Milyen?? --- Kéne egy kis help. De azért lájkoljátok :D

Indította Kerge, 2010 december 04, 01:04:10 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Andy

#30
Ami így hajnali 1 tájékán szemet szúrt:


mysql_connect("$host","$user","$pass") or die("Could not connect: " . mysql_error());
mysql_select_db("$db") or die(mysql_error());


Próba meg így:


$db = mysql_connect("$host","$user","$pass") or die("Could not connect: " . mysql_error());
mysql_select_db("stat_oldal","$db") or die(mysql_error());


A mysql_connect az csak a csatlakozás azonosítóját (id-ját) adja vissza a $db vátozóban, ezért a select db-nél meg kell adni a tábla nevet, ahová csatlakozni akarsz. Ezért kell a $db változóba tárolni a mysql_connect-et is.

Bár a settings.php tartalmát nem tudom :D

Kerge

xD Most így hajnali fél 4 tájékán azt látom, hogy már minden kezd összemosódni, mert olyan hulla vagyok :D:D
De a settings.php-ban az, van, hogy ez így egy olyan error lenne mint a huzat :D:D:D De azért köszi!  :'( ;)

:D és am a mysql_select_db() -az az adatbázis válassza ki ... a táblát már a mysql_query() -ben adjuk meg.
setings-ben $db = "mittoménmostmiadbneve:D";



XMas WoW DEV

Epic


echo "<td><input type=\"button\" name=\"modosit\" value=\"Módosítás\" onClick=\"window.location.reload()\"></center></td></tr>";


window.location.reload()-dal csak újratöltöd az oldalt, nem postolod a form tartalmát
<input type="submit" name="modosit" value="Módosítás">
vagy ha mindenképp a button-onclick párosnál akarsz maradni, ott a form submit() metódusa

Andy

#33
bool mysql_select_db  ( string $database_name  [, resource $link_identifier  ] )

Kerge

Epic: reload nélkül se megy...
Andy: Kipróbáltam nem OK... Midig is így használtam.

De látom, hogy vannak olyan emberek, akik segítőkészek, és ez JÓÓÓ!! ;)



XMas WoW DEV

Action

Bár nem tudom a felépítését az oldaladnak, nem értek annyira a PHP nyelvhez de pár tanácsom lenne.

Külön login, logout és config fájlok, mindegyik a maga saját feladatát szolgálja.
Külön css fájl és minden lényeges funkció külön szedve.

Ezeket helyezd majd be (include stb..) egy index-be.
Így ha valami hiba lesz akkor tudod majd, hogy hol keresd.

Persze ha már alapból így csináltad akkor nem szóltam. :)
A WORD elszáll, az írás megmarad.

Kerge

Action :D Hasonlóan csinálom... dee most ebben az egyben lesz a bibi, mert ebben nincs semmi, amit include -ba kellene rakni...



XMas WoW DEV

Shartigan

#37
Jelenlegi állás szerint a HTML forrásába nem ártana beszúrni egy karter decoder jellegű metát:

Idéz<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8">

Vagyis látom nem a metával van a baj valami történt a menük nevével :P



HTML::CSS, SQL, SHELL Programmer/Scripter, PHP Programmer, PERL Programmer
IRC Projects: Narancs(Perl) & Moldor(C#)

Kerge

Érdekes... :D sokan mondták a drága wowerrorosok közül, hogy el van csúszva, illetve, hogy nem olvasható :S Nálam minden oké vele: http://www.kephost.com/direct.php?filename=yl3fd3zqdyeu5xcgsnnj.png



XMas WoW DEV

Roamer

"A google a barátom, wikipedia a barátnőm, youtube a szeretőm!"

Kerge

Hát ezt akkor nem értem :S Ha valaki tudná vállalni, hogy megpróbálja ezt kijavítani, (nem hinném hogy nagy meló lenne) NAGYON HÁLÁS LENNÉK!!!



XMas WoW DEV

ident

Nálam 1280x1024-ben Firefox beta 4.0b8-al ilyen:
http://img375.imageshack.us/img375/8575/rwdevs.jpg

Az elcsúszás a felbontásból adódik. Ha honlapot készítesz, akkor optimalizálnod kell. Az optimalizálásnál figyelembe kell venni, hogy miből és mit használ a többség. Jelenleg az IE a legelterjedtebb és a FF, de kapaszkodik a GC is a böngészők között. A weben leggyakrabban használt képernyő felbontás (70% körüli) az az 1024x768 32bit. Adódik tehát, hogy IE-re és FF-re, valamint 1024x768-ra kell még mindig optimalizálni. Legegyszerűbb ha középről indulunk ki, weblapoknál elég foglalkozni a szélességgel, ami 1024 pixel, osszuk ketté és margót is célszerű hagyni. Így lehet olyat készíteni ami 16:9-es képaránynál extra látványt nyújt, pl. egy olyan háttér, ami csak 16:9-nél látszódik a két oldalt. De rendezheted az oldalt balra is például. Ezek mind alapelvek amiket figyelembe kell venni, ha a szemnek is kényelmes oldalt akarsz kapni és a funkciókről, menüelhelyezésről és egyéb apró dolgokról még nem esett szó. Remélem már kellő információval tudtam szolgálni az optimalizáláshoz. Ezek csupán ajánlások, ha te 16:9-re optimalizálod és valamilyen extrém felbontásra azzal sincs baj, ezt jelezni szokás a footerben vagy impresszumban és akkor le lehet tojni ki mit ír/mond :)
Fhatys, a sors által kirótt, elkerülhetetlen feladat szava.
http://eu.battle.net/wow/en/character/arathor/Ident/advanced

Shartigan

Ahogy látom Google Chrome böngészővel a karakterkódolással sincs baj... o_O


HTML::CSS, SQL, SHELL Programmer/Scripter, PHP Programmer, PERL Programmer
IRC Projects: Narancs(Perl) & Moldor(C#)

castor

Explorerrel is jól jeleníti meg, csak a középső rész nem tetszik neki :)

Shartigan



HTML::CSS, SQL, SHELL Programmer/Scripter, PHP Programmer, PERL Programmer
IRC Projects: Narancs(Perl) & Moldor(C#)

Powered by EzPortal