nem tudom.De köszi hogy írtál

Powered by EzPortal