Szerver gép!!!

Indította ewo, 2010 szeptember 30, 07:45:25 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

ewo

Hello

Na akkor az lenne a kérdésem h van 10000000 ft-m betűben egymillió.
És arra lennék kíváncsi h egy 2000-4000 slot os szerver gépet szeretnék beszerezni de nem nagyon tudom mi kell a gépbe és azt sem tudom honnan szerezzem be. Tehát a kérdésem 1. hogy minek kell jónak lenni a gépben  pl:ram,
Vagy ha valaki tud adni egy linket egy szerver gépről ami eladó azt szívesen elfogadnám.
És csak hogy ne legyen kérdezősködés nem egy szerveren lessz 3000 ember :D hanem kb 10-20 és 3 negyede nem magyar. köszönöm :)

ident

10-20 embernek egy normál asztali gép is megfelelő szervernek ami kijön kb. 100-120e Ft-ból.

Ha külföldiek, akkor 2 dologra kell figyelned:

- a host ahol a gép van mekkora sávszélességet biztosít adott külföldi irányba
- külföldön érdemesebb-e egy szervert hostoltatni ha megoldható a fizikai elhelyezés, vagy inkább bérelni, bérléskor online elintézhető minden, ajánlott a németeknél hostoltatni a nemzetközi sávszélességük miatt (nagyobb szerverek is németországban hostoltatnak)
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

devil

Idézetet írta: ident Dátum 2010 szeptember 30, 07:57:54 DÉLUTÁN
10-20 embernek egy normál asztali gép is megfelelő szervernek ami kijön kb. 100-120e Ft-ból.

Ha külföldiek, akkor 2 dologra kell figyelned:

- a host ahol a gép van mekkora sávszélességet biztosít adott külföldi irányba
- külföldön érdemesebb-e egy szervert hostoltatni ha megoldható a fizikai elhelyezés, vagy inkább bérelni, bérléskor online elintézhető minden, ajánlott a németeknél hostoltatni a nemzetközi sávszélességük miatt (nagyobb szerverek is németországban hostoltatnak)

Ident picit benézted:D
Nem azt írta h 10-20 ember lesz:D hanem, hogy 10-20 szerveren 3-4ezer ember, gondolom a 10-20 szerver ezen az 1 gépen lenne.

ToMa3757

Ilyen szintű szervernek szvsz jó nagy teljesítményű proci (nem árt ha kettő kettő van Vigyorog(itt elég pl 2*2.6 (ami 4magos... Vigyorog))) és jósokram  Vigyorog szerintem 32gb-s nagyságrend körül(nem árt ha több) Vigyorog

szvsz 2 gépet vegyél egy nagyobb proci, nemtúlsok ram, SSD(hát pár darab:D) ezt maga a szervernek és 1 gépet csak a mysqlnek sok ram kisebb proci arányban..

és  mindenképpen 1gb/s es net  ha úgy döntesz h 2 gépet veszel akkor meg 1 gépre 1gb/s a másikra pedig egyáltalán nem kell csak LAN(vagy vmi hasonlón Vigyorog) legyen a másik gépen =)

$0undX

Az is fontos ha ilyen méretekben akarsz szervert üzemeltetni hogy a hardver csak 1 fele a dolgoknak, fontos milyen emu fog futni, mert 1 alap tc-vel ez nem lesz kivitelezhető szerintem.  :)

Speeros

#5
A szerver
Html/Css/JavaScript/Php/C++/Mangos framework
CNC esztergályos, marós

Markmester

Hát ez nagymértékben attól is függ milyen emut futtatsz...


Markmester ejtsd: LE NE EJTSD!!!!!!!

ArcEmu - "Alcohol Rehabilitation Center for Enthusiastic Moms and the Unemployed"

$0undX

A támadás ha nem megosztott akkor lazán ledobod az ip-t és kézcsók de ha ddos (megosztott) akkor már kezdhetsz gondolkozni.  :D

Girosz

Ekkora méreteknél már tényleg érdemes kettéválasztani a dolgot. Szerintem valahogy így kéne kinéznie:

Server 1:
3000 embernél a 32 gb ram az a minimum, főleg ha több szerver fut egyszerre. Legalább 2 500 Gb-s vinyó (de ink több) raidba kötve (adatvesztésnél hasznos, pl.: megfő a fővinyó), procinak mondjuk egy Core i7, és olyan alaplap, ami mindezt támogatja. A ramnál fontos a feldolgozási sebesség is (magyarul szart sem érsz 32 gb 800 mHz-es rammal). Ez szolgálná ki az emulátorokat.

Server 2:
4-8 Gb ram (szintén számít a feldolgozási sebesség), procinak bőven elég valami kétmagos cukiság, pl egy core i3. Szintén 2 500 Gb-s vinyó raidban, és ehhez megfelelő alaplap. Erre jöhetnek a webtárhelyek, és a mysql szerver.

Érdemes a két gépet lanba kötni (ha jól  tudom van ilyen lehetőség hostoknál), így biztonságosabb a mysql használata is, és gyorsabb is.

Ha nincs alaplapra integrált videókártya (és miért lenne egy szerveralaplapon? :D), akkor vedd meg a legolcsóbbat ami létezik, de persze figyelj rá, hogy bele tudd préselni a foglalatba.

Ja és ekkora méreteknál már tényleg nem árt a gigabites net.

ui.: sok olyan dolgot írtam, amit már írtak előttem. Nem őket másolom, hanem egyrészt megerősítem az ő álláspontjukat, másrészt ki is egészítettem őket helyenként.

hunti

dos is lazán megfektet ha nem a szolgáltató dobja el a csomagokat pl routeren, mert ugyanúgy bemegy a gépedre az adat :)

szerverbe ssd-t venni nem túl jó ötlet, gyorsan kinyírja a sok írás/olvasás

ewo, ha komolyabban érdekel egy nagyobb gép vásárlása, keress fel msnen, megbeszéljük hogy mit hogyan

Speeros

szvsz Forditva 32giga ram a mysql szerónak... ha van egy kis eszed az összes táblát benyomod ramba oszt csok.
Html/Css/JavaScript/Php/C++/Mangos framework
CNC esztergályos, marós

Girosz

Én nem úgy vettem észre, hogy mysql enné a memóriát, mellesleg a szerver pontosan ezt csinálja.... Minden adatot behúz memóriába mysql-ből, és csak néha nyúl hozzá.

Ja és nem csak dos-al lehet támadni egy szervert. Amúgy meg szvsz kikapcsolod a pingelés fogadását a szerveren, és nem tudnak dosolni.

Speeros

Pont ez a lényeg: ha mysqlbenaz összes db-d mittomén 5 gigát nyom, akkor érdemes memory engine-t használni. És akkor már zabálja a ramot. Ezzel azt éred el hogy a mysql semennyiben nem fogja akadályozni az adatáramlást. (ha valami szarul írok bocsájtsátok meg nekem mert félig már részeg vagyok :D)
Html/Css/JavaScript/Php/C++/Mangos framework
CNC esztergályos, marós

hunti

attól még hogy kikapcsolod a pingelést, az adat eljut a hálózati kártyáig, és lefoglalja a sávszéledet ugyanúgy mintha fogadnád :D (különbség csak annyi, hogy ha kikapcsolod, akkor csak az egyik irányba döglik le a sávszéled, és nem két irányba, de azzal se jutsz te előbbre) -> dos-t csak úgy tudod kivédeni, hogy magasabb szinten, tehát szerver hosting dobja el routeren/switchen a csomagokat

mysql nem eszi a memóriát? végül is default configgal persze hogy nem...

Girosz

#14
M

Powered by EzPortal