Névtelen és offline fájlmegosztó hálózat New York-ban

Indította Roli, 2010 november 06, 01:20:22 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Roli

    Aram Bartholl egyedülálló és érdekes útját választotta a fájlmegosztásnak. New York városában közterületeken USB pendrive-okat épít falakba, épületekbe járdaszegélyekbe. A rendszert névtelen, offline, nyilvános helyen üzemelő peer-to-peer fájlmegosztó hálózatként jellemzi a kitalálója. – olvasható a hup.hu oldalán.



    Aram Barthol, a hálózat építője mindenkit szívesen lát a kihelyezett dead drop-on, illetve örülne, ha minél többen használnak az állomásokat fájlok elhelyezésre és átvételére.

    A Dead drop-ok jelenleg a következő helyeken találhatók:


    • 87 3rd Avenue, Brooklyn, NY (Makerbot)
    • Empire Fulton Ferry Park, Brooklyn, NY (Dumbo)
    • 235 Bowery, NY (New Museum)
    • Union Square, NY (Subway Station 14th St)
    • West 21st Street, NY (Eyebeam)
    [/li][/list]

    A megosztó pontok száma a tervek szerint bővülni fog. További részletek és fotók:
    http://datenform.de/blog/dead-drops-preview

    Mit gondoltok, itthon megvalósítható lenne egy ilyen "offline p2p" hálózat?

    Forrás: Asva.info

    Tiby

    hülyeségnek tartom igazából az egészet....
    amúgy nem hinném megvalósulhat ki lopnák a falból :D de ot is kifogják szerintem vagy a végét letörik vagy valami.
    sokkal jobb pl 1 fájl megosztó party-t össze dobni ahol mindenki megoszt 1 rakat cuccot és mindenki azt húz át amit akar sőt még gyorsabb is

    Roli

    Meg az emberiségből kiindulva, még ha müködne is, nem hiszem el hogy senki nem rakna rá vírust :)

    $0undX


    Girosz

    Ennek sokkal inkább a fantázia szüleménye szerintem, mint egy ténylegesen jól használható hálózat. Nem az a lényege, hogy tényleg úgy működjön, mint például egy torrent oldal. Sokkal inkább az újra való törekvés, és a kreativitás vezérelhette a kitalálót. Azzal viszont egyetértek, hogy Magyarországon egy ilyen ötlet addig tartana, amíg egy csapat IQ betyár le nem törné az összeset. Szerintem jó ötlet volt.

    Asasin


    LuXXoR

    Idézetet írta: Asasin Dátum 2010 november 06, 05:29:42 DÉLUTÁN
    Én inkább úgy csinálnám meg hogy a falba 1 lyuk lenne (usb nyílás ) és saját kábelt kell vigyél hogy használhasd, nem lehetne mit letörni XD , amúgy tényleg tetszik =)

    Akkor meg a lyukba szemetet/rágót tömnének szóval akkor is használhatatlan lenne...Ez csak azon múlik hogy mekkora az adott országban/városban élő emberek IQ/értleme mert ha megértik hogy az mire valami és hogy mit lehet vele csinálni és mit nem akkor még egész szépen is működhetne :)   csak az a baj hogy Magyarországon egy ilyen 1 napig se tartana a sok értelmes ember miatt :\ De amúgy maga az ötlet és elgondolás nekem tetszik :)

    ident

    1-2 éve olvastam, hogy itthon is terjed az a trend, hogy otthoni felhasználók gerilla hálózatot építenek ki wifi-vel, erre alkalmas wifi routereket is felsoroltak az oldalakon amikkel lehet szabályozni csatlakozásonként a sebességet, így jut is, marad is. Ez a wifis dolog szerintem mérföldekkel értelmesebb mint egy falba operált pendrive. Bár New York-ban közismert az impresszionizmus ilyen és hasonló megnyilvánulása.
    Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
    http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

    NevemSenki

    Egyéni véleményem:

    Aki ezt kitalálta az egy bolond.
    Amennyi pénzt belefeccöltek ebbe, azzal segíthettek volna a rászoruló embereken!


    Üdv.: Senki

    Girosz

    Ezzel nem értek egyet. Ennyi erővel amennyi vízben te naponta megfürdesz, azzal egy etióp törzs hónapokig ellenne. Küldtél nekik valaha is annyi vizet? Te is arra költöd a pénzed amire szeretnéd, és ő is. Ezzel semmi baj. És mondom ez a "hálózat" inkább művészi indíttatásból jött létre, mint sem valóban használható fájlmegosztó rendszer.

    Skyne


    Powered by EzPortal