Magyar ékezetes betűk HTML-ben

Indította Roamer, 2010 november 16, 11:39:24 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Roamer

Amennyiben valaki úgy járna, mint én nemrégiben és a weblapot nem tudja átfordítani teljesen magyar nyelvűre, mert olyan kódolást használ, ahol nincs ékezete betű, annak küldeném ezt a linket:


http://www.fsz.bme.hu/wn/misc/html_acc_h.html


Használata igen egyszerű, de azért leírom, ha valaki nem jönne rá (mert hiszem, hogy lesz olyan ember):
- Átírod a szükséges szöveget, az általad megjelenítendő szövegre. Pl: Szerver bélrés akció!
- Megkeresed a szükséges ékezetes betű paramétereit.
- Beilleszted az ékezetes betű helyére, hogy ezentúl ne csak kriksz-krakszokat jelöljön. Pl: Szerver bérlés akció!

Remélem pár ember hasznára válhattam!
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

Action

Ha a szöveg hosszú, akkor ne egyenként hanem van CSERE lehetőség, lásd. notepad.
Ott pl. egyszerre ki lehet az összes, á vagy éppen é betűt cserélni.:)

Ezt pedig mentsük le ide:

á - á
é - é
í - í
ó - ó
ú - ú
ö - ö
ô - ô
ü - ü
û - û
Á - Á
É - É
Í - Í
Ó - Ó
Ú - Ú
Ö - Ö
Ô - Ô
Ü - Ü
Û - Û


Így meg is marad.:)
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Speeros

Pár éve már ottvan bme szerverén. Szerintem nem fog elveszni, de fő az óvatosság :P
Html/Css/JavaScript/Php/C++/Mangos framework
CNC esztergályos, marós

Roamer

Végülis igaz, fő az óvatosság. :)
Viszont, erre a csere lehetőségre nem gondoltam ^^"
Köszi, hogy leírtad Action. :)
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

NevemSenki

HTML-ben nagyon sok mindent csak speciális karakterekkel lehet kiíratni. Ilyen például a


  • "
  • <
  • >
  • °

és még társaik. Összegyűjtöttem egy párat az elmúlt időszakban, hátha jól jön valakinek.
Nem akartam elcsúfítani a Fórumot ezen hosszú táblázattal, ezért inkább egy linket adok.
http://www.hobby-melleklet.szunyi.com/others/html2.html

Üdv.: Senki
Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!

$0undX


Skyne

Ezt az összes karakterrel megleht csinálni, ugyanis a számos html specian entity = karakter ASCII kódja, ASCII kódos bevitel meg bal alt+numpad,  így bármilyen akraktert le lehet írni ha tudod a kódját. (bocs az offért)

Roamer

Régen bátyámék Nagykőrösön a Toldi-ban  ilyeneket tanultak (még 95-ben) dos alatt :)
Egykor elkezdte mutogatni, hogy melyik micsoda, de én már fejből nem tudom, igaz a régi könyve még megvan neki, abban asszem benne vannak. Ha megtalálom, beszkenneljem? Valakit érdekelnek?
"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

Skyne

Idézetet írta: Roamer Dátum 2010 december 29, 11:46:52 DÉLELŐTT
Régen bátyámék Nagykőrösön a Toldi-ban  ilyeneket tanultak (még 95-ben) dos alatt :)
Egykor elkezdte mutogatni, hogy melyik micsoda, de én már fejből nem tudom, igaz a régi könyve még megvan neki, abban asszem benne vannak. Ha megtalálom, beszkenneljem? Valakit érdekelnek?

google  ::)

imdawe

ISO kódólás. + Notepad++
Ha php-t is használsz majd akkor ott is állítsd be.


imdawe

Ha hibás a karakter kódolás miatt az ékezetes szöveg akkor általában megoldja a következő a problémát.
ANSI karakterkódolást beállítani a fájlokban.
Esetleg
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=ISO-8859-2" />
ez html-ben?

Ha adatbázis akkor ott ellenőrizni hogy az a karakterkódolás van -e az adatbázisra/táblákra/mezőkre beállítva amiben szerepelnek a magyar ékezetes betűk.

Ha ezek egyike sem oldja meg az ilyen problémát akkor tényleg gond van :)

Bluerák


MacBook Pro 13' 2.26 GHZ, 4 GB RAM - White
iPhone 4S 16GB - Black
iPad 3 - Black

NEW PC:
Asus EAH6670 (1GB 128 bit)
AMD FX AM3+ (4x3.8GHZ)
ASRock 970 EXTREME3
8GB RAM

Powered by EzPortal