Számítógép problémák, kérdések, tanácsok ! | NEM DÍSZ |

Indította Action, 2010 november 03, 03:17:54 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

NevemSenki

Négyes Asus lap, 2db 512-es ddr1 ram, egy 1,8gh-es proci, egy CD-rom, és egy Merevlemez.
Telepítésnél kékhalált kapok, mintha szektorhibás lenne a vinyó. Egy del gépben a vinyó hiba nélkül üzemel.
Toltam rajta egy schdisk-et (vagy hogy írják, sose fogom tudni leírni) de a helyzet ugyan az.
A del gépben minden jó, a másikban pedig nem. Default-ra tettem minden Bios beállítást, már procit is és videókártyát is cseréltem. És pont ott tartok mint előtte. Átpakoltam a Del gép minden mozdítható dolgát a másik lapba, még a tápot is, és mindig, az összetevők regisztrálásán, mikor már csak pár perc van, jön a kékhalál.
Gondoltam particiókra osztom, hát megtettem, egy 5GB-sre, és és a maradék hozzávetőlegesen 35 GB-re.
Az 5GB-sre próbáltam újra a telepítést és a hiba ugyan az, kékhalál.

Valami ötlet?
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

hunti

GiZM:
Minden táp melegedik (egy bizonyos szinten), ezért van rajtuk a ventilátor. Minden esetre próbáld ki a régivel is, ha továbbra is ez a hiba, ki lehet zárni a tápegység hibát.

NevemSenki:
Írd le mi a kékhalál STOP Code-ja, vagy googlizz rá, adhat valami kiindulási alapot.

Raisen

Tegyed fel a vinyóra másik gépen a windowsot ha kékhalál felrakott winben próbáld meg a ram slotokban cserélését egyenlőre egyet hagyjál bent és a nem használt helyre rakjad be v ha nincs akkor ki sakkozod nálam volt, hogy valami miatt össze zavarodott cserélgettem a slotokba 2 gb ramal toltam majd pár hónapra rá vissza tettem a többi 2 gb-t és semmi baja nem volt :D


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

NevemSenki

Megpróbálta.

A helyzet az, hogy a Del géppel tökéletes, feltelepítettem, minden tök jó. Átdobtam a Ram.-ot, és a vinyót a másik gépbe. Így azt értem el, hogy az Xp az Üdvözöljük ( Vindoz XD Csókolom ) képernyő előtti, pár másodperces fekete képernyőnél újraindítja a gépet.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Raisen

#109
Hát passz próbálj meg egy cmos restartot ha a régi alaplapod van 3 tüsi az elem közelében bal és középen van a jumper át teszed jobb oldalra, hogy a közép jobboldalit zárja vársz 5 mp vissza rakod bal közép zárásra hátha valami a biosban nem kóser illetve nézd át a kábeleket minden frankón rá van pattintva :D Ha már mindenki itt gyűlt most össze utólag ide írnám hamarosan elkezdem a videós cuccot majd ha össze jön a lóvé megrendelem a gép alkatrészeket aztán 0 ról össze rakom vagy ha hiba történik ezzel a géppel és sikerül megjavítanom megosztom videóban.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

hunti

Ha egyik gépen feltelepíted windowst, és átrakod a vinyót másik gépbe, a windows nem fog elindulni, mert más az alaplap. Erre, és sokszor a merevlemez vezérlő megváltozására a windowsok sajnos nagyon érzékenyek. Viszont sysprep nevű program át tudja konfigolni a windowst hogy az egy ilyen alaplap cserét is túléljen.

Esetleg megpróbálhatod azt is, hogy fordítva csinálod a két particiót, előre a nagyot, és a merevlemez végére 5gb-t, és oda próbálsz telepíteni.

zerus

Idézetet írta: hunti Dátum 2012 november 29, 12:10:11 DÉLELŐTT
Ha egyik gépen feltelepíted windowst, és átrakod a vinyót másik gépbe, a windows nem fog elindulni, mert más az alaplap. Erre, és sokszor a merevlemez vezérlő megváltozására a windowsok sajnos nagyon érzékenyek.

Akkor csak te vagy a mázlis, mert én ilyen gonddal még sosem találkoztam....

NevemSenki

Idézetet írta: zerus Dátum 2012 november 29, 08:50:01 DÉLELŐTT
Idézetet írta: hunti Dátum 2012 november 29, 12:10:11 DÉLELŐTT
Ha egyik gépen feltelepíted windowst, és átrakod a vinyót másik gépbe, a windows nem fog elindulni, mert más az alaplap. Erre, és sokszor a merevlemez vezérlő megváltozására a windowsok sajnos nagyon érzékenyek.

Akkor csak te vagy a mázlis, mert én ilyen gonddal még sosem találkoztam....

Én már csináltam ilyet. Windovs Xp Home Edition túléli még az össze hardver cseréjét is egy időben. Nem tudom mi a fene lehet ezzel a lappal. Megpróbálom a a Jumper alapú Bios reset-et, majd kipróbálom még a partíciós dolgot is.
Köszönöm a válaszokat.

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

Nobody

Lehet hulye kerdes lesz de eddig winxp sp3(ami 32bites)-t hasznaltam tegnap felraktam a win7(64)-es nagyon rosszul megy meg a task manager ben is a wow 500mb+ memoriat foglal mig winxp(sp3,32) alatt 170-230 kozott volt ez a szam :(...de jojon a "hulye kerdes" winxp ami 32 bites es sp3 as vagy winxp ami 64 bites es sp2 es a jobb?  :P

Zolee

Idézetet írta: Nobody Dátum 2013 január 19, 05:16:54 DÉLUTÁN
Lehet hulye kerdes lesz de eddig winxp sp3(ami 32bites)-t hasznaltam tegnap felraktam a win7(64)-es nagyon rosszul megy meg a task manager ben is a wow 500mb+ memoriat foglal mig winxp(sp3,32) alatt 170-230 kozott volt ez a szam :(...de jojon a "hulye kerdes" winxp ami 32 bites es sp3 as vagy winxp ami 64 bites es sp2 es a jobb?  :P

Tulajdonképpen Windows XP-ből, nem létezik 64 bites, csak 32 bites... Mivel ezt abban a rendszerben nem oldották meg, ezért csak elnevezték "64 bit"-nek. :) Tehát lényegében véve mindegy, hogy SP3, vagy SP2, amelyik számodra jobb.

Nobody

  ::) Wikipedian azt olvastam 2003 ban a Microsoft kiadott 64 bites Windows XP valtozatot.

Zolee

Igen, de ha másokat is megkérdezel, szerintem mindenki azt állítja, hogy ilyesmi nem létezik. Valóban volt tervben ennek a rendszernek az optimalizálása 64-bitre, de végül otthagyták úgy ahogy van... :D
Emiatt semmiképp nem ajánlom azt, aminek a nevében még véletlenül is benne van a "64 bit", Windows XP esetén.

Raisen

#117
Nincs több mint 4 gb ramod csakis 32 bitest ajánlok és abból is a win 7 ultimate változatot. Személy szerint nekem a win 7 tetszik a legjobban. Egész hasznos dolgokkal kibővült és stabilabb lett a rendszer az alap win 7 ami rajt volt a gépemen home változat 2 évig használtam aztán cseréltem ultimate-ra. Win 7 sokat eszik alapjáraton is de le lehet butítani (Teljesítményre optimalizált mód) . 32 bites esetén minden szükséges programmal 700-900 mb körül eszik 64 bites esetén 1,2-1,4 gb-ig ezek az értékek változók minél több ramot pakolsz a gépbe a win annál többet kajál fel alapjáraton. Játékra mindenképp win 7 vagy win 8.


▀█▀ █▀▀▄ █▀▀ █▀▀█ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▀█ █░█ █▀▀█ █▀▀ █▀▀ ░ █░░█ █░░█
▒█░ █░░█ █▀▀ █░░█ ▒█▀▀▄ █▄▄█ █▄▄▀ █▀▄ █▄▄█ █░░ ▀▀█ ▄ █▀▀█ █░░█
▄█▄ ▀░░▀ ▀░░ ▀▀▀▀ ▒█▄▄█ ▀░░▀ ▀░▀▀ ▀░▀ ▀░░▀ ▀▀▀ ▀▀▀ █ ▀░░▀ ░▀▀▀

Armani

Idézetet írta: Zolee Dátum 2013 január 19, 05:31:44 DÉLUTÁN
Igen, de ha másokat is megkérdezel, szerintem mindenki azt állítja, hogy ilyesmi nem létezik. Valóban volt tervben ennek a rendszernek az optimalizálása 64-bitre, de végül otthagyták úgy ahogy van... :D
Emiatt semmiképp nem ajánlom azt, aminek a nevében még véletlenül is benne van a "64 bit", Windows XP esetén.


Sziasztok !


Én cáfolnám hogy nem létezik mert nekem megvan eredetibe a Windows Xp x64 Angol gyári verzióba és mui val lehet magyarosítani és sokkal strapabíbor mint a szaros 32bites bár xp már felejtős op rendszer elavult nem támogatott már lassan . Tehát létezik 64 bites csak magyar nincs belőle !!!!!

Nobody

#119
Koszonom szepen a valaszokat :D....amugy megkerdeztem egy Szamitastechnikai bolti eladot azt mondta amit Raisen ..ha 4GB alatt van a RAMom akkor 32bit es Win el jobban jarok mert a 64 bites lenyegesen tobb memoriat eszik mint a 32 es ....hath kicsit mar belefaradtam ebbe a windows telepitesbe  :D...amugy a romom is rossz szoval eleg fura mondon telepitek (2windows van a gepemen....)...nah de most nincs penzem DVD rom ra vagyis van csak van fontosabb most a ROM nal :P

Powered by EzPortal