[Oregon]Public Hiba

Indította Vanir, 2010 november 08, 06:17:02 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Vanir

Üdv!
Problémám lenne egy OregonCore (gyakorlatilag ugyanaz mint a trinity, csak 2.4.3) public terén.
Én fel tudok lépni, de másnak unable to connect.

80
8085
3306
3724
A fenti portok mindkét irányban forwardolva vannak, úgy tudom, hogy csak ezek kellenek.

Realmd table a database-ben átírva, myip.hu-s regre, hosts file-ban pedig
127.0.0.1 myiphost
lanip myiphost
externalip myiphost

átírva minden.

A conf fájlokhoz nem nyúltam értelemszerűen, mivel ha azokban átírom a 127.0.0.1-et a myip-s regre, akkor el sem indul a szerver.

Valakinek ötlete?

tunnr

esetleh nem felejtetted elindítani a myip-s progit?  ;D

Vanir

Idézetet írta: tunnr Dátum 2010 november 08, 06:32:05 DÉLUTÁN
esetleh nem felejtetted elindítani a myip-s progit?  ;D
Természetesen el volt indítva.

NevemSenki

Nem tudom, de nekem ez a 4 Port kevésnek tűnik, mintha én régebben többet Frawardoltam volna.
De lehet hogy nem.

Üdv.: Senki

Skyne

nem kevés az, magának az emunak a 3724 kell a kliens-realm kapcsoalthoz és 8085 a kliens-world kapcsolathoz, hosts fájlt felejtsd el nemtom hányszor leírtuk, realmd adatbázis realmlist táblájába a myip-s címedet írd, és ugyanezt a realmlist.wtf-be is

Vanir

Idézetet írta: Skyne Dátum 2010 november 08, 07:45:32 DÉLUTÁN
nem kevés az, magának az emunak a 3724 kell a kliens-realm kapcsoalthoz és 8085 a kliens-world kapcsolathoz, hosts fájlt felejtsd el nemtom hányszor leírtuk, realmd adatbázis realmlist táblájába a myip-s címedet írd, és ugyanezt a realmlist.wtf-be is

Akkor nem kell hosts? A realmd realmlist táblába a myip-s cím van írva, a realmlist.wtf-be úgyszintén.

NevemSenki

Csak egy ötlet, a MyIp helyett próbáld be a DynDns-t.
Nekem azzal még most is jó.
És tényleg azok a portok vannak nekem is Farwardolva mint az alább leírtak, megnéztem.  ;D

Üdv.: Senki

Vanir

Már ki lett próbálva DynDNS-el, de most akkor megpróbálom megint. Remélem sikerül. Csak akkor szeretném tudni, hogy a hosts file-ban kell-e módosítani.

NevemSenki

#8
Nem kell!

Bereggelsz ide majd MyServices.
KiPöttyözöd hogy { Host with IP address }, majd Save.
Letöltöd a programot innen felpakolod, elindítod.

Belépsz hogy Advanced fül, és ott ezt NE PIPÁLD KI!


Ha megvan akkor vissza a főmenü, majd kipipálod a használni kívánt címet, és Apply.
A Realm táblába beírod a DynDns címedet, majd a Realmlist.wtf-be is.
Újraindítod a géped.
Ha tényleg jól Farwardoltad a portokat akkor mennie kell.

Nekem így van, és a mai napig is megy!

Üdv.: Senki

Vanir

Akkor már tényleg nem tudom, hogy mit kéne tenni. DynDNS-el sem működik, az is updatelve van. Az ArcEmu-t meg tudtam csinálni, ezt viszont nem, nem tudom, hogy hol rontom el (főleg, ha a hosts-hoz sem kell nyúlni).
A realmd realmlist táblájában mindig át volt írva az ip, a conf fájlokhoz nem nyúltam ilyen téren, a portok pedig forwardolva tcp és udp-re is.
Valahogy talán ellenőrizni kéne a portok nyitottságát?

NevemSenki

Tudod hogy mi szívat még meg? A vírusirtó.
Nekem Nod-om van, és csak akkor tudnak feljönni, hogy kikapcsolom a Nod Tűzfalát, lehet ez lesz a baj.
Kapcsolj ki minden Tűzfalat egy kis időre, csak annyira amíg ki nem próbálod, hátha.

Üdv.: Senki

Vanir

Most kiderül. Win7 Ultimate x64-em van, a fokozott biztonságú windows tűzfalon kiengedtem a kellő portokat, és az OregonCore és OregonRealm programokat, megcsináltam azt amit írtál a DynDNS updaterrel, újraindítottam a gépet. Ha most sem jó akkor nem tudom hogy mikor lesz az.

Vanir

#12
Nem, nem és nem, így sem működik, sehogy sem. Megpróbáltam megnézni a portokat, és elvileg le vannak zárva, forwarddal nem sikerült rendesen feloldani, ami viszont érdekes.
Erre szerintem egész egyszerűen nincs megoldás, hanem szop az akinek routere van. Gondolom. De javítsatok ki, ha tévedek.

Szerk: egy cports nevű programmal ellenőriztem, és elvileg nyitva vannak a 3306 és a 8085 portok.
Innentől kezdve tényleg nem tudom, hogy mi lehet.

Vanir

A megoldás küszöbén toporgok. A hivatalos OregonCore oldalon adtak egy kis segítséget, már minden be lenne állítva, de rájöttem, hogy a 3724-es port be van csukva. Portforward nem segített rajta, a windowsos és a routeres tűzfalon is kiengedtem, sőt azokat le is kapcsoltam, mégis csukva maradt a port. Valahogy ki lehetne nyitni?

Megax

Milyen virusirtod van először is. Ha eset és a tüzfalas verzió akkor a tüzfal nem windows tüzfal. Potokat én ajálom neked utorrentel ellenörizd le. Ha ép van kéznél, én is azzal szoktam. De persze bármivel lehet csak minden szeméttel gépet se kéne telerakni.

Powered by EzPortal