Számítógép problémák, kérdések, tanácsok ! | NEM DÍSZ |

Indította Action, 2010 november 03, 03:17:54 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

.TouCH

Tanulj egész nap, játssz egész este!

Action

Nekem egy olyan problémám lenne a laptomomnál, hogy állandóan felpörög (gondolom a winchester).
Ha picit nagyobb az igénybevétele (több programot is futtatok egyszerre) egyből mint egy ipari gép felpörög és elkezd felmelegedni... nem forrósodik be, szépen lehűti magát de idegesítő mert ezáltal lassabb is lesz. :/

Ötlet?
A WORD elszáll, az írás megmarad.

ident

Idézetet írta: Action Dátum 2011 február 17, 11:23:20 DÉLELŐTT
Nekem egy olyan problémám lenne a laptomomnál, hogy állandóan felpörög (gondolom a winchester).
Ha picit nagyobb az igénybevétele (több programot is futtatok egyszerre) egyből mint egy ipari gép felpörög és elkezd felmelegedni... nem forrósodik be, szépen lehűti magát de idegesítő mert ezáltal lassabb is lesz. :/

Ötlet?

Az nem inkább a hűtőventi? Biosban APM-mel játsz egy kicsit, hogy ne teljesítményfüggően szabályozza a fordulatszámot, ekkor viszont fixen fog "pörögni". Esetleg ha van hozzá külön kezelő szoftver akkor abban.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Action

Idézetet írta: ident Dátum 2011 február 17, 12:23:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Action Dátum 2011 február 17, 11:23:20 DÉLELŐTT
Nekem egy olyan problémám lenne a laptomomnál, hogy állandóan felpörög (gondolom a winchester).
Ha picit nagyobb az igénybevétele (több programot is futtatok egyszerre) egyből mint egy ipari gép felpörög és elkezd felmelegedni... nem forrósodik be, szépen lehűti magát de idegesítő mert ezáltal lassabb is lesz. :/

Ötlet?

Az nem inkább a hűtőventi? Biosban APM-mel játsz egy kicsit, hogy ne teljesítményfüggően szabályozza a fordulatszámot, ekkor viszont fixen fog "pörögni". Esetleg ha van hozzá külön kezelő szoftver akkor abban.

Köszi a segítséget, nemsokára ránézek, mert picit irritáló, hogy fél éves sincs de úgy búg mint egy 30éves gép...
A WORD elszáll, az írás megmarad.

ati1993

Sziasztok!

A Segítségeteket szeretném kérni Notebook vásárlásában  :D

Azonos árkategóriás laptopok közül nemtudok dönteni!

Csináltam egy táblázatot,amiben ezeket hasonlítom össze, de ígysem megy x)

Szóval a véleményetekre lennék kíváncsi,hogy ti ezek közül melyiket Vennétek meg!  :)


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Vagy ha esetleg hasonló Árkategóriéban tudnátok jobbat,osszátok meg velem! :)

Előre is köszönöm.
Légyszives ha felveszel MSN-re írd már megjegyzésnek hogy wowemuról vagy,köszi! :D

Action

Idézetet írta: ati1993 Dátum 2011 február 20, 09:38:03 DÉLUTÁN
Sziasztok!

A Segítségeteket szeretném kérni Notebook vásárlásában  :D

Azonos árkategóriás laptopok közül nemtudok dönteni!

Csináltam egy táblázatot,amiben ezeket hasonlítom össze, de ígysem megy x)

Szóval a véleményetekre lennék kíváncsi,hogy ti ezek közül melyiket Vennétek meg!  :)


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Vagy ha esetleg hasonló Árkategóriéban tudnátok jobbat,osszátok meg velem! :)

Előre is köszönöm.

Igazából egyértelmű, hogy az utolsót ajánlom, hisz az a legjobb de elgondolkoznék, hogy a 3. MSI-t vegyem meg.
Nagyon sok jót hallottam róla, sokáig bírják és nincs gond velük.
Bár... nekem most Lenovom van, a legújabb játékok gond nélkül futnak rajta és nem volt egy vagyon se.
Például, Dead Space 2.
Gond nélkül fut.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem feltétlen a márkát kell nézni, mert az csak a doboz... a lényeg ami benne van.
Szerintem felesleges egy notebook-ba 8GB ram, 4 bőven elég.

Nem vagyok profi ebben de, amit ajánlok, hogy a Processzor és a Videokártya legyen nagyon jó, RAMból elég 2GB.
Persze ez is felhasználás kérdése. :)
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Trelek

Nekem Direct X gondom akadt, ha felakarok rakni a gépemre egy játékot Direct x 9c+t kér , felvan telepitve a gépemre de még is baj van. XP-t használok

Trelek

Sziasztok!
Akarok venni a gépembe DDR3-as ramokat, és nem tudom hogy ezek müködnek e Windows XP-vel.
Aki tud pls help

Bluerák


MacBook Pro 13' 2.26 GHZ, 4 GB RAM - White
iPhone 4S 16GB - Black
iPad 3 - Black

NEW PC:
Asus EAH6670 (1GB 128 bit)
AMD FX AM3+ (4x3.8GHZ)
ASRock 970 EXTREME3
8GB RAM

LuXXoR

#39
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni tőletek táp vásárlásban....Nem igazán  tudom hogy milyen márkát ill hány w-osatt lenne érdemes venni...

A vas:
Alaplap: Asus M2N-MX SE PLUS
Ram: 2db kingmax(1db 1GB és 1db 2GB)(DDR2)
CPU:AMD Athlon 64 x2 3600+
GPU:gainward geforce 9800 gt(512mb)
Merevlemez: 2x1TB(Samsung és WD)
Hang: Van egy  5.1es hangkártya benne de amárkát nem tudom :S
Raid Vezérlő: Silicon Image (2csatorna)


Jelenlegi tápegységem: Mercury (Model:AP-2450) 450W

LuXXoR

Elnézést mert 2x írok... Na megvettem egy tápot remélem jó lesz és sokáig tudom majd használni :D (LC power  LC600H-12 v2.31 600W) Csak azért írtam ezt le hogy ne válaszoljatok :D

ident

Idézetet írta: Trelek Dátum 2011 március 10, 02:28:44 DÉLUTÁN
Nekem Direct X gondom akadt, ha felakarok rakni a gépemre egy játékot Direct x 9c+t kér , felvan telepitve a gépemre de még is baj van. XP-t használok

Régi kérdés, de rég is jártam erre.

Szóval amikor a játékot felteszed akkor a végén általában felkínálja hogy telepíti a DX-et ami a lemezen van. Na azt is fel kell neki akkor tenni. Bár régen volt már XP-m, de valami ilyesmire emlékszem.
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Action

A minap egyik nagyon kedved ismerősömnek újratelepítette a laptopját.
Természetesen nagy önbizalommal álltam hozzá, hisz nem ez volt az első alkalom.
A Windows 7 fel is ment, minden gond nélkül, viszont utána nagy akadályba ütköztem...

Feltelepítettem a Wifi drivert, újraindítottam a gépet, de semmi.
Jó fél óra múlva láttam csak, hogy nem ismerte fel a gép a beépített wifit...

A gép magam:
HP Compaq 610
Azóta állítólag sikerült neki megcsinálnia valaki által, de most már idegesít, hogy nem tudtam mit kezdeni vele...
Ötlet?
Hasonló története van valakinek?
Megoldás? :)
A WORD elszáll, az írás megmarad.

unitology

Laptopnál hülye hobbi energia gazdálkodás miatt kikapcsolni 1-2 dolgot.
Vagy a másik ami inkább figyelmetlenségből fakad hogy be se kapcsoltad :-)

Skyne

Action, azzal (és hasonló) a hp-val és win7 párossal sokan szopnak :D megoldás: link

Powered by EzPortal