[Linux][Help][RELEASE]MaNGOS Server Repack Ver.6.33 Client 3.3.3 ONLY(Linux)

Indította linuxmangos, 2010 augusztus 15, 03:32:05 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

linuxmangos

[RELEASE]MaNGOS Server Repack Ver.6.33 Client 3.3.3 ONLY(Linux)

    -Description Repack Ver.6.33 (client patch 3.3.3):
    MaNGOS Core commit rev.9884
    SD2 Rev.1688
    Acid 3.0.4
    DataBase Ytdb
    + ActionHouse Bot
    + AntiCheat
    + TeleNpc
    + Honor Npc
    + Mall in Orgrimmar and Stromwind
    Download : http://goliath.fnet.ro/soft/mangos_rev633.tar.gz
    Installation:
      Másold be (mangos_rev633.tar.gz) a /opt/ mappába
    csomagold ki mangos_rev633.tar.gz
    ezzel a parancsal:
    tar xvfz mangos.tar.gz

    1. in directory "/opt/mangos_rev633/etc/" mangosd.conf

    Code:
    RealmID = 1
    DataDir = "/opt/mangos_rev633"
    LogsDir = "/opt/mangos_rev633/logs"
    LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;PASSWORD;realmd" ====> Te MYSQL Password
    WorldDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;PASSWORD;mangos" ====> Te MYSQL Password
    CharacterDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;PASSWORD;characters" ====> Te MYSQL Password
    MaxPingTime = 30
    WorldServerPort = 8085
    BindIP = "0.0.0.0" ====> Te IP-det

    Mentés és exit
    ################################################## ################################

    2.Itt  "/opt/mangos/etc/" módosítsuk a realmd.conf

    Code:
    LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;PASSWORD;realmd" ====> Te mysql password
    LogsDir = "/opt/mangos_rev633/logs"
    MaxPingTime = 30
    RealmServerPort = 3724
    BindIP = "0.0.0.0" ====> Te IP címed
    PidFile = ""
    LogLevel = 3
    LogTime = 1
    LogFile = "Realmd.log"
    LogTimestamp = 1
    LogFileLevel = 3
    LogColors = ""
    UseProcessors = 0
    ProcessPriority = 1
    RealmsStateUpdateDelay = 20
    WrongPass.MaxCount = 0
    WrongPass.BanTime = 600
    WrongPass.BanType = 0
    Save and exit
    ################################################## ##########################

    3. Itt szintén  "/opt/mangos_rev633/etc/" szerkesztjük scriptdev2.conf
    Code:
    ScriptDev2DatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;PSSWORD;scriptdev2" ====> Te mysql password
    Mentés és exit
    ################################################## #######################################

    4.    Hozzunk létre adatbázist és ha meg van olvasstassuk be :

    a. characters
    b. mangos
    c. realmd
    d. scriptdev2


Nagyából ez lenne de ha valaki elakad ír mert szintén én is elakadtam csak nem a telepítébe hanem az indításba =S

~# cd /opt/mangos/bin
~# ./mangos-realmd

megtörténik és válasz.
./mangos-realmd: error while loading shared libraries: libACE-5.6.6.so: cannot open shared object file: No such file or directory

U.i a fájl a mappába ott van a libACE-5.6.6.so file :)

U.i Ezt a témát azért hozztam létre mert nem találok LINUX-al Kapcsolatos Szerver Készítést , a GUIDE-t nem én készítettem. Ugyanígy láttam nem 1 Linux Developer van a fórumon ezért ő segítségüket kérném szépen :)

ident

Hirtelen 2 dolog jut eszembe:

- telepíteni kell a libace-t és nem elég csak odamásolni
- próbáld rootként indítani
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

linuxmangos

#2

ident

A hozzáférés megtagadva azért van mert nem rootként adod ki a parancsot.

sudo parancs

pl.:

sudo apt-get update

Ekkor kérni fogja a jelszavad.

Nem az ubuntu-val van gond csak szerintem nem ismered a linux alapjait. Érdemes átnézni az alap parancsokat mielőtt nekiállsz linuxozni.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

linuxmangos

Idézetet írta: ident Dátum 2010 augusztus 16, 12:44:51 DÉLUTÁN
A hozzáférés megtagadva azért van mert nem rootként adod ki a parancsot.

sudo parancs

pl.:

sudo apt-get update

Ekkor kérni fogja a jelszavad.

Nem az ubuntu-val van gond csak szerintem nem ismered a linux alapjait. Érdemes átnézni az alap parancsokat mielőtt nekiállsz linuxozni.

Igen kéri a jelszót beütöm és azután írja hozzáférés megtagadva egyként most kezdtem el foglalkozni vele 3-4napja de az Ubuntu nem találom legjobbnak Debian az ajánlott ilyenekre :)
Tehát most ez olyan hogy Windows XP fut a Szerver de miért ne futna Windows Server 2008 is ?! :D
Csak XP jóval könnyebb mint a WS2k8 :D

ident

Akkor egyszerűen nincs root futtatási jogod azzal a userral amivel a parancsot ki szeretnéd adni. Lépj be rootként és adj megfelelő jogokat a userodnak (ne a root-ot használd!).

Az Ubuntu pedig Debian alapokon csücsül. Remélem nem az a fajta-féle vagy aki a debiant majd grafikus felületen akarja szerverként üzemeltetni :) Ha az ubuntu nem megy, akkor a debian sem fog, a suse sem, a fedora sem, de a mandriva sem, csak hogy az ismertebbeket írjam. Alap és falak nélkül ne építs tetőszerkezetet, mert összedől.

Ha már eleve fent van az ubuntu akkor az ubuntu.hu oldalon nagyon részletes leírás van az op.rendszerről és az alapokról is. Ha az alapján sem igazodsz el, akkor az ubuntu erőssége a közösségben keresendő tovább, hihetetlen sokan és sokat segítenek ha beregisztrálsz és olyan kérdést teszel fel, ami még nem szerepel sehol (ez nagyon ritka). Arra viszont allergiásak ha már meglevő/megválaszolt kérdést teszel föl és arra se számíts hogy wow specifikus kérdésekben majd reagálnak (de lehet fognak).

Azt mondjuk nem nagyon értem, hogy miért repackot akarsz, főleg hogy miért linuxra ha már repack O.o Pár parancs kiadásával leforgathatod magadnak az egészet. Erről pedig leírás a mangos oldalán van. Trinity-t meg még egyszerűbb forgatni.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

linuxmangos

Köszy szépen végül is nagyjából rájöttem :)
Privibe kérhetnék tőled egy MSN-t ?! :)
Mivel nem vágom annyira és ha elakadok akkor lenne pár kérdésem :)
( Természetesen nem zaklatás szerű lenne a dolog :D )

ident

Nem használok msn-t, a fórum pedig tapasztalatok megosztására van. Az ubuntu.hu pedig szintén hatalmas fórummal rendelkezik és hatalmas felhasználói táborral akik kiemelkedően segítőkészek (többek közt ezért is olyan népszerű). Szóval miért maradna kettőnk közt a trutyi msn-en (igen, nagyon utálom az msn-t)?
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Action

Halkan megjegyezném, hogyha legközelebb topicot nyitsz akkor kérlek a címét rövidítsd le, legalábbis ne álljon egy regényből.
A WORD elszáll, az írás megmarad.

crank69

sziasztok én is linuxos vagyok viszont ha valaki részletesebben letudnáá irni ezt a szerver készitést privátban vagy valahol megköszönném windowson tudom de linuxhoz még uj vagyok és azért a szeró mégiscsak jobb linuxon előre is köszi a választ bb^^


crank69

#11
Idézetet írta: ident Dátum 2010 augusztus 23, 01:35:00 DÉLUTÁN
http://www.trinitycore.info/index.php?title=Installing_TrinityCore_on_recent_Linux-based_systems

köszi szépen a választ keresek egy debiant mert ubuntun nemhiszem h menne:D
külömben találtam énis egy leirást ubuntura most tesztelem hát remélem hogy sikerül ..:)

Skyne

Idézetet írta: crank69 Dátum 2010 augusztus 23, 01:55:54 DÉLUTÁN

köszi szépen a választ keresek egy debiant mert ubuntun nemhiszem h menne:D
külömben találtam énis egy leirást ubuntura most tesztelem hát remélem hogy sikerül ..:)

megy ubuntun is minden gond nélkül =)

crank69

#13
Idézetet írta: Skyne Dátum 2010 augusztus 23, 03:24:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: crank69 Dátum 2010 augusztus 23, 01:55:54 DÉLUTÁN

köszi szépen a választ keresek egy debiant mert ubuntun nemhiszem h menne:D
külömben találtam énis egy leirást ubuntura most tesztelem hát remélem hogy sikerül ..:)

megy ubuntun is minden gond nélkül =)

hát oké bocsicsak most lettem linuxos mert eddig windows-on csináltam de nemvolt valami nagyon jó igyhát gondoltam megnézem linuxot tanulgatom épp... (javitva)

ident

Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Powered by EzPortal