Üdvözlő npc

Indította Sevanton, 2010 november 25, 11:08:04 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Sevanton

Sziasztok.Most kezdtük tanulni az adminkodást.Nagyon sokat olvasgattam már itt.Nagyon jó kiírások vannak.Engem csak annyi érdekelne hogyan tudok olyan npc lerakni amire ha rákattintasz akkor üdvözöl stb stb.Valaki leírná nekem ezt pontosan?Vagy ha már kérdeztek ilyen baromságot akkor légyszíves egy linket hagy  kérjek.és sorry az új topikért.

bacsa

#1
nem kötekedés képpen de ennek most mi értelme van mégis? am scriptel megoldható lenne vszeg..

up: Ahogy látom egyszerübb mint gondoltam  ;)


Mane

Ha esetleg skyne-é nem lenne elég részletes:
1. npc_text táblában létrehozol egy szöveget
2.gossip_menu-ben beszúrsz egy újat, a text_id meg az lesz amit az előző táblában létrehoztál
3. creature_template-ben az npchez amit létrehoztál, a gossip menu id-hez írd be a 2-es pontban szereplőt és npc flagot állítsd 1-re
4. szerver restart

És kész is vagyunk, ezzel azt értük el, hogy ha jobbklikkelsz az npc-re megjelenik egy ablak benne a szöveggel. Ja és ha változtatod a szöveget, törölj cachet, hogy lásd a változást. Remélem tudtam segíteni

Andy

Sziasztok. Ezzel a gossip dologgal én is csak most ismerkedem. Fentiek teljesen érthetőek, viszont annyi lenne a kérdésem, hogy lehetne "menüt" varázsolni az npc-be.
Tehát pl. rákattintasz, kiad egy listát, hogy:

Hogy szerezz meg ezt azt
Hol található ez az

stb, és ha rákattintasz valamire, akkor kiírja az infókat.

Gondolom a Gossip menu, vagy gossip menu option lesz a nyerő, de nem sikerült rájönnöm, hogy lehetne megoldani. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna egy picit segíteni  :P

Mane

A gossip_menu_option-ban tudod a menüket létrehozni amik közül választhat, és a gossip_menu-ben pedig a tartalmát az npc_textel társítva
kis segítség: http://www.trinitycore.info/index.php?title=Gossip_menu_option_tc2

Andy

#6
Igen, ezt már nézegettem, de nem igazán jöttem rá, hogy lehetne menübe szedni a text-eket.

Up: Legjobb megoldás. Egy kész NPC-t vettem alapul, és így már teljesen érthető :D

Powered by EzPortal