Trinityre npc/loot-kereső

Indította Mane, 2010 október 13, 09:31:58 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Mane

Sziasztok, hogyan tudnék valami olyat csinálni, amivel a játékos megkereshetné, hogy egy adott npc a helyén van-e? Tehát mint wowheaden beírja a nevét, és kidobja, hogy a szerveren hol van az npc? Vagy térképpel, vagy koordinátával.
Illetve lootot is jó lenne nézni vele, hogy adott item benne van-e az npc-ben és hány %-al. Ez sok fölösleges (és valójában nem hibás) bugjelentéstől kímélne meg bennünket és játékosokat egyaránt.
(TrinityCore2, 3.3.5, 8922
-s core rev, és hostingos)

$0undX

Szia!

PHP-val. A hostingnál gondolom hozzá tudsz férni a webtárhelyről az sql szerverhez, php-val rákapcsolódsz, mondjuk kinyomatsz a felhasználóknak 1 textboxot, a creature_template táblából lekéred azokat a mezőket amelyekben a név hasonlít a beírthoz (SELECT * from creature_template where name LIKE 'abc' ) , innentől minden, html,php,css,javascript kérdés, formázhatod, csicsázhatod, stb... de a módszer maga az ez :)

Girosz

... WHERE name like '%abc%'

Keresel valahol egy wow térképet, és kiszámolod, hogy a wowon belüli koordináta rendszer mekkora egységekkel számol, és beosztod a képet is annak megfelelően (kb 8. osztályos matek ;D). Ha ez megvan, akkor a megadott koordinátára odalöksz egy pöttyöt (mondjuk egy gif). A loot lekérdezése meg tényleg csak egy sql lekérdezés. Nem egyszerű megcsinálni, de nem is kell hozzá hatalmas szaktudás.

NevemSenki

Idézetet írta: Girosz Dátum 2010 október 13, 10:02:57 DÉLUTÁN
... WHERE name like '%abc%'

Keresel valahol egy wow térképet, és kiszámolod, hogy a wowon belüli koordináta rendszer mekkora egységekkel számol, és beosztod a képet is annak megfelelően (kb 8. osztályos matek ;D). Ha ez megvan, akkor a megadott koordinátára odalöksz egy pöttyöt (mondjuk egy gif). A loot lekérdezése meg tényleg csak egy sql lekérdezés. Nem egyszerű megcsinálni, de nem is kell hozzá hatalmas szaktudás.

Én pont ebbe kezdtem bele, csak 1.12.1-es TrinityZero-nál 2 nappal ezelőtt.
Most ott tartok hogy sikerült kivadásznom a Cliens-ből a képeket, megcsináltam a térképek egy részét, és most állítom össze a szerkezetet.
( Az a baj hogy kicsit lassan haladok, mert minden egyes kis képet magamnak kell összerakni, mivel 1.12.1-hez hogy is mondjam... nagyon kevés infó és képanyag van. )

Üdv.: Senki

Mane

#4
Köszönöm, megpróbálok ügyködni valamit. Egyébként valami ilyesmire gondoltam: http://db.vanilla-wiki.org/ És azt hiszem Nightmarenek is van ilyen 3.3.5re csak nem tudom már a címét :) AZért írom, mert az is trinity ha minden igaz, és lehet, hogy van egy elterjedt program erre, ha netán ismeri valaki, szóval nem lenne rossz ha lenne valami alap mert php-ban nem vagyok valami ügyes :) Meg hát mégiscsak a wowheades skin a jó :) De ha nincs akkor is megoldom valahogy :D
Senki, neked pedig sok sikert, jó, hogy vannak ismét classic szerverek.

ident

Nem tudom hogy vanilla db-ben is volt-e már referenced loot, ha igen akkor arra kell csak figyelni hogy ha a creature_loot_template.mincountOrRef < 0 (kisebb mint nulla azaz negatív) akkor a referencedből olvassa ki.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Powered by EzPortal