Számítógép problémák, kérdések, tanácsok ! | NEM DÍSZ |

Indította Action, 2010 november 03, 03:17:54 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Action

Ezentúl ha bárkinek bármilyen kérdése van számítógép ügyben, legyen az szoftveres vagy hardveres, azt itt tegye fel !
Ha tanácsod és ötleted van ezekkel kapcsolatban akkor azt ide írd és ha valamilyen problémába ütköztél amire eddig még nem találtál megoldást, akkor azt is itt ecseteld el nekünk.

Az ilyen illetve a hasonló témával foglalkozó topicok törlésre fognak kerülni.
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Methos

#1
Akkor egy p

ident

Idézetet írta: Methos Dátum 2010 november 03, 03:36:06 DÉLUTÁN
Akkor egy példa:

Tegyük fel hogy nagyobbra állítod a felbontást mint amit bír a monitorod...

Semmi kép, csak egy szép kis jelzés a képernyő közepén hogy a dolgok nem stimmelnek.

A megoldás nagyon egyszerű:

1. Restartold a gépet

2.Mielőtt a winfos betöltene szépen gyorsan kezdd -el nyomogatni az F8 -at és végül válaszd majd ki a vga módban való indítást.

Ez vissza állít mindent alapra és a probléma megoldódott.

Kiegészítésként:

Már az ezredfordulón is rákérdezett felbontás-váltás után a windóz (még a '98 is tudta) hogy megtartom-e a beállítást és 15 másodpercig ha nem kattintottál rá akkor automatán visszaállt. A probléma esetleg játékoknál, programoknál, azokból való kilépéskor fordulhat elő, na akkor reset. Resettel viszont nem kell csökkentett módban indítani, hiszen nem megfelelően lett leállítva a gép, ilyenkor bootolásnál feljön minden esetben egy menü ami erre figyelmeztet. Ekkor lehet a normált is választani, hiszen nem kerültek mentésre a rendszeren eszközölt változtatások amiket normál esetben a leállításkor elment a windóz. De lehet azt az opciót is választani, hogy előző helyes konfiguráció betöltése.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Methos

Üdv!

A közel jövőben majd venni szeretnék egy laptopot  és a véleményeteket kérném ki efelől, milyen márkájú laptopot ajánlanátok, tapasztalatok stb. Annyi kérdésem lenne még hogy mit gondoltok erről a laptop -ról? http://www.aqua.hu/lenovo-ideapad-g560a-notebook-fekete-win7-hp-59-044710-112625.html

ident

Amit linkeltél az egy nagyon jó kis lapos :) IBM mindig is egy kicsit drága volt, de nagyon stabil laptopok. Én ASUS párti vagyok, de a HP-k is jók, ACER utóbbi pár évben szépen feljött, igazából már nincsenek akkora különbségek és már csak az számít hogy neked mire kell és olyan hardverrel vásárold meg, tehát már inkább csak árbéli különbségek vannak.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced


Action

Nem feltétlen a márka a lényeg hanem, hogy mit tartalmaz.
Ez persze nem mindig igaz. :)
A WORD elszáll, az írás megmarad.

chopin42

Üdv! Egy egészen idegesítő problémám lenne, mégpedig: bizonyos alkalmazásoknál, zenehallgatásnál skype, játékok stb egyszerűen elmegy az 5.1 hangzás, a 6 hangfalból sima sztereó lesz (vagy az se), mélynyomó off...
Elég idegesítő, itt egy  példa: winamp be, szól ahogy kell, elindítok valamit pl skype és egyből ratyi lesz minden, ahogy kinyomom a skype-to jó megint...
Hardver:
proci: C2d e8400
alaplap: Asus p5q deluxe
Relatek alaplapi integrált hangkari (fos de nem hiszem h e miatt van)
oprendszer win 7 ultimate...minden frissités driver a helyén
és nem akar működni...gugliztam mielőtt leoltana valaki hasonló problémát láttam, megoldást nem igazán...
Ha valaki tud értelmes tippet mondani azt megköszönném

Action

Szoftveroldali hiba lesz szerintem, nem a hardverekkel lesz a gond.
Van valami olyasmi opció, hogy telefonhívás esetén a többi hangot némítja, talán ezt kell visszaállítani de ezzel a W7 hanggal nekem is mindig problémám van. :/
Szerintem kb. összezavarja a csatornákat és ettől van a probléma.

Utánanézek picit.
A WORD elszáll, az írás megmarad.

chopin42

Idézetet írta: Action Dátum 2010 december 10, 10:25:31 DÉLUTÁN
Szoftveroldali hiba lesz szerintem, nem a hardverekkel lesz a gond.
Van valami olyasmi opció, hogy telefonhívás esetén a többi hangot némítja, talán ezt kell visszaállítani de ezzel a W7 hanggal nekem is mindig problémám van. :/
Szerintem kb. összezavarja a csatornákat és ettől van a probléma.

Utánanézek picit.

Kösz, igasából a Skype-ot csak példának hoztam...konkrétan az a gond h néha megszűnik az 5.1 (ill legtöbbször)

ident

Teljesen logikus hogy ha használod a hangkártyád jelen esetben a winamp-pal és ráindítasz mégegy olyan programot ami használja a hangkártyát, akkor kiüti. Ez a legmárkásabb hiperszuperultramodern hangkártyákkal is ugyanígy lesz.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

hunti

Idézetet írta: chopin42 Dátum 2010 december 10, 09:43:39 DÉLUTÁN
Üdv! Egy egészen idegesítő problémám lenne, mégpedig: bizonyos alkalmazásoknál, zenehallgatásnál skype, játékok stb egyszerűen elmegy az 5.1 hangzás, a 6 hangfalból sima sztereó lesz (vagy az se), mélynyomó off...
Elég idegesítő, itt egy  példa: winamp be, szól ahogy kell, elindítok valamit pl skype és egyből ratyi lesz minden, ahogy kinyomom a skype-to jó megint...
Hardver:
proci: C2d e8400
alaplap: Asus p5q deluxe
Relatek alaplapi integrált hangkari (fos de nem hiszem h e miatt van)
oprendszer win 7 ultimate...minden frissités driver a helyén
és nem akar működni...gugliztam mielőtt leoltana valaki hasonló problémát láttam, megoldást nem igazán...
Ha valaki tud értelmes tippet mondani azt megköszönném
Tedd fel a Realtek gyári szoftvercsomagját (Realtek HD Audio Manager), utána jó lesz.

Idézetet írta: ident Dátum 2010 december 11, 12:09:39 DÉLELŐTT
Teljesen logikus hogy ha használod a hangkártyád jelen esetben a winamp-pal és ráindítasz mégegy olyan programot ami használja a hangkártyát, akkor kiüti. Ez a legmárkásabb hiperszuperultramodern hangkártyákkal is ugyanígy lesz.
Legolcsóbb hangkártyák is már évek óta tudják ezt a funkciót, pl bármikor játszhatsz és hallgathatsz zenét egyszerre, és mindkettőnek lesz normális hangja

ident

Átgondolva igaz, mivel külön sávot nyit a másik programnak.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

chopin42


Action

Amúgy ha már itt tartunk.
Valaki tud megoldást a W7 5.1 hang ügyében?

Köztudott, hogy csak úgy működik a mély, ha "room" funkcióra van állítva a hatás.
Ezt már orvosolták?
Lehet le vagyok maradva... :)
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Powered by EzPortal