Számítógép problémák, kérdések, tanácsok ! | NEM DÍSZ |

Indította Action, 2010 november 03, 03:17:54 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

ScymeX

Jaaa :D Nem tudtam mire gondolhatsz, bocs :D

Nem tudott amúgy kapcsolódni netre.

Itt a kép is: http://noob.hu/2011/06/26/router1.png

$0undX

Itt is azt látjuk hogy valami kapcsolati hiba van a modem és a router között (esetleg selejtes a router vagy nincs jól beállítva?) , kösd rá a modemet a gépre és ha onnan tudsz netezni akkor mindenképpen a routerrel van a baj, amit ha jól beállítottál akkor valszeg selejtes, ha van garancia vidd vissza ha nincs akkor vegyél újat de előbb nézd végig amiket mondtam.

ScymeX

A modemmel nincsenek gondok, mert  másik router-el tökéletesen üzemel.
Garancia van. Vissza is fogom vinni, ha nincs senkinek több ötlete.

(Csak akkor most a lan partink lefújva : DDD)

Gunner

Attól függetlenül hogy a router nem kapcsolódik a nethez még lanra lehet használni, különben is egy lanparti nem az internetezésről szól.

U.I:Rem kapok egy kis lebaszást..xD


ScymeX

Idézetet írta: Gunner Dátum 2011 június 26, 10:44:52 DÉLUTÁN
Attól függetlenül hogy a router nem kapcsolódik a nethez még lanra lehet használni, különben is egy lanparti nem az internetezésről szól.

U.I:Rem kapok egy kis lebaszást..xD

Nem a netezésről, viszont azért a net kell :)

KFCFan

Üdv.
Rövidre fogja a témát, én nem vagyok valami jártas a számítógépek terén, ezért segítségetek kérném az ügyben, hogy most milyen márkájú laptopot illetve notebookot vásároljak.
Most én inkább játékra szeretném ezt kihasználni, szóval mit érdemesebb venni laptopot vagy notebookot?
A másik, hogy én  500 eurót szánnák rá és kéne pár tanács,hogy milyen márkát vegyek.(tudom, hogy nem mindig a márka számít, hanem ami benne van, de na..)
Utolsó sorban pedig azt szeretném kérni, ha szántok rá pár percet, hogy linkeltek nekem pár modellt.
Előre kösz.

Markionni

Ha játékra akarod akkor MSI. (szerintem, de ASUS ba, és Samsung-ba meg Sony-ba is vannak jók)

http://hu.msi.com/product/nb/#/?sk=Gaming%20Series

Nézz körül :)

Elisyum

Sziasztok!

Most vettem egy új gépet, win 7 ultimate van  rajta, benne: 2x2GB kingmax 1333 Mhz memória és 2 magos, 2.7 Ghz intel celeron proci és olyan problémám lenne hogy sorra kapom a kék halálokat de random, van amikor kapok 6 ot egymás után van amikor több órán keresztül vagy napon keresztül semmi néhány hiba:

MEMORY_MANAGEMENT
0x0000001a



THE VIDEO MEMORY MANAGER HAS ENCOUNTERED AN UNEXPECTED FATAL ERROR
0x00000010e (0x00000016, 0x8718b740, 0x00010000, 0x00000400)

A DRIVER CORRUPTED POOL MEMORY USED FOR HOLDING PAGES DESTINED FOR DISK

0x000000DE

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
0x00000050

DXCKRNL.SYS 9355FFF6 BASE AT 94539000, DATESTAMP 4CE78

Remélem valakinek van ötlete a problémát illetően és előre is köszönöm a segítséget.

Skyne

így hibaüziből tippelve video driver vagy vga hiba, próbáljmeg egy újabb/régebbi drivert, esetleg ha tudsz valakitől kölcsönbe egy másik videokarit, 1-2 napra.
(egyébként ha jóltudom nincs kétmagos cerka, de lehet tévedek)

Elisyum

Idézetet írta: Skyne Dátum 2011 szeptember 02, 02:53:25 DÉLUTÁN
így hibaüziből tippelve video driver vagy vga hiba, próbáljmeg egy újabb/régebbi drivert, esetleg ha tudsz valakitől kölcsönbe egy másik videokarit, 1-2 napra.
(egyébként ha jóltudom nincs kétmagos cerka, de lehet tévedek)

Köszönöm el felejtettem meg jegyezni hogy integrált videó kari és hogy pontosabb info legyen

proci: http://ark.intel.com/products/42773/Intel-Celeron-Processor-E3500-%281M-Cache-2_70-GHz-800-MHz-FSB%29

alaplap: http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=G41M-VS3

Skyne

jéé tényleg van kétmagos celeron :O mi a pi.. khm
szóóval így hogy alaplapi vga, így m ás a helyzet, mivel ez ugye a dedikált RAM-ból vesz le magának tehát a hibaüzi utalhat memória hibára is.
hogy ezt kiderítsd futtass le egy éjszakás memetest86+ tesztet (http://www.memtest.org/#downiso innen egy bootable iso, kiír bebootol, és hagyod reggelig játszani)
ez nagy valószínűséggel kiírja ha van hiba (van esély sajnos arra hogy mégsem)

illetve szóbajöhet egy hibás BIOS-is ami idiótán osztotta a  memóriacímeket a vga részére, sajnos kb lehettetlen kideríteni, talán egy bios frissítés oldaná meg, de nem javaslom hogy ezzel kísérletezz, ugyan elég nehéz a mai lapokat így megfektetni, de nap-mint nap találkozok számtech. boltban felhasználókkal... ...vannak még csodák...

és még mindig fenntartom a driverhiba lehetőségét is, intel honlapjárólletudod szedni a legfrisebb x4500 drivert (valami intel media accelerator driver a neve asszem)

Elisyum

Idézetet írta: Skyne Dátum 2011 szeptember 02, 03:18:53 DÉLUTÁN
jéé tényleg van kétmagos celeron :O mi a pi.. khm
szóóval így hogy alaplapi vga, így m ás a helyzet, mivel ez ugye a dedikált RAM-ból vesz le magának tehát a hibaüzi utalhat memória hibára is.
hogy ezt kiderítsd futtass le egy éjszakás memetest86+ tesztet (http://www.memtest.org/#downiso innen egy bootable iso, kiír bebootol, és hagyod reggelig játszani)
ez nagy valószínűséggel kiírja ha van hiba (van esély sajnos arra hogy mégsem)

illetve szóbajöhet egy hibás BIOS-is ami idiótán osztotta a  memóriacímeket a vga részére, sajnos kb lehettetlen kideríteni, talán egy bios frissítés oldaná meg, de nem javaslom hogy ezzel kísérletezz, ugyan elég nehéz a mai lapokat így megfektetni, de nap-mint nap találkozok számtech. boltban felhasználókkal... ...vannak még csodák...

és még mindig fenntartom a driverhiba lehetőségét is, intel honlapjárólletudod szedni a legfrisebb x4500 drivert (valami intel media accelerator driver a neve asszem)

Köszönöm a segítséget, utána nézek.


Elisyum

Idézetet írta: Elisyum Dátum 2011 szeptember 02, 03:25:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Skyne Dátum 2011 szeptember 02, 03:18:53 DÉLUTÁN
jéé tényleg van kétmagos celeron :O mi a pi.. khm
szóóval így hogy alaplapi vga, így m ás a helyzet, mivel ez ugye a dedikált RAM-ból vesz le magának tehát a hibaüzi utalhat memória hibára is.
hogy ezt kiderítsd futtass le egy éjszakás memetest86+ tesztet (http://www.memtest.org/#downiso innen egy bootable iso, kiír bebootol, és hagyod reggelig játszani)
ez nagy valószínűséggel kiírja ha van hiba (van esély sajnos arra hogy mégsem)

illetve szóbajöhet egy hibás BIOS-is ami idiótán osztotta a  memóriacímeket a vga részére, sajnos kb lehettetlen kideríteni, talán egy bios frissítés oldaná meg, de nem javaslom hogy ezzel kísérletezz, ugyan elég nehéz a mai lapokat így megfektetni, de nap-mint nap találkozok számtech. boltban felhasználókkal... ...vannak még csodák...

és még mindig fenntartom a driverhiba lehetőségét is, intel honlapjárólletudod szedni a legfrisebb x4500 drivert (valami intel media accelerator driver a neve asszem)

Köszönöm a segítséget, utána nézek.

Üdvözletem!

A probléma nem oldódott meg, azt vettem észre hogy ha egy bizonyos kernelfaultcheck nevű programot törlök az automatikusan induló programok közül akkor a gép újraindulása nem jelentkezik míg vissza nem kerül oda.

Ha van valakinek valami ötlete szívesen várom.

Üdv:

Elisyum

Powered by EzPortal