Host bannolása

Indította Svejk, 2010 augusztus 28, 04:49:36 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Svejk

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami mód egy egész szolgáltató bannolására? Pl. én a norvég telenort bannolnám a szerveremről.

Skyne

#1
nem szükséges core módosítás, csak egy jó tűzfal és egy kis találékonyság ;)

de most összedobtam a core módosítást hozzá: http://pastebin.com/GMHnQ9Nc
realm adatbázisba másold le az ip_banned tábládat, host_banned névre, azon belül ip mezőt nevezd át host-ra, banolhatsz teljes hostot (de minek mer az ugyanaz mint ip ban) vagy tartományt pl.: host mezőbe tonline.hu és akkor mindenki akinek a hostja tonline.hu-ra végződik acc banned hibaüzit kap...

NevemSenki

Idézetet írta: Skyne Dátum 2010 augusztus 28, 06:40:52 DÉLUTÁN
nem szükséges core módosítás, csak egy jó tűzfal és egy kis találékonyság ;)

de most összedobtam a core módosítást hozzá: http://pastebin.com/GMHnQ9Nc
realm adatbázisba másold le az ip_banned tábládat, host_banned névre, azon belül ip mezőt nevezd át host-ra, banolhatsz teljes hostot (de minek mer az ugyanaz mint ip ban) vagy tartományt pl.: host mezőbe tonline.hu és akkor mindenki akinek a hostja tonline.hu-ra végződik acc abnned hibaüzit kap...

Szép!
Tökéletes válsza, szerintem már lehet kérdezni.
Egyébként miért szeretnél egy egész szolgáltatót Bann-olni?

Üdv.: Senki

Svejk

Nagyon szépen köszönöm a választ! Azért kell ez, mert van egy hacker aki folyamatosan feltör accountokat éstörli a 80as karaktereket. IPban, account bann nem igazán segít, mert mindig változik az IPje.

wex

Idézetet írta: Svejk Dátum 2010 augusztus 29, 02:12:39 DÉLUTÁN
Nagyon szépen köszönöm a választ! Azért kell ez, mert van egy hacker aki folyamatosan feltör accountokat éstörli a 80as karaktereket. IPban, account bann nem igazán segít, mert mindig változik az IPje.

szerintem lehet ip-re is bannolni, ahogy ezt skyne is mondja... pl. ha az illeto ip-jenek feltetelezzuk csak az utolso 2 szam valtozik, a tobbi az marad, akkor is ki lehet bannolni ugy h ne tudjon visszajonni (es gondolom senki mas arrol a szolgaltatorol).

Pelda: 12.34.567.890 es ha csak a 890 valtozik masra, akk a 12.34.567-et ban es sztem igy is mukodne a dolog.
Nem probaltam ki.

Skyne

Trinity-n biztos nem működik, emiatt:
"SELECT * FROM ip_banned WHERE ip = '%s'"

csak teljes IP egyezés esetén lesz eredménye a mysql lekérdezésnek

DoomKiller

És talán így? :D

255.255.255.ami változik

Skyne

nemlehet vele trükközni, mivel ez az emunak egyetlen string csak pontos egyezés esetén érvényesül a ban

Powered by EzPortal